close Zavřít
 • -79 Kč
 • Nové
BIO LVÍ HŘÍVA EXTRAKT (Hericium) -120 kapslí (AjemFiT)
 • BIO LVÍ HŘÍVA EXTRAKT (Hericium) -120 kapslí (AjemFiT)
 • BIO LVÍ HŘÍVA EXTRAKT (Hericium) -120 kapslí (AjemFiT)

BIO LVÍ HŘÍVA EXTRAKT (Hericium) -120 kapslí (AjemFiT)

Naše BIO Lví hříva je 100 % organicky pěstovaný "extrakt z plodnice" z oblasti Čínské vrchoviny, která je známá svou čistotou.


Lví hříva je testována v celém průběhu své kultivace a následně i po ní. A proto vám můžu skutečne zaručit naprostou čistotu a účinky našeho extraktu, který prochází extrakci za pomocí horké vody.


Naše BIO lví hříva obsahuje laboratorně deklarované obsah hladiny Beta-D-glukanů (≥30 %), které jsou známé svým pozitivním působním na lidský organismus. Neobsahuje žádné umělé látky, plnidla, konzervanty ani nic podobného


Doporučené dávkování jsou 4 kapsle denně. Při zdravotních problémech nebo při vyšších nárocích na mentální zdraví je možno užívat 4-8 kapslí.


VERZE V KAPSLÍCH

Počet dávek: 30dávek (1dávka=1,2g)
Balení: 36g

Země původu Lion's mane: Čínská vrchovina
Baleno v ČR


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  799 Kč
  720 Kč
  s DPH
  Ušetřete 79 Kč

  642,86 Kč bez DPH

  Varianty:
  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  BIO LVÍ HŘÍVA EXTRAKT (Hericium) -120 kapslí (AjemFiT)


  Dovolte mi představit Vám, náši BIO Lví hřívu a druhý adaptogen, který vydáváme pod vlastní značkou. Jelikož na svůj web dávám pouze věci, které mám na sobě vyzkoušeny, tak vytvořit produkt s Lví hřivou byla jasná volba. Tento produkt je cílený především pro lidi, kteří hledají podporu v oblasti kognitivních funkcí, výkonu mozku a především paměti.

  Lví hříva jako adaptogen v sobě skrývá obrovský potenciál, který už je dokázán i mnohými studiemi. Jedna ze studií dokonce ukázala, že Lví hřívá skrývá potenciál zvýšit v mozku počet mozkových synapsí a proto doporučuji všem individuálně dohledat informace


  BIO LVÍ HŘÍVA EXTRAKT (Hericium) -120 kapslí (AjemFiT)


  Níže si můžete přečíst, alespoň pár informací z historie, jelikož předpisy nám nedovolují uvádět zdravotní benefity užívání lví hřívy. Proto článek neberte jako zdravotní tvrzení, jedná se pouze o historické pověsti a legendy :)


  hericium, lions mane, lví hříva, yamabushitake


  LVÍ HŘÍVA OBSAHUJE


  - všech osm esenciálních aminokyselin 
  - zinek,
  - železo
  - selen  
  - organické germanium 
  - vysoký obsah polysacharidů a polypeptidů.
  - Obsahuje také fytosteroly, jako je beta-sitosterol a ergosterol, které snižují hladinu cholesterolu 
  - Erinacin, obsažený v Hericiu, může stimulovat růst nervů


  ZINEK


  Schválená zdravotní tvrzení:

  - Přispívá k normální funkci imunitního systému.
  - Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
  - Přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad.
  - Přispívá k normální syntéze DNA.
  - Přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů.
  - Přispívá k normální kognitivní funkci.
  - Přispívá k normální plodnosti a reprodukci.
  - Přispívá k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky.
  - Přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi.
  - Přispívá k normálnímu zraku.
  - Přispívá k normální syntéze bílkovin.


  ŽELEZO


  Schválená zdravotní tvrzení:

  - Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
  - Přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu.
  - Přispívá k normálnímu přenosu kyslíku v těle.
  - Přispívá k normální funkci imunitního systému.
  - Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  - Podílí se na procesu dělení buněk.


  SELEN


  Schválená zdravotní tvrzení:

  - Přispívá k normální spermatogenezi.
  - Přispívá k udržení normálního stavu vlasů.
  - Přispívá k udržení normálního stavu nehtů.
  - Přispívá k normální funkci imunitního systému.
  - Přispívá k normální funkci štítné žlázy.
  - Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.


  lion's mane from china


  HISTORIE LVÍ HŘÍVY A LIDOVÝCH MEDICÍN


  Ayurvédská Medicína

  Ajurvéda, tradiční indický systém medicíny, také uznávala hodnotu houby hericium. Známá jako „Yakrit-Plin Gana“ v sanskrtu, byla používána k podpoře celkového zdraví a pohody, zejména pro podporu funkce jater a trávení.

  Starověký indický léčitel Charaka, autor „Charaka Samhity“, jednoho ze základních textů ajurvédy, psal o různých houbách, které byly používány k léčebným účelům. Hericium bylo často připravováno jako „ghrita“ nebo bylinkové ghí v ajurvédské medicíně. Houba byla pomalu vařena s ghí (přepuštěným máslem) pro extrakci jejích prospěšných látek, které byly poté používány k různým léčebným účelům, jako je úleva od bolesti a podpora kognitivních funkcí.

  Tradiční Čínská Medicína

  Houba lví hříva, vědecky známá jako Hericium erinaceus, byla ceněnou složkou prastarých léčebných praktik napříč různými kulturami. Její výrazný vzhled a působivé zdravotní přínosy z ní udělaly cennou součást tradiční medicíny. V tradiční čínské medicíně (TCM) je houba lví hříva vysoce ceněná po staletí.


  Shennong (神農), přeložený jako „Božský farmář,“ byl mytologický čínský vládce známý jako první Yan císař, bylinkář a zakladatel tradiční čínské medicíny (TCM).  Říká se, že zdokumentoval prospěšné vlastnosti lví hřívy ve svém klasickém díle „Shen Nong Ben Cao Jing“ (Božský farmářův herbář) kolem roku 200 n. l. V TCM se věřilo, že lví hříva zlepšuje tok Qi (životní energie) a vyrovnává energie Jin a Jang v těle.


  TRADIČNÍ JAPONSKÁ MEDICÍNA

  V Japonsku byla houba lví hříva, známá jako „Yamabushitake,“ vysoce ceněná pro své léčivé vlastnosti. O lví hřívě se říkalo, že je výživná pro pět vnitřních orgánů (játra, plíce, slezinu, srdce a ledviny) a podporuje dobré trávení, celkovou vitalitu a sílu.

  Hojení ran - Japonští léčitelé uznávali potenciál houby lví hříva v podpoře hojení ran. Vytvářeli z plodnice houby topickou aplikaci, která se pak nanášela na postižené místo k urychlení hojení a snížení zánětu.

  Podpora kognitivních funkcí - podobně jako v TCM a ajurvédě, byla lví hříva v tradiční japonské medicíně používána k podpoře kognitivních funkcí. Věřilo se, že houba zlepšuje paměť, soustředění a duševní jasnost.

  EVROPSKÁ LIDOVÁ MEDICÍNA

  V evropské lidové medicíně byla houba lví hříva také známá pro své léčivé vlastnosti, zejména v podpoře imunitního systému a řešení respiračních problémů.


  lions mane, hericium, lvi hriva, yamabushitake


  FAKTORY KAVALITY BIO LION'S MANE OD AJEM FIT


  Níže jsem vám vypsal 4 klíčové faktory, které rozhodují o kvalitě houby Lion's mane a jakým způsobem je zajištěno, aby k vám doputovalo Lion's mane v co nejvyšší možné kvalitě a potentnosti.


  FAKTOR 1 - OPTIMÁLNÍ KULTIVACE

  - Výroba vysoce kvalitní medicinální houby začíná jejím pěstováním v přirozeném prostředí, na substrátech přizpůsobený houbě hericium.
  - Pěstování ve znečištěném prostředí nebo na nevhodných substrátech, nedovolují houbě optimálně rozvinout své klíčové složky a mohou obsahovat kontaminanty.
  - !! POZOR !! Někteří také pěstují houby na substrátech z obilné mouky, rýže nebo kukuřice, což snižuje náklady, ale neprodukuje čistý extrakt.

  FAKTOR 2 - VÝROBA EXTRAKTU Z PLODNICE

  - Někteří dodavatelé používají celou houbovou kulturu (mycelium i plodnice), často označovanou jako "celé spektrum". Náš extrakt je vyrobený čistě z plodnic houby Lion's mane.

  FAKTOR 3: - OBSAH SKUTEČNÝCH HOUBOVÝCH POLYSACHARIDŮ A BETAGLUKANŮ

  - Pouze produkty s houbovými polysacharidy mají nejvyšší účinnost Důležité je, aby produkty obsahovaly polysacharidy a betaglukany typické pouze pro lion's mane.
  - !! POZOR !! Testy ukázaly, že polysacharidy v produktech používající škrobové substráty mohou zahrnovat i polysacharidy typické pro obiloviny, což snižuje čistotu houbových polysacharidů. Náš produkt obsahuje čisté procento houbových polysacharidů, což je prokazáno analytickými metodami, kerými náš extrakt prochází.

  FAKTOR 4: - PRŮBĚŽNÉ ANALÝZY OD PĚSTOVÁNÍ AŽ PO VÝROBU

  - Čistota a kvalita surovin je sledována od pěstování v Číně až po expedici do Rakouska, kde jsou všechny vzorky testovány na více než 250 kontaminantů, včetně těžkých kovů, pesticidů, radionuklidů, mikrobiálních a polycyklických aromatických uhlovodíků.  KONTROLA KVALITY POMOCÍ UNIKÁTNÍCH LABORATORNÍCH ANALÝZ


  Bez důkladné analýzy nemusí zákazníci obdržet produkty, které neobsahují deklarované hodnoty a proto náš extrakt podstupuju pečlivé analýzy v Rakousku. Vzorky každé šarže jsou testovány v Dronania Pharmaceuticals, certifikovaných podle GMP a IFS, na polysacharidy, beta-glukany a správnost druhu extraktu.

  EXKLUZIVNÍ ANALÝZA SEC:

  - Metoda SEC (Size Exclusion Chromatography) identifikuje správné složky a druh houby.

  AGROLAB TESTY NA 250 PARAMETRŮ

  Náš extrakt prochází testy laboratoří Agrolab, který testuje každou šarži na více než 250 parametrů, včetně radioaktivních izotopů, těžkých kovů, mikrobiologických kontaminantů, pesticidů a polycyklických aromatických uhlovodíků.


  Bohužel legislativa EU mi nedovoluje popsat skutečný potenciál této houby. Proto Vám doporučuji dohledat si více informací v odborných publikacích. Na internetu lze najít spoustu studií, které dokazují potenciál lions mane především v oblasti mozku.


  NUTRIČNÍ HODNOTY BIO LIONS MANE:

  SLOŽENÍ BALENÍ: 120 kapslí 30% extraktu BIO Lion’s mane (lví hříva, hericium) v rostlinných kapslích z celulózy bez jakých koliv dalších aditiv
Čistá hmotnost houby: 36g

  SLOŽENÍ V 1 KAPSLI:

  300mg extraktu 30% BIO lion’s mane (hericium) + kapsle z celulózy.


  Výživové údaje na 100g:
  
Energetická hodnota 1094kJ / 263kcal

  Tuky 0,3g
  
    z toho nasycené mastmé kyseliny 0,1g

  Sacharidy 46,2g
    z toho cukry 1,6g

  Vláknina 46,2g

  Bílkoviny 11,3g
  
Sůl <0,2g

  LION'S MANE (HERICIUM) OBSAHUJE:
  Hořčík, Fosfor, Draslík, Niacin, Thiamin, Riboflavin, Vitamin B-6, Biotin, Folát, Vitamin D (D2 a D3), Ergosterol, Ergothionein..

  DÁVKOVÁNÍ LION’S MANE:

  Doporučené dávkování jsou 4 kapsle denně. Při zdravotních problémech nebo při vyšších nárocích na mentální zdraví je možno užívat 4-8 kapslí.

  
Země původu: Čínská Vrchovina
  Baleno: v ČR.
  Distributor: AF-MK Ventures s.r.o. l AjemFiT.cz
  
Minimální trvanlivost: dle data na dně obalu.

  Skladujte v temnu, suchu a chladu.
  

Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. 
  Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. 
  Pokud jste těhotná nebo kojící, užíváte léky a/nebo máte zvláštní zdravotní stav, poraďte se o užívání s lékařem. 


  Rádi bychom Vám popsali účinnost tohoto přípravku, aby jste se mohli lépe orientovat. Bohužel nemůžeme: NAŘÍZENI KOMISE (EU) č1924/2006 a č. 432/102 nám nedovoluje uvádět léčivé účinky většiny běžně používaných přírodních látek.
Nařízení č. 1924/2006 zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Je povoleno použít pouze zdravotní tvrzení posouzená Evropským poradním orgánem (EFSA), který hodnotil vliv potravin a živin na naše zdraví. Většina látek, používaných po staletí v lidové medicíně, získala v tomto hodnoceni negativní stanovisko.
V důsledku toho není možné, až na výjimky vydané v nařízení č. 432/2012, uvádět u doplňků stravy, tedy látek přírodního původu, jakákoliv tvrzení poukazující na to, že přípravek může mít vliv na zdravotní stav.


  V5

  Datový list

  Typ
  BIO
  Část těla
  játra, žlučník
  ledviny
  mozek
  srdce a cévy
  Dle účelu
  na imunitu
  na spaní
  na stres a nervy
  na trávení
  na únavu
  podpora sportovního výkonu
  Pro koho
  pro muže
  pro seniory
  pro sportovce
  pro ženy

  Specifické odkazy

  chat Recenze (0)

  Související produkty

  ASHWAGANDHA KSM66 (prášek) -100g (AjemFiT)
  ashwagandha
  ASHWAGANDHA KSM66 (prášek) -100g (AjemFiT)
  Nejkvalitnější extrakt z kořene Indické ashwagandhy. Pouze prvotřídní KSM-66® Ashwagandha. Jedná se o velmi oceňovaný bylinný extrakt s ochrannou...
  Prvotřídní KSM-66® Ashwagandha. Jedná se o velmi oceňovaný bylinný extrakt s ochrannou známkou,...
  Skladem
  1 349 Kč Cena
  Lion’s mane (Lví hříva) -150g (Health Force)
  adaptogeny
  Lion’s mane (Lví hříva) -150g (Health Force)
  Rodinná řemeslná firma s tradicí. Vyrobeno v USA v zařízení registrovaném FDA. Uznáváno jako NSF International/ANSI (American National Standards...
  Lví hříva použitá v Health Force Lion’s mane je organicky pěstovaný EXTRAKT Z PLODNICE - Horkou...
  Skladem
  1 699 Kč Cena
  ASHWAGANDHA KSM66 (30g) -120 kapslí (AjemFiT)
  • Novinka
  • -100 Kč
  • Nové
  ashwagandha
  ASHWAGANDHA KSM66 (30g) -120 kapslí (AjemFiT)
  Nejkvalitnější extrakt KSM-66® z kořene Indické ashwagandhy v kapslích. Jedná se o velmi oceňovaný bylinný extrakt s ochrannou známkou, který je...
  Nejkvalitnější extrakt KSM-66® z kořene Indické ashwagandhy v kapslích s ochrannou známkou, který...
  Skladem
  499 Kč Běžná cena -100 Kč 599 Kč Cena
  BIO LVÍ HŘÍVA EXTRAKT (Hericium - prášek) -100g (AjemFiT)
  • Novinka
  • -100 Kč
  • Nové
  ajemfit-doplnky-stravy
  BIO LVÍ HŘÍVA EXTRAKT (Hericium - prášek) -100g (AjemFiT)
  Ajem FiT BIO Lví hříva (Hericium) je 100 % organicky pěstovaný "extrakt z plodnice" v prášku z oblasti Čínské vrchoviny, která je známá svou...
  Ajem FiT BIO Lví hříva (Hericium) je 100 % organicky pěstovaný "extrakt z plodnice" v prášku z...
  Skladem
  1 499 Kč Běžná cena -100 Kč 1 599 Kč Cena