close Zavřít
ANASSA (BIO- Řecký horský čaj) - 20g (10 šálků)
 • ANASSA (BIO- Řecký horský čaj) - 20g (10 šálků)
 • ANASSA (BIO- Řecký horský čaj) - 20g (10 šálků)

ANASSA (BIO- Řecký horský čaj) -20g (10 šálků)

BIO bylinný čaj z řeckých hor, naplněný sluncem a energií. "Malotira"-zázračná rostlina, která roste ve výškách, je po staletí považována za univerzální lék. Tento čaj je bohatý na minerály, flavonoidy a éterické oleje. Bez kofeinu a umělých složek, pouze čistá příroda v šálku.


Horský čaj má různé připisované vlastnosti, které zde nelze uvést. Kromě éterických olejů obsahuje také draslík, hořčík, sodík, zinek, hliník, železo, měď, selen a další důležité látky.


Připravte si lahodný nápoj, který vás uklidní a posílí. Složení: 20g byliny v plechovce bez jakýchkoli aditiv + 20 čajových sáčků a 6 dřevěných tyčinek obsažených v každém balení pro výjimečný způsob servírování. 


Na nápoj bez kofeinu má výrazné a příjemné tělo
Doba louhování: 5 minut
Teplota vody: 100° C


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  299 Kč
  s DPH

  266,96 Kč bez DPH

  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  ANASSA (BIO- Řecký horský čaj)


  Místní obyvatelé musí vystoupat do výšky přes 1000 metrů v řeckých Bílých horách, aby ručně sklízeli žluté květy léčivé rostliny Malotira (Sideritis syriaca), známé také jako Krétský horský čaj. Sběr se stává stále obtížnějším, neboť rostlina z hor postupně mizí, pravděpodobně od nehody v černobylské jaderné elektrárně v roce 1986.


  Anassa mountain tea


  NÁVOD NA PŘÍPRAVU


  2g čajové směsi naplňte do přiloženého sáčku, provlíkněte dřevěný klacík a ponořte do vody ohřáté na teplotu těsně pod bod varu (cca 95st Celsia) na přibližně 5 minut. Doporučujeme osladit medem, můžete jemně dochutit šťávou z citrónu. V létě můžete vychladit a podávat jako ledový čaj.


  Anassa Wild anassa


   


  Horský čaj, známý také jako pastýřský čaj, patří do čeledi hluchavkovitých. Mezi jeho příbuzné rostliny patří máta, mateřídouška, šalvěj a levandule. Roste ve výškách kolem 1500 metrů v čistém prostředí bez znečištění. Hojník, jak se mu česky říká, lze nalézt na suchých skalách v Bulharsku, Turecku, Řecku a mírném pásmu Asie. Dorůstá 15-40 cm, má přímou lodyhu a listy pokryté jemnými chloupky. Jeho nenápadné květy kvetou od září do června.


  POTENCIONÁLNÍ ÚČINKY


  - Protizánětlivé vlastnosti: Malotira obsahuje flavonoidy a éterické oleje, které mohou pomoci snížit zánět a zmírnit bolest.
  - Podpora trávicího systému: Tento čaj může zlepšit trávení, snížit nadýmání a plynatost a uklidnit žaludek.
  - Posilování imunitního systému: Malotira může podporovat imunitní systém díky svým antioxidantům, které pomáhají tělu bojovat proti škodlivým volným radikálům a infekcím.
  - Zklidňující účinky: Malotira je známa pro své uklidňující účinky, což může pomoci při úzkosti a stresu. Jelikož neobsahuje kofein, může být konzumována i večer před spaním.
  - Podpora kardiovaskulárního zdraví: Některé studie naznačují, že Malotira může pomoci snižovat krevní tlak a celkově podporovat zdraví srdce a cév.
  - Zdroj železa: Malotira je bohatá na železo, což je důležitý minerál pro tvorbu červených krvinek a správnou funkci kyslíkového přenosu v těle.


  Je důležité poznamenat, že většina těchto účinků byla zjištěna prostřednictvím tradičního použití a anekdotických důkazů. Pro potvrzení těchto účinků a stanovení dávkování a bezpečnosti by bylo potřeba dalších vědeckých studií. Před začleněním Malotira nebo jiných bylinných čajů do vaší rutiny se poraďte se svým lékařem nebo odborníkem na výživu.


  Datový list

  Typ
  BIO

  Specifické odkazy

  chat Recenze (2)
  Známka