Zinc Citrate -90 kapslí (Viridian)
 • Zinc Citrate -90 kapslí (Viridian)

Zinek Citrát -90 kapslí (Viridian)

Zinek ve formě citrátu zinečnatého, vysoce vstřebatelná, biologicky aktivní forma


Zinek typicky užívají lidé během zimy, užívají jej muži kvůli revitalizaci, a také sportovci. Jde o jeden ze zásadních minerálů nutných pro optimální fungování. Po hořčíku je možná druhým nejdůležitějším.


Produkt je vhodný pro všechny jedince zaměřené na posílení a revitalizaci


Země původu: Velká Británie.
Balení:
90 kapslí
1 kapsle obsahuje 15 mg.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  449 Kč
  s DPH

  400,89 Kč bez DPH

  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  ZINC CITRATE (Zinek) 


  POVOLENÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ DLE NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012


  ZINEK PŘÍSPÍVÁ:

  ochraně buněk před oxidativním stre­ sem
  normálnímu metabolismu makroživin
  normální plodnosti a reprodukci
  k normálním rozpoznávacím funkcím
  přispívá k normální syntéze DNA
  normálnímu metabolismu mastných kyse­lin
  normálnímu metabolismu vitaminu A
  normální syntéze bílkovin
  udržení normálního stavu kostí
  udržení normálního stavu vlasů
  udržení normálního stavu nehtů
  udržení normálního stavu pokožky
  udržení normální hladiny testoste­ ronu v krvi
  udržení normálního stavu zraku
  normální funkci imunitního systému
  podílí na procesu dělení buněk


  I přesto, že jíte pravidelně potraviny jako hovězí maso, ústřice, houby, špenát, může i přesto za určitých podmínek nedocházet ke správnému využití zinku.


  FAKTORY OVLIVŇUJÍCÍ SPRÁVNOU VSTŘEBATELNOST ZINKU

  - užívání tetracyklinových antibiotik,
  - poruchy GIT (gastrointestinální trakt),
  - nadmíra železa ve stravě,
  - 100% nevyvážená vegetariánská strava (navíc musíte do tohoto stylu vstupovat zcela zdraví bez problémů s GIT)
  diabetes,
  - přemíra alkoholu - podporuje vylučování zinku z organismu
  - chronické nemoci jater a ledvin


  Obzvláště důležité je hlídat správnou hladinu pro těhotné a kojící. Rozvoj plodu vyžaduje dostatečné hladiny zinku.


  Vstřebatelnost zinku se odvíjí od vyváženosti nutrientů ve stravě. Např. vzrůst absorpce zinku o 27 až 45 % je pozorován ve třech klíčových místech GIT, když obsah fytátu v potravinách klesne z 0,621 na 0,067 mmol/l. Tak a teď jak si s tím poradit v kuchyni...V absorpci hraje zásadní roli mj. kyčelník (latinsky ileum) - spodní úsek tenkého střeva.


  Zinek se vyskytuje v celém těle, jak v rámci proteinů, nukleových kyselin, plazmě nebo v séru, proto se obtížně stanovují relevantní hladiny zinku. Totéž platí pro testy moči a analýzu vlasů.


  DENNÍ DÁVKOVÁNÍ


  Nepřekračujte denní dávkování. Přemíra zinku není žádoucí, např. 50-150 mg denně může vést mj. k:

  - narušení metabolismu mědi, funkce železa, mikrocytóza červených krvinek (opak makrocytóza - nedostatek kyseliny listové a vitamínu B12)
  - neutropenii (nenormální počet bílých krvinek)
  - snížené funkce imunitního systému
  - může zapříčinit snížení HDL "hodného" cholesterolu, tedy přemíra zinku může mít aterogenní vliv
  - ovlivnění funkce kardiovaskulárního systému včetně narušení funkce pankreatických enzymů (amyláza, lipáza)
  - akumulaci v ledvinách a tedy jejich nadměrné zatížení
  - zvýšené absorpci zinku při hemochromatóze (porucha metabolismu železa)
  - snížení absorpce hořčíku a vápníku


  PROČ POTŘEBUJEME ZINEK?


  Zinek je nezbytný stopový prvek, nezastupitelný v biologických procesech v těle. Bohužel lidské tělo nedokáže zinek vyrobit a nezná způsob jak jej ukládat. Zinek má podstatnou roli v ochraně buněk před působením volných radikálů. Pomáhá udržovat zdravou mužskou plodnost a rozmnožovací systém a podílí se na udržování normální hladinu testosteronu.

  Některé společné znaky, které mohou být potenciálním důkazem o nedostatku:

  - Ztráta chuti k jídlu
  - Náladovost
  - Zhoršený smysl chutě a vůně

  Potraviny jako bílé pečivo, cukry a tuky zvyšují v těle potřebu zinku. Nedostatek se může projevit mnoha způsoby např. zvýšený výskyt akné, různých vyrážek, záněty a infekce kůže, zpomalení pohlavního dospívání a neplodnost u mužů.


  POTRAVINY BOHATÉ NA ZINEK


  Ideální způsob, jak dostat zinek je přes jídlo, které konzumujete na denní bázi.


  Potravinové zdroje obsahující zinek
      - Játra
      - Crimini houby
      - Špenát a moře zelenina
      - Ústřice
      - Dýňová semena
      - Hovězí
      - Zelený hrášek
      - Syrové mléko a sýr
      - Fazole

  Přestože budete jíst tyto druhy potravin, i tak není možné zajistit dostatečné množství zinku. Záleží na správném a šetrném zpracování potravin od pěstování v bio kvalitě až po správnou přípravu (pozor na převařování).


  KDO POTŘEBUJE ZINEK?


  - Senioři – pro podporu imunitního systému, který je ve stáří zatěžován.

  - Vegani – Vzhledem k tomu, že se zinek nalézá většinou v mnoha živočišných produktech, mohou vegetariáni být ohroženi nedostatkem zinku, i když obvykle konzumují velké množství zrn. Problém je, že zrna obsahují vysoké úrovně kyseliny fytové. Tato sloučenina se váže na zinek a může snížit jeho vstřebávání organismem.


  Biologická dostupnost zinku je nižší u vegetariánské stravy, protože vegetariáni nejedí žádné maso. Dále pak u lidí, kteří mají vysokou úroveň konzumaci luštěnin a celozrnných výrobků, které obsahují fytáty, které inhibují vstřebávání zinku.


  ZNAČKA VIRIDIAN


  Produkty značky Viridian Nutrition obsahují pouze čistou směs bioaktivních složek = 100% aktivních látek a 0% balastních aditiv a pojiv. Viridian Nutrition garantuje špičkovou kvalitu a čistotu svých produktů důslednou kontrolou celého výrobního procesu. A to od semínka až po finální produkt = spolupracuje s lokálními producenty a pěstiteli zaměřenými na nejvyšší kvalitu. Z etických důvodů nepoužívá značka Viridian Nutrition ve svých produktech žádný palmový tuk a netestuje své produkty na zvířatech. Všechny obaly produktů jsou 100% ekologické.


  ETICKÝ DOPLNĚK STRAVY


  Co to vůbec znamená – etický doplněk stravy? Znamená to, že doplňky značky Viridian jsou vyrobené výhradně z kvalitních složek a nenajdete v nich absolutně žádné balastní příměsi. Také pochází z ekologického pěstitelství a nejsou testované na zvířatech. Důležité rovněž je, že značka Viridian je v rodinném vlastnictví, a není součástí žádné farmaceutické ani jiné korporace. Viridian si zakládá na etickém přístupu k zákazníkům i obchodním partnerům, a vždy se snaží o ekologickou nezávadnost svých produktů.  VŠECHNY SLOŽKY 100% BIOAKTIVNÍ


  Může to znít jako samozřejmá věc. Pravda je ale taková, že mnoho běžně dostupných produktů obsahuje z velké části syntetické složky, navíc s vysokým podílem balastních aditiv, stabilizátorů, pojiv a umělých sladidel.   PODPORA LOKÁLNÍCH PĚSTITELŮ


  Jednou z klíčových zásad Viridianu je podpora místních farmářů a lokálních výrobců surovin (nikoli nadnárodních korporací), s nimiž má velmi korektní a férové vztahy. Viridian tak garantuje kvalitu svých doplňků, protože má přehled o celém výrobním procesu – doslova od semínka až po finální produkt, a zároveň naplňuje svoji filozofii etických vitamínů  PŘIROZENÁ A FUNKČNÍ FORMA VITMÍNŮ PRO TĚLO VYUŽITELNÁ


  Ony mají vitamíny a minerály nějaké formy? A proč by neměly být všechny pro tělo využitelné stejně? Je tomu tak. Můžeme si to ukázat na železe, jednom z nejpotřebnějších minerálů. V obyčejných doplňcích se vyskytuje např. ve formě oxidu. Tato forma je pro tělo málo využitelná a důvodem, proč je v běžných doplňcích používána, je opět nízká cena. Viridian např. ve svém doplňku Liquid Iron užívá přímý extrakt z listů rostliny Murraya koenigii, který poskytuje železo ve 100% přírodní formě.  POUZE KAPSLE ROSTLINNEHO PŮVODU, ŽÁDNÉ TABLETY


  Tablety s pojivy jsou levnější než kapsle, obsahují však vysoký podíl balastních pojiv a lepidel, které mohou tvořit až 70 % tablety. Pokud užíváte doplňky stravy v tabletách, lze takto za rok zkonzumovat až kilogram lepidel a dalšího balastu.

  A pozor – i mnohé kapsle obsahují stearát hořečnatý, který se do nich přidává kvůli nepřilnavosti kapsle k výrobní lince. Kapsle Viridian jsou výhradně z přírodních složek.  ŽÁDNÉ GMO SLOŽKY


  Geneticky modifikované plodiny jsou nepřirozené. Vznikají primárně s cílem zvýšit výnos a jsou produktem agrochemického průmyslu. V produktech Viridian nikdy žádné GMO složky nenajdete.  ŽÁDNÉ OZAŘOVANÉ SLOŽKY


  Ozařování potravin probíhá ionizujícím zářením (alfa, beta, gamma, rentgenovými paprsky,…) – tedy radioaktivním zářením za účelem deaktivace obsažených enzymů a živých biokultur, což prodlužuje trvanlivost. 


  BEZ ŽIVOČIŠNÝCH SLOŽEK


  Živočišné složky nemusí být vždy na škodu, Viridian se však snaží mít co největší část svých produktů vhodných i pro vegany.


  BEZ UMĚLÝCH SLADIDEL


  Umělá sladidla mají být vhodnější alternativou cukru, ve skutečnosti se jedná o umělé  (syntetické) molekulární kombinace, které jsou pro naše tělo a životní prostředí nepřirozené. Proč konzumovat něco co do našeho těla a životního prostředí nepatří?  BEZ UMĚLÝCH BARVIV A KONZERVANTŮ


  Žádná umělá barviva, žádné konzervanty. V produktech Viridian nenajdete tyto ani žádná jiná umělá aditiva.


  BEZ STARANU HOŘEČNATÉHO, OXIDU TITANIČITÉHO A ŠELAKU


  Oxid titaničitý neboli titanová běloba se používá jako barvivo. Najdete ho v mnoha farmaceutických produktech, běžných doplňcích stravy, průmyslově zpracovaných potravinách, na tenisových kurtech, kde se tvoří bílé čáry kolem hřiště a také na raketě Saturn V, kde vypomohl jako venkovní nátěr. Stearan hořečnatý se používá jako lubrikant - zabraňuje zachytávání kapslí na výrobní lince. V kombinaci s vodou a mýdlem tvoří nerozpustnou látku, z níž se tvoří např. typické neodstranitelné prstence na vanách. Šelak je pryskyřice vylučovaná samičkou červce lakového, hmyzu žijícího v Indii. Pláty této pryskyřice se rozpouští v ethylalkoholu a vytváří tekutý šelak, který se používá jako lak a glazura. Tyto látky se běžně používají v doplňcích stravy, lécích a potravinách. V doplňcích Viridian je nenajdete.  EKOLOGICKÉ LAHVIČKY


  Viridian používá skleněné lahvičky z takzvaného amber glass, které chrání obsah pře světlem a teplem. Zároveň je lze recyklovat nebo použít znova. Lze je také vrátit na našich prodejnách výměnou za slevu na další nákup. Víčko na lahvičkách je z recyklovatelného hliníku a pečeť na víčku z kukuřičného škrobu – Viridian nepoužívá žádné plasty.  ŽÁDNÝ PALMOVÝ TUK 


  Viridian je první značkou na světě certifikovanou programem  POFCAP – The Palm Oil Free Accreditation Programme. Ten garantuje, že značka nepoužívá palmový olej ve svých výrobcích ani při výrobě.


  Doporučené dávkování: Berte 1 kapsli denně s jídlem nebo dle doporučení lékaře.


  Výživové údaje: 

  Složení: obal kapsle (hydroxypropylmethyl celulóza), zinek (citrát zinečnatý) 15 mg (150 %*), na bázi vojtěšky (40 mg), spiruliny (5 mg) a borůvky (5 mg). *% referenční hodnoty příjmu vitamínů a minerálních látek.

   

   1 kapsle (%RHP)

   Zinek (citrát zinečnatý)

   15 mg (150 %)

  *% referenční hodnoty příjmu vitamínů a minerálních látek.

  Balení: 90 kapslí (12,6g)

  Upozornění: Není určeno pro děti do 3 let. Není určeno pro těhotné a kojící ženy, není-li doporučeno lékařem. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhrada pestré stravy. Skladujte na chladném suchém místě, mimo dosah dětí.


  Datový list

  Část těla
  nehty
  vlasy
  Dle účelu
  na hormonální rovnováhu
  na imunitu

  Specifické odkazy

  chat Recenze (0)

  Související produkty

  Extrakt z Irských ústřic -120 kapslí
  • Remineralizace
  • Zinek
  superpotraviny
  Extrakt z Irských ústřic -120 kapslí
  Ústřice jsou nejlepším a nejbohatším přírodním zdrojem vysoce-vstřebatelného zinku. Obsahuje však ještě dalších více než 50 minerálů a stopových...
  Ústřice jsou nejlepším a nejbohatším přírodním zdrojem vysoce-vstřebatelného zinku.
  Skladem
  1 079 Kč Cena
  Extrakt z Černých Mravenců (50:1) -100g (Čína)
  • Vyprodáno
  adaptogeny
  Extrakt z Černých Mravenců (50:1) -100g (Čína)
  Extrakt z černého mravence v síle 50:1 je nejkoncentrovanější, nejsilnější i nejdražší extrakt tohoto typu na světě. K výrobě finálního produktu...
  Nejsilnější extrakt na trhu s nejvyšším obsahem přírodního zinku ze všech známých živých organismů.
  Vyprodáno
  2 999 Kč Cena
  LIQUID ZINC (Sulfát) -115ml (DR.MERCOLA)
  zinek
  LIQUID ZINC (Sulfát) -115ml (DR.MERCOLA)
  Zinek je nezbytný stopový prvek, nezastupitelný v biologických procesech v těle. Bohužel lidské tělo nedokáže zinek vyrobit a nezná způsob jak jej...
  Tekutý zinek s certifikací USDA Organic.
  Skladem
  429 Kč Cena