CHAGA EXTRAKT -50ml (PUHDISTAMO)
 • CHAGA EXTRAKT -50ml (PUHDISTAMO)
 • CHAGA EXTRAKT (kapky) -50ml (PUHDISTAMO)

CHAGA EXTRAKT (kapky) -50ml (PUHDISTAMO)

Tekutý extrakt z divoké, volně rostoucí chagy z nedotčené oblasti na severu Finska z Laponska. Unikátní, čistě finský doplněk stravy s neutrální, lehce oříškovou chuťí. Obsahuje pouze aktivní složky a zaručuje vynikající biodostupnost. Bez obsahu balastních aditiv, pojiv, plnidel a umělých sladidel.


Antioxidační účinky, podpora imunitního systému, protizánětlivé účinky, snížení hladiny cukru v krvi, podpora zdravého trávicího systému, potenciální protinádorové účinky.


Dávkování je 1 ml 2 x denně (1 ml odpovídá rysce na kapátku) stačí nakapat do libovolného nápoje. Denní dávka odpovídá 2 ml. 


Složení: voda, alkohol (20 %), houba Chaga (Inonotus obliquus).
Balení:
 50 ml ( Denní dávka = 2ml, 25 dávek)
Země původu: Finsko.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  499 Kč
  s DPH

  445,54 Kč bez DPH

  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  CHAGA EXTRAKT V KAPKÁCH


  puhdistamo prémiová kvalita

  Finská divoká chaga původem z LaponskaChaga extrakt Puhdistamo je připraven z divoké, volně rostoucí chagy (Rezavce šikmého) pocházející z nedotčené oblasti finského Laponska. Ta je dosud nepostižená toxickým znečištěním, takže nabízí doslova přírodní bohatství. Mezi největší poklady patří adaptogenní houba chaga, která přirozeně roste ve více oblastech ve světě, přičemž nejlepší charakteristiky má chaga ze tří oblastí - Altaje, Himalájí a právě Laponska.

  U potravin se pro orientační přehled měří tzv. antioxidační kapacita ORAC (oxygen radical absorbent capacity). Čím je její hodnota vyšší, tím silnější má daná potravina vlastnosti související s oxidativním stresem. Zatímco třeba černý rybíz má ORAC hodnotu 7.701, borůvka 13.427, hodnota ORAC u divoké chagy je 146.700.

  Divoká chaga Puhdistamo je připravená tradiční a léty prověřenou finskou metodou dvojité extrakce  - nejdříve se látka extrahuje pomocí  horké vody, díky které je prolomená buněčná stěna chagy a je možné získat účinné látky. Poté je však nutná ještě extrakce alkoholem umožňující uvolnění látek rozpustných v tucích. V roce 2013 získala divoká chaga Pudhistamo ocenění Finské asociace prodejců zdravých potravin jako doplněk roku.

  Extrakt z divoké chagy můžeme přidat do libovolného nápoje, smoothie nebo čisté vody. Tato adaptogenní houba je např. v tradiční čínské nebo ruské medicíně používána stovky let. Používali ji i staří Egypťané nebo Indiáni. Má velmi výrazné účinky související s podporou při vysoké fyzické nebo psychické zátěži, s oxidativním stresem, prevencí a celkovou podporu těla i mysli. (Viz - Adaptogenní houby a rostliny – neobjevená síla přírody, díl. 1 – Chaga).

  Látky obsažené v divoké houbě Chaga – originální laponská chaga se vyznačuje vysokým obsahem bioaktivních adaptogenů, esenciálních fosfolipidů, tripertenoidů,  ergosterolů, esenciálních fosfolipidů, beta-glukanů, bioaktivních fytosterolů, vitamínů, organicky vázaných minerálů,  polysacharidů, kyseliny betulinové, betulinu, bioaktivních flavonoidů, pteridinu, obliquolu a obsahem desítek mnoha dalších důležitých mikronutrientů. Dle tradiční čínské medicíny Chaga podporuje tzv. energii čchi (QI).


  DIVOKÁ CHAGA Z LAPONKSKA VS UMĚLE PĚSTOVANÁ CHAGA


  Divoká chaga nabízí díky svému originálnímu genotypu, přirozenému vývoji a růstu (volná příroda) a jedinečnému podnebí Laponska, naprosto nadstandardní nativitu a účinek (přirozená forma v plné síle). Jedná se o skutečný originál od přímého finského producenta (přímý zdroj)!  Velká část produktů na současném trhu nabízí chagu bez jasného původu (Čína atd.), v dalších případech se jedná o  tzv. laboratorní chagu, pěstovanou v umělých podmínkách (pěstírny). Přírodní původ a originalita je v tomto případě tím nejdůležitějším ukazatelem, protože síla chagy není jen v obsahu polysacharidů, nebo v jedné z dalších složek vytažených nešetrnou a agresivní extrakcí. Síla je v jasném a přirozeném původu houby a v její komplexnosti dané matkou přírodou!


  ÚČINKY CHAGY


  - Antioxidační účinky: Chaga sibiřská obsahuje vysoké množství antioxidantů, včetně polyfenolů a melaninu. Tyto látky pomáhají chránit tělo před poškozením způsobeným volnými radikály a mohou pomoci snížit riziko vzniku některých chorob, jako je rakovina a srdeční choroby.
  - Podpora imunitního systému: Chaga sibiřská obsahuje polysacharidy, které mohou stimulovat imunitní systém a zlepšit obranyschopnost těla proti infekcím a nemocem.
  - Protizánětlivé účinky: Některé studie naznačují, že chaga sibiřská může mít protizánětlivé účinky, což znamená, že může pomoci snížit zánětlivé procesy v těle a zlepšit zdraví kloubů, pokožky a trávicího systému.
  - Snížení hladiny cukru v krvi: Některé studie naznačují, že chaga sibiřská může pomoci snížit hladinu cukru v krvi a zlepšit glykemickou kontrolu, což může být užitečné pro lidi s diabetem nebo prediabetem.
  - Podpora zdravého trávicího systému: Chaga sibiřská může mít prebiotické účinky, což znamená, že může podporovat růst zdravých bakterií v trávicím systému a zlepšit trávení.
  - Potenciální protinádorové účinky: Některé studie naznačují, že chaga sibiřská může mít protinádorové účinky, což znamená, že může pomoci snížit riziko vzniku rakoviny a/nebo zpomalit růst nádoru. Nicméně, více výzkumu je nutné k potvrzení této hypotézy.


  UŽÍVÁNÍ CHAGY


  Chaga se tradičně konzumuje jako horký čaj a výhody spojené s Chagou jsou založeny především (téměř výhradně) na vařených odvarech nebo extraktech z Čagy. Takže mírná tepelná úprava je tradičně považována za vhodnou (a nutnou). Extrakce horkou vodou produkuje další metabolity, o kterých se předpokládá, že poskytují biologickou aktivitu.


  HISTORIE PŘEDKŮ A POUŽÍVÁNÍ ČAGY


  Čaga, uctívaná hl. v ruském bylinkářství a sibiřském lidovém léčitelství, hrála významnou roli při holistické optimalizaci vitality a odolnosti našich předků ve starověké severní Eurasii po celé věky. Traduje se, že ji jako první používali obyvatelé Khanty z oblasti Altaj na Sibiři. 

  Kolekce spisů přepsaných z ústní tradice Shennonga, mýtického mudrce a vládce starověké Číny, nazvaná „The Shennong Ben Cao Jing“, která se objevila kolem roku 200 n. l. popisovala mnoho důvodů konzumace čagy a jejího využití a nazývala ji „vzácným darem přírody“.

  Asijští bylinkáři věří, že sibiřská čaga jako adaptogen zachovává mladistvost, podporuje vitalitu a odolnost. Je kategorizována jako tonikum Qi, jako např. houba Reishi. Je také považována za vynikající ledvinové tonikum. Ruští a skandinávští vědci provedli v posledních pár dekádách největší vědecký výzkum této mocné byliny. Sibiřská čaga je dle své hodnoty ORAC velmi silný antioxidant. Studie naznačují, že je to mnohem účinnější lapač volných radikálů než téměř všechny ostatní oblíbené dietní antioxidanty, včetně borůvek a acai. Tzv. antioxidační kapacita ORAC (oxygen radical absorbent capacity) se ve skutečnosti měří u většiny potentních potravin a dělají se srovnání a žebříčky. Čím je hodnota vyšší, tím silnější efekt související s oxidativním stresem daná potravina má. Chaga má více než 10 násobnou ORAC než například zmíněné a velmi antioxidačně známé borůvky. Chaga bývá také tradičně použita jako tonikum Shen a ve vztahu k imunitě.

  Sibiřská chaga obsahuje řadu důležitých aktivních složek včetně polysacharidů, beta-glukanů, fenolických sloučenin, esenciálních fosfolipidů, ergosterolů, bioaktivních fytosterolů, vitamínů, organicky vázaných minerálů, kyseliny betulinové, betulinu, bioaktivních flavonoidů, pteridinu, obliquolu, lanostanových triterpenoidů a melaninu. Chaga produkuje velké množství fenolických pigmentů s vysokou molekulovou hmotností, které byly kategorizovány jako melaniny. Tento celý melaninový „komplex“ se uvolňuje na povrch Chagy. Melanin je silný antioxidační pigment, který je přítomen a potřebný v celém lidském těle a má širokou škálu vlastností. Antioxidační aktivita horkovodního extraktu z Chagy byla japonskými vědci přesně porovnána s jinými silnými tonizujícími houbami (Agaricus blazei Mycelia, Ganoderma lucidum a Phellinus linteus) a ukázalo se, že Chaga vykazuje nejsilnější antioxidační aktivitu mezi zkoumanými houbami, ať už šlo o aktivitu zachycující superoxidové, tak hydroxylové radikály.

  Výzkum sibiřské chagy se zaměřuje zejm. na imunomodulační aktivitu. Při požití vzniká řada sekundárních metabolitů, z nichž mnohé jsou vysoce aktivní ve vztahu k mikrobiomu a s ním spojenou imunitní reakcí. Chaga je bohatým zdrojem 1-3 β-glukanů, polysacharidů, které jsou základními živinami pro lidský imunitní systém.


  puhdistamo - prémiová čistota


  O ZNAČCE PUHDISTAMO


  Značka Puhdistamo nabízí vynikající řadu etických doplňků stravy, adaptogenů a superpotravin nejvyšší kvality. Jejich vášnivý přístup k maximální kvalitě je zapsán přímo v jejich DNA a každý produkt obsahuje pouze čisté a aktivní složky bez zbytečných přísad. Prémiové suroviny jsou pečlivě vybírány z přírodních zdrojů po celém světě, včetně severských lesů v Laponsku a Finsku, a jsou přesně vyvážené pro optimální výsledky.

  Celkový holistický koncept značky se zakládá na propojení přírody a moderních vědeckých poznatků. To umožňuje Puhdistamo vytvářet jedinečné nutriční a synergické botanické formulace, které jsou hluboce účinné a přesně vyvážené. Značka je synonymem pro kvalitu a etiku a nabízí jedinečné produkty, které jsou vysoce účinné a v souladu s přírodou. 


  Výživové údaje:

   Počet dávek v balení: 50 (25 denních dávek)
    denní dávka 2 ml
   Extrakt z houby Chaga 
   200 mg
    z toho betaglukan
   50 mg

  - Produkt neobsahuje laktózu, mléko a lepek.
  - Produkt neobsahuje želatinu ani přísady živočišného původu.

  Složení: voda, alkohol (20 %), houba Chaga (Inonotus obliquus).
  Upozornění: Není náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou dávku. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí. Chraňte před světlem. Neužívejte při léčbě antibiotiky. Konzultujte užívání s lékařem, pokud berete léky na ředění krve nebo pokud jste těhotná nebo kojící žena.


  Datový list

  Část těla
  játra, žlučník
  ledviny
  srdce a cévy
  Dle účelu
  na imunitu
  na stres a nervy
  na trávení
  na únavu

  Specifické odkazy

  chat Recenze (0)

  Související produkty

  TRANSCENDED CHAGA -50g (Primal Alchemy)
  adaptogeny
  TRANSCENDED CHAGA -50g (Primal Alchemy)
  Transcended Chaga je silný koncentrovaný tonický prášek z 12:1 houbového extraktu pránicky nabité Sibiřské břízové Chagy. Pouze prvotřídní min. 10...
  Silný koncentrovaný tonický prášek z 12:1 houbového extraktu pránicky nabité Sibiřské břízové...
  Skladem
  999 Kč Cena
  CHAGA POWDER -28g (PUHDISTAMO)
  adaptogeny
  CHAGA POWDER -28g (PUHDISTAMO)
  Prášek z divoké, volně rostoucí chagy z nedotčené oblasti na severu Finska z Laponska. Unikátní, čistě finský doplněk stravy s neutrální, lehce...
  Prášek z divoké, volně rostoucí chagy z nedotčené oblasti na severu Finska z Laponska. Unikátní,...
  Skladem
  649 Kč Cena