BIO Čerstvá Perga -500g (Německo)
 • BIO Čerstvá Perga -500g (Německo)

BIO Čerstvá Perga -500g (Německo)

Německá PERGA v BIO kvalitě je určena pro všechny,, trvají na nekompromisní a nejvyšší čistotě, kvalitě se 100% garancí přírodních postupů a údržby včelstev.


Dle Řecké mytologie existuje legenda, že Olympští Bohové pojídali PERGU - pokrm Bohů (včelí pyl), uchovávající jim nesmrtelnost, sílu a věčné mládí). Výhody jsou dále citovány v Egyptských a Čínských domorodých textech. Různé kmeny Indiánů používaly formy pylu jako přírodní "čáry a kouzla" vzhledem k chorobám.


Vědecké výzkumy včelích produktů potvrdili, že Včelí chléb obsahuje "vše, co je potřebné pro lidský organismus k přežití".  Dokonce i Španělští jezuité věděli o použití včelího chleba v období Inků, Májů a Aztéků - ti ho užívali jako prostředek k podpoře "všech úrovní těla."


Země původu: Německo.
Balení: 500g.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  1 789,00 Kč
  s DPH

  1 555,65 Kč bez DPH

  Množství
  Skladem

  BIO Čerstvá Perga -500g (ASPER MAHRE)


  PERGA v BIO kvalitě je určena pro všechny,, trvají na nekompromisní a nejvyšší čistotě, kvalitě se 100% garancí přírodních postupů a údržby včelstev anebo zkrátka chtějí vyzkoušet změnu. Neuvěřitelně čistá produkce, skutečně BIO certifikované produkty s testováním na znečištění a patogeny a opravdu beze stop kontaminantů, léčiv, pesticidů, aditiv anebo čehokoli podobného, co se bohužel chtě nechtě může (a vždy bude) vyskytovat v běžných včelích produktech (například z důvodu léčby varroázy obecným způsobem, doletu včel na zemědělské plochy a soukromá hospodářství apod.). 


  Abcert logoEu bio logo.


  CO JE PERGA ? 


  Jde o přírodní plně celistvou potravinu/produkt včelího úlu. Jde o čistý Jde o čistý lokální květový pyl, který je speciálně přepracován včelami přímo v jejich úle. Tak jako lidé si kvasí například kefír, tak i včely nechávají účelně svůj pyl napospas přírodnímu kvasnému procesu, během něhož vznikají velice důležité substance. Pyl je produkt samčích pohlavních orgánů rostlin (prašníků), sloužící k opylení mateřských orgánů (příp. samičích rostlin).

  Pyl včely sbírají především na květech entomofilních (hmyzosnubných) rostlin, kde jej rouskují a za pomoci pylových košíčků (na končetinách) nosí do svého společenstva. Má bílkovinný charakter a je vůbec nejdůležitější složkou potravy včel. Je zcela nepostradatelný při vývoji včelího plodu, výživě mladých včel a jako složka mateří kašičky při výživě včelí královny. Bez kvalitního pylu včelí společenstvo degeneruje a umírá. Pyl včely ukládají v úlu do plástů nad plod a do speciálních plástů(včelích desek).


  Perga včelí fermentovaný chleba v plástvích. Včelami fermentovaný lokální Český pyl z horských oblastí, místní kvalita. 

  V úlu včely pevně balí pyl do malých buněk a míchají ho precizně s ostatními uvedenými složkami, nakonec buňku ještě zapečetí voskem a započne proces fermentace. Po několika týdnech pak dochází k velké čarovné transformaci a vzniká PERGA.


  PERGA A JEJÍ SLOŽENÍ


  Přesné nutriční hodnoty se nedají u přírodního produktu tohoto typu stanovit a jsou proměnlivé dle přírodních vlivů. Průměrně však Perga obsahuje cca 20-30% bílkovin, 30% sacharidů a 2% lipidů. Tyto makro-živiny jsou však natolik bio-dostupné, že několikrát převyšují množství, které by bylo potřeba pro stejnou výživu z jiné potraviny. 

  Z mála tělo dostane dostatek živinami a proto nedoporučujeme brát větší množství Pergy. Navíc větší množství zbytkového vosku v Perze by také při neodplivnutí mohlo u vysokého přijmu naráz dráždit žaludek. Nejlepší je jíst Ambrosii v malých dávkách (max. 5-10g) vícekrát za den.

  PERGA ENZYMY:

  Enzym se dá definovat jako "princip života v buňce" - Bez enzymů by byl život nemožný. Včelí chléb obsahuje každou živinu potřebnou k vytvoření živých buněk. Obsahuje tisíce (majoritních i minoritních) důležitých enzymů a koenzymů. To je mnohokrát více než má kterákoli jiná potravina na této zemi.  Enzymy v těle nejsou důležité jen pro nepřetržitou regeneraci krve, tkání, orgánů a kostí, ale také pro správné trávení a udržení všech životních pochodů. 

  PERGA VITAMÍNY A MINERÁLY:

  Včelí chléb je nejucelenější potravinou v přírodě. Obsahuje VŠECHNY vitaminy (především všechny vitaminy B-komplexu a vitamin C, které jsou rozpustné ve vodě, a proto by měly být užívány denně). Včelí pyl dále obsahuje vitaminy D, E, K a betakaroten (provitamin A), 22 aminokyselin, 27 minerálů (včetně množství vápníku a fosforu v ideálním poměru 1:1, hořčíku, zinku, mědi a železa), stopové prvky a jak už bylo řečeno, neuvěřitelnou hojnost enzymů. Obsahuje přes 90 známých živin.

  PERGA VITAMÍN B12:

  Včelí chléb je také zdrojem ryze rostlinného vitaminu B12. Vitamin B12 je poměrně nesnadno dosažitelný, zvláště pro ortodoxní vegetariány, vegany a některé přísné makrobiotiky. Linol a kyseliny linolenové jsou esenciální mastné kyseliny, které lidské tělo není schopné samo vyrobit. Včelí pyl obsahuje tyto kyseliny i vitamin B12 v poměrně hojném množství.


  JAK SE PERGA UŽÍVÁ?


  Pergu můžete přidat do receptu například do kaše , já osobně doporučuji přímou konzumaci po čajových lžičkách (cca 5g) po probuzení na lačno, během dne nebo v před nebo po-tréninkové výživě. 

  Pergu doporučuji nezapíjet, pokud vám perga nechutná takovým způsobem, že jste nuceni ji zapíjet, pak pergu neužívejte - vaše tělo ji nepotřebuje.


  SROVNÁNÍ PERGY A VČELÍHO PYLU


  Včelí chléb má oproti pylu daleko lepší stravitelnost a kvalitu bílkovin (biologická dostupnost), ale je doslova natrávený do aminokyselin a ve vstřebatelnosti výživově nesrovnatelný se surovým pylem.

  PERGA:

  Nezaměňujte si PERGU s včelím pylem - již samotný pyl se prodává a užívá jako neuvěřitelná super-potravina, včelí chléb má však několikanásobně vyšší biologickou dostupnost, je prakticky 100% absorbovatelný a obsahuje mnohonásobně více živin pro tělo. PERGA je vyrobena zejména z cca 25% medu nebo nektaru, 70% pylu a z včelích slin, které mají společně s širokým spektrem přírodních probiotických bakterií a kvasinek vše potřebné pro nastartování základního aktu fermentace a kultivace.

  KVĚTOVÝ PYL:

  Je běžně označován za super-potravinu z hlediska složení a prodáván k přímému užívání, málokdo ale už ví, že pro včely je hlavní potravinou až jejich včelí chléb, který si z pylu kultivují - samotný pyl vůbec nejedí! Možná to mnohé zaskočí, ale je to tak. 

  Jedním z důvodů nestravitelnosti pylu je to, že jádro je zahaleno do vrstvy celulózy, kterou trávící systémy včel(ani lidí) nedokážou správně strávit. Další důvod se týká mnoha druhů pylu, které mají ochranný, poměrně nestravitelný povlak vosku. Jak jsme si dobře vědomi, příroda má svou vlastní obranu.

  FERMENTACE KVĚTOVÉHO PYLU:

  Jako zdroj bílkovin a mikronutrientů má pyl neuvěřitelný potenciál (největší na zemi), ale ve své normální, syrové podobě není pro včely dostatečně stravitelný a výživný. Dokud není řádně fermentován do Včelího chleba je pro včely nestravitelný. Je opravdu potřeba se od včel hluboce učit, protože i lidé postupně více a více přicházejí na to, že přirozenými procesy fermentace a enzymatickou aktivací dokážou z původně mnohdy problematických nebo nestravitelných potravin(surovin) vytvořit velmi výživná jídla (kefíry,klíčky,kaše apod.) 


  Obrázek zoomu pylu před procesem včelí fermentace.

  Podívejme se, jak některé z těchto jednotlivých pylových zrn ve skutečnosti vypadají(jako při velkém zoomu.) 
  Např. to velké ve středu, je pyl z květu dýně - nepřipomíná Vám jeho obal ani trochu silnou obranu? 
  Přirozená fermentace tuto obranu rozbíjí a díky tomu může být pyl vstřebán člověkem.


  PERGA A HISTORIE


  Včelí chléb, je jedním z nejstarších potravinových doplňků na světě. Je jisté, že kdyby dietologové využili všech dosavadních výzkumů a možností a rozhodli se vytvořit dokonalý potravinový doplněk, vzniklo by něco velmi podobného včelímu chlebu. Ten však obsahuje, stejně jako mateřské mléko dokonce i v současné době stále mnoho nedefinovatelných substancí. Budoucnost snad o tomto zázraku časem odhalí i více...


  Ambrosia perga pokrm bohu egyptské písmo. Perga pokrm bohů z olympu, nejdokonaljší superpotravina světa. Historie včelí alchymie, perga pokrm bohů neboli ambroisa vzácný prodkut včel fermentovaný pyl.

  V prastarých hieroglifech je včela spojována s ankhem - symbolem života a uctívána jako posvátná.


  Ruští vědci, kteří udělali společně s Rumunskými a Francouzskými vědci mnoho výzkumů včelích produktů potvrdili, že Včelí chléb obsahuje "vše, co je potřebné pro lidský organismus k přežití". Jedná se tak o dokonalou celistvou potravinu. Dokonce i Španělští jezuité věděli o použití včelího chleba v období Inků, Májů a Aztéků - ti ho užívali jako prostředek k podpoře "všech úrovní těla."

  Dle Řecké mytologie existuje legenda, že Olympští Bohové popíjeli nektar, nápoj věčné krásy a zdraví (med a voda) a pojídali PERGU - pokrm Bohů (včelí pyl), uchovávající jim nesmrtelnost, sílu a věčné mládí). Výhody jsou dále citovány v Egyptských a Čínských domorodých textech. Různé kmeny Indiánů používaly formy pylu jako přírodní "čáry a kouzla" vzhledem k chorobám. 


  Dr. G.J. Binding - PERGA


  Dr. G.J. Binding, britský vědec a světově uznávaný odborník na výživu, říká: „Pyl je nejjemnější, nejdokonalejší potravina a navíc gigantický zabíječ mikrobů, ve kterém bakterie prostě nemohou existovat. S tím souvisí i stručný souhrn některých poznatků Dr. Remy Chauvina a jeho společníků z Institutu chovu včel, Paříž: Antibiotikum, které bylo ze včelího pylu extrahováno, bylo zjištěno velmi účinným. Určité kultury, především tyfové typy mikrobů, byly výtažkem ze včelího pylu zabity téměř okamžitě. 


  SHRNUTÍ

  Uvnitř včelího chleba se také vysoce zvyšují hodnoty(a dostupnost) mnoha původních vitamínů a mikronutrientů pylu a například Vitamin K je obsažen až v něm, v syrovém pylu nikoli(nedostupný). Koncentrace antioxidantů a hladiny enzymů jsou také ještě výrazně zvýšeny. A co víc, mnoho z účinných zásob živin, které jsou v rámci surového pylu jakoby "v hibernaci"(spí - jsou neaktivní) jsou nyní hojně k dispozici - to platí zejména pro minerální látky a stopové prvky, jako je např. zinek, hořčík a oxid křemičitý(tyto jsou často pevně vázány v celulózové části pylu). Díky procesu předtrávení, fermentace a přidání medu je včelí chléb nejsilněji a mega-výživná energetická potravina. Dokonce i kyselina mléčná v něm vytvořená probiotickými bakteriemi se v našem těle přemění na energii. Další, velmi důležitá výhoda včelího chleba je, že se samozřejmě výrazně prodlužuje životnost pylu. Čerstvý pyl má mimořádně krátkou životnost, rychle podléhá zkáze a pokud se velmi řádně a radikálně neskladuje například zmražením, pak zemře. Díky včelám a jejich tvrdé práci se však prodlužuje aktivní životnost(včelí chléb) až na několik let


  Rádi bychom Vám popsali účinnost tohoto přípravku, aby jste se mohli lépe orientovat. Bohužel nemůžeme: NAŘÍZENI KOMISE (EU) č1924/2006 a č. 432/102 nám nedovoluje uvádět léčivé účinky většiny běžně používaných přírodních látek.
  Nařízení č. 1924/2006 zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Je povoleno použít pouze zdravotní tvrzení posouzená Evropským poradním orgánem (EFSA), který hodnotil vliv potravin a živin na naše zdraví. Většina látek, používaných po staletí v lidové medicíně, získala v tomto hodnoceni negativní stanovisko.
  V důsledku toho není možné, až na výjimky vydané v nařízení č. 432/2012, uvádět u doplňků stravy, tedy látek přírodního původu, jakákoliv tvrzení poukazující na to, že přípravek může mít vliv na zdravotní stav.


  ASPER MUHLE

  Specifické odkazy

  chat Komentáře (0)

  Související produkty

  PERGA (Pokrm Bohů) -500g (čerstvá ČR)
  vceli-produkty
  PERGA (Pokrm Bohů) -500g (čerstvá ČR)
  PERGA je pro roj životně důležitou potravinou, tento včelí chléb je od zkušených Českých včelařů, kteří dobře vědí, co dělají a o roj se umí...
  Perga je nejkomplexnější 100% přírodní zdroj makro i mikro živin (enzy-multi-vita-minerál).
  Skladem
  1 690,00 Kč Cena
  Evropská mateří kašička -50g (ASPER MUHLE)
  • -200,00 Kč
  vceli-produkty
  Evropská mateří kašička -50g (Německo)
  Je všeobecně známo že Evropská mateří kašička je nejdražší na světě a to dokonce několikanásobně oproti kašičce z Asie (Přes 90% trhu pokrývá...
  Nejvzácnější poklad včelího hnízda, nazývána také jako božská fontána mládí.
  Skladem
  1 299,00 Kč Běžná cena -200,00 Kč 1 499,00 Kč Cena
  BIO Mateří kašička -50g/250g (Německo)
  vceli-produkty
  BIO Mateří kašička -50g/250g (Německo)
  BIO Mateří kašička z Asie, balená v Německu. Je BIO certifikovaná a nikdy nebyla zmrazena nebo negativně upravena. Bez kontaminantů a chemie....
  Nejvzácnější poklad včelího hnízda, nazývána také jako božská fontána mládí.
  Skladem
  799,00 Kč Cena

  Konopné oleje značky AjemFiT více | !!!SEZONNÍ HIT!!! na Olej z tresčích jater více | !!! NOVINKA PRANOU NABITÝ - ACHILES MIGHT  !!! PRANOU NABITÝ TEKUTÝ SHILAJIT TITAN BLOOD !!! ZPĚT NASKLADNĚNO: Oceánský FytoplanktonOkinawa Minerály Z Korálů ,Koloidní Hořčík (SUNWARRIOR)