• -500 Kč
DAKINI SHILAJIT (Bhútán)
 • DAKINI SHILAJIT (Bhútán)
 • DAKINI SHILAJIT (Bhútán)
 • etiketa DAKINI SHILAJIT (Bhútán)

DAKINI SHILAJIT (Bhútán)

Nejdražší a nejvyšší kvalita purifikovaného Shilajitu na světě. Zlatá třída (GOLD GRADE) z království Bhútánu v tekuté super-koncentrované podobě praktických kapek k okamžitému použití kdykoli a kdekoli.


Tento ayurvédsky čištěný, purifikovaný shilajit z Bhútánské národní sklizňě je považován za státní poklad a každoročně regulován omezením sběru (stejně jako v Nepálu). Těžební oblast na jižním úpatí Himálaje ve výšce 4500 metrů je chráněna státem a není přístupná běžným lidem.


Sběrači z Dakini Déesse mají bhútánskou národní licenci a pod dohledem lesní policie těží malá množství v přesně určených lokacích. Proces sběru shilajitu na těchto místech je považován za jednu z nejnebezpečnějších lidských profesí vůbec.


Země původu: Bhután.
Balení: Lahvička = 10ml.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  6 999 Kč
  6 499 Kč
  s DPH
  Ušetřete 500 Kč

  5 802,68 Kč bez DPH

  Balení:
  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  DAKINI SHILAJIT


  Bhutan shilajit DAKINI


  DAKINI SHILAJIT 


  Tento shilajit je v poměru množství/cena zdaleka nejdražším ze všech na celém světovém trhu. Co je však nejdůležitější, je absolutně transparentní, panensky čistý (masivní dokumentace a detailní analýzy z interteku poskytnuté výrobcem) a dohledatelný až ke zdroji v Bhútánu (Dakini Biotech), kdy zároveň (jako jediný shilajit na světě) také poskytuje přímé materiály (fotky a video - viz níže) z lokací a průběhu sběru. Sečteno a podtrženo jde aktuálně o další strop shilajit sféry (navíc v unikátní konzistenci), který má ale svou vysokou cenu.


  Dakini Logo


  Výrobce si vysloveně přeje, aby bylo viditelně zmíněno důrazné doporučení výrobce nepořizovat pro terapeutické účely pouze 10ml balení (dle Dakini je to jen tester) nýbrž celé 6x10ml balení pro kompletní kůru. Dárkové balení 6 lahviček tedy představuje jednu DakiniDéese kůru, na základě které staví výrobce všechny protokoly. Až po kompletní kůře údajně uživatelé pocítí zcela optimální výsledky (při jakémkoli stavu či rekonvalescenci ohledně níže uvedených schválených zdravotních tvrzení). -Osobně si myslím (a referuji), že i jedna lahvička je velmi potentní a vhodná mj. pro seznámení s produktem. Proto jsou našemu trhu dostupné obě varianty (v zahraničí jsou 10ml regulované z výše uvedených důvodů).


  SCHVÁLENÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ DLE NAŘÍZENÍ EU


  PODPORUJE:

  - normální stav kostí a kloubů
  - omlazení
  - imunitní systém jako antioxidant 
  - normální trávení
  - menstruační komfort
  - duševní a poznávací činnost
  - normální funkce reprodukčního systému
  - normální funkce močové soustavy
  - kontrolu tělesné hmotnosti
  - metabolismus sacharidů a lipidů


  Dakini shilajit v kapkách


  SLOŽENÍ SHILAJITU


  - 80+ stopových minerálů ve své iontové formě s kyselinou fulvovou pro maximální biologickou dostupnost, které pomáhají vyživovat všechny životně důležité orgány a buněčnou energii. 
  Nejuctívanější rasayana/omlazovač v ajurvédské medicíně, jako nejsilnější adaptogenní "anti-aging" tonikum.
  - Vhodné při extrémním vnitřním i vnějším stresu. 
  Nejsilnější afrodiziakum přírody - pro sexuální energii, libido a tonizaci pohlavních orgánů.
  - Přírodní "Testosterone booster".
  - Ze všech historicky zkoumaných účinných látek označen jako #1 v ajurvédské medicíně.
  Absolutní čistota bez jakýchkoli umělých aditiv 


  ČISTÉ HIMÁLAJSKÉ ZDRAVÍ 


  V Nepálu Šerpové považují shilajit za esenciální část své stravy a vědci právě látkám, které shilajit obsahuje částečně připisují jejich legendární sílu a dlouhověkost. V Indii je široce používán muži k povzbuzení. V Číně se používá k povzbuzení fyzické, duchovní a sexuální energie. Tradičně byl Shilajit popisován jako jóga vahi, což znamená, že efekt všeho, co si s ním vezmete, bude zesílen díky schopnosti látek obsažených v Shilajitu, fungujících jako buněčné taxi (kyselina fulvová a humáty). Dalšími primárními složkami Shilajitu jsou stopové prvky a DBP (dibenzo-alfa-pyrony), což jsou jeho „superenergizující složky“.


  Himaláje v Nepálu mají rozmanitou geografii, obsahující úrodné pláně, subalpínské zalesněné kopce, a jsou domovem nejvýše položených oblastí na Zemi, včetně rozsáhlé Tibetské náhorní plošiny s průměrnou nadmořskou výškou přesahující 4 500 metrů a také domovem Mount Everestu, nejvyšší hory světa s výškou 8 848 metrů na jeho vrcholu. Díky této jedinečné krajině jsou Himaláje požehnány mnoha prastarými léčivými bylinami, oleji a minerály – řada z nich je široce považována a uznávána za jedny z nejzdravějších přírodních superpotravin planety země.


  Vlajka Bhutánu.


  Království Bhútánu, známé jako "národní štěstí měřící země" je jediný stát na zemi, který postavil důležitost tzv. Gyalyong Gakid Palzom tedy Hrubého národního štěstí (HNŠ) nad HDP a ukotvil HNŠ v roce 2008 přímo ve státní ústavě protože "národní štěstí" je zde důležitější než ekonomická prosperita. O všem kolektivně důležitém od správy a hospodářského rozvoje po zachování kultury a ochranu životního prostředí i přírodního bohatství se v Bhútánu rozhoduje v souladu s tímto holistickým principem, jehož cílem je měřit a chránit kolektivní štěstí a blahobyt své populace.


  Bhutan ministry


  ČISTOTA A BEZPEČNOST


  Zdroj, metoda čištění, třída a forma Shilajitu jsou nejdůležitější faktory pro zajištění bezpečnosti a pravosti. Pravý shilajit je v Orientu legendární a velmi drahá komodita a v důsledku toho je trh plný napodobenin nízké kvality a dokonce i pravý shilajit je často ředěn a kontaminován plnidly. Existují zejména velmi opodstatněné a reálné obavy z kontaminace Shilajit produktů těžkými kovy.

  Mnoho suchých práškových forem Shilajitu bylo testováno na vysokou úroveň kontaminace těžkými kovy. Znalci lidi před těmito prášky a kapslemi „Shilajit“ varují. Mnoho z těchto prášků bylo v Kanadě zakázáno (Health Canada Report). Ve skutečnosti většina těchto prášků není ani vyrobena ze skutečného Shilajitu, ale místo toho se vyrábí z půdy extrahované rozpouštědlem a smíchané se stejnou fulvovou kyselinou, která se používá v hnojivech (průmyslová jakost)!


  Pravý a autentický, purifikovaný Shilajit je přírodní pryskyřice, která je na zejm. rostlinné bázi a není vyrobena z kamenů, hlíny a nečistot. Nachází se a proudí skrytý ve skalách, ale proto je dle ajurvédské tradice pečlivě čištěn, aby v něm nezůstal žádný sediment nebo hornina. Musí se dodržovat tradiční ajurvédská forma čištění.


  Sběr nejdražšího a nejčistšího shilajitu v tekuté formě na světě


  TESTY DAKINIDÉESE SHILAJIT


  DakiniDéese Shilajit se testuje v intertek laboratořích na Taiwanu - na těžké kovy i patogeny a výsledky dosahují nejnižších nebo zcela nedetekovatelných hodnot, daleko pod povolenými hranicemi a zároveň mnohem nižší (nebo žádné) množství potenciálně toxických látek než má například obyčejné ovoce a zelenina!


  Pro příklad - Americká publikace FDA Total Diet Study Statistics on Element Results, která analyzuje 200 potravin nalezených v obchodech s potravinami čtyřikrát ročně, ukázala následující příklady obsahu olova ve velikosti porce 4 oz (cca 110g): Smíšené ořechy 10,2 mcg, Růžičková kapusta 7,9 mcg, sladké brambory 7,2 mcg, avokádo 4,5 mcg, okurka 3,4 mcg, granola 3,0 mcg.


  Výsledky analýz Dakini Shilajitu na základní těžké kovy a patogeny z intertek laboratoře na Taiwanu


  Výsledky analýz Dakini Shilajitu na základní těžké kovy a patogeny z intertek laboratoře na Taiwanu


  Dakini Shilajit v testech vykazoval nepatrné stopové hladiny 0,27 mikrogramu olova na 1g. Například kadmium či rtuť nebyli detekovány vůbec. Z 310 měřitených pesticidů a řady patogenů, nebyl rovněž detekován vůbec žádný. Detailní výsledky poskytneme kdykoli na požádání skrze email webu.


  Dakini himalaje


  TAJEMSTVÍ HIMALÁJSKÝCH HOR A HISTORIE PRODUKTU


  Himalájský Shilajit je 100% přírodní látka připomínající organický thér/dehet, však stvořená z pozůstatků stlačených hvozdů (vč. fauny) indického kontinentu, které se srazily do Asie před více než 50 miliony let a spolu se skalní masou hor se v průběhu času transformovaly na živiny a minerály bohatou biomasu, která v letních měsících vyvěrá z horské skály. Naleziště pravého shilajitu mají vždy společné dlouhodobé a intenzivní vystavení slunečnímu záření a velmi vysoké nadmořské výšky sběru. Této hmotě jsou napříč časem přisuzovány legendární až magické vlastnosti, které nelze ignorovat.

  Poprvé byl shilajit oficiálně zdokumentován ve starověkém ajurvédském textu Charaka Samhita napsaném v roce 200 př. n. l., kde se nazýval "ničitelem slabosti" a "dobyvatelem hor". 

  Shilajit byl po mnoho staletí přísně střeženým tajemstvím himalájských jogínů a védských mudrců, kteří však nakonec sdíleli své znalosti o této látce s perskými císaři Dariusem a Xerxesem, jež ji převzali a dali svým elitním císařským strážím: "Nesmrtelným" (odtud název Immortal).

  Čínský starověký lékař Čchiou se o shilajitu zmiňuje v "Knize o obtížných problémech" a v Tibetu byl shilajit nazván "králem léčiv". Traduje se, že vědomosti o jeho lékařském použití se uchovávaly v tajnosti a předávaly se výhradně ústně z otce na syna v nejpřednějších lékařských rodinách a až nakonec v 1. polovině 18. století byly vydány ve velkém čínském devadesátisvazkovém díle všechny dosavadní poznatky o použití shilajitu. Ve výzkumu jeho vlastností celkově nejvíce pokročila Čína, USA, Indie, bývalý SSSR a Irán.

  S unikátními minerálními vlastnostmi a vibrací, se nejvzácnější a nejsilnější shilajit dle znalců a historických pramenů nachází ve vysoko-himalájské oblasti pohraničí Pákistánu, Indie, Tibetu a Nepálu. Dále vyvěrá z horninových vrstev po celém světě od zmíněných Himalájí a pohoří Hindukush přes pohoří Ural, Ruský Altai, skalisté hory Severní Ameriky, horské oblasti severní Evropy a mimo jiné dokonce na Antarktidě.  HLAVNÍ ČÁSTI SLOŽENÍ SHILAJITU, PIGMENTY A OBSAŽENÉ MINERÁLY


  - Huminové kyseliny (hnědočerné): jsou základní sloučeniny půd na bázi uhlíku. Bezpopelné huminové kyseliny a humáty jsou hlavními aktivními složkami Shilajitu. Je známo, že anti-virové huminové kyseliny částečně neutralizují oxid grafenu ve vodním prostředí. 
  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30173026/ 

  - Kyselina Fulvová (hnědočerná): Jedná se o lehčí formu huminové kyseliny obsahující více kyslíku. Fulvová kyselina je „transportní molekula“, která pomáhá přenášet živiny do buněk a pryč z buněk. Kyselina fulvová je výborná při detoxikaci. Vzniká při tom, když mikroby rozkládají organickou hmotu. Ve své podstatě technicky není ani kyselinou, ani minerálem, ale malou složitou sloučeninou, která má poměrně jedinečnou schopnost přitahovat a zadržovat negativní i kladné ionty. To z ní dělá super-transportér živin aka "buněčné taxi".

  - Dibenzo-alfa pyrony a bifenylkarboxyláty (hnědé): Toto jsou jedinečné sloučeniny v shilajitu. Podílejí se na energetickém metabolismu v buňce prostřednictvím epigenetické signalizace (na buněčné membráně). Předpokládá se, že tyto sloučeniny působí synergicky s konopím a vyrovnávají účinky konopí a jeho aktivních složek. 
  Fenolové kyseliny (bezbarvé nebo světle žluté): Tyto základní stavební kameny flavonoidů jsou vlastně koenzymy, protože zvyšují vstřebávání živin, jako je vitamín C. 

  - Chinony obsahující železo (žlutá až červená): Tyto sloučeniny mohou působit jako super antioxidanty. 
  Důležité bezbarvé sloučeniny v Shilajitu jsou Fosfolipidy a Triterpeny (ceněné hořké sloučeniny, které se často vyskytují v medicinálních houbách).

  SHILAJITShilajit obvykle obsahuje 84 minerálů. 

  Hlavní mechanismus účinku shilajitu je, že kyselina fulvová pohání dibenzo-alfa pyrony a bifenylkarboxyláty do buněk. Předpokládá se, že tato kombinace má specifické a unikátní účinky zaznamenané v historickém použití i vědeckém výzkumu na zvířatech
  V částečném shrnutí tvoří složení shilajitu kyselina fulvová, huminové kyseliny, kyselina listová; Dibenzo-alfa pyrony; Fosfolipidy, triterpeny a fenolové kyseliny; Železo; Zinek; Hořčík; Cesium; Baryum; Fosfor; Měď; Nikl; Draslík; Mangan; Křemík; Stříbro; Sodík; Síra; Jód; Stroncium; Rubidium; Chrom; Antimon; Vanadium; Molybden a desítky dalších prvků, Karotenoidy retinol, terpenoidy; Vitamíny skupiny B (1,2,3,6,12), C, E; Polyfenolové komplexy; Albuminoidy; Bioflavonoidy; Kyselina hippurová a šťavelová; Melanoidin; Kyselina benzoová; Kyselina tříslová; Glykosidy a další látky.


  UŽÍVANÍ SHILAJITU (DLE AYURVÉDY)


  Tento tekutý super-koncentrát dávkujte po 10-20 kapkách do libovolného nápoje či přímo, dle etikety na obalu.


  Přidávejte ideálně do teplé (ohřáté) pitné filtrované vody (bez chloru) a vypijte na prázdný žaludek (min. 30 minutový odstup od jídel pokud je užíván shilajit před). Pokud chcete ještě zvýšit energetickou hladinu elixíru, doporučuje se přidat jednu čajovou lžičku medu. Terapeuticky se doporučuje jeden stroužek česneku s medem rozdrcený na malé kousky zapít tekutinou Shilajit. 

  - Himálajský Shilajit lze používat také s čajem během dne, aniž by do něj byl přidán cukr (vždy jen med).
  - Shilajit lze dle ayurvédy také užívat s teplým mlékem a medem hodinu před spaním.


  Pokud Vám nesedne aroma a chuť shilajitu pak ayurvéda doporučuje schovat jej do lžíce rýže nebo jakéhokoli jídla a normálně zajíst + vypít sklenici vody. Efektivita je však nejvyšší při užití samostatně a nalačno.


  Změřte svou toleranci a efekt shilajitu na sobě osobně vždy nejdříve menším základním množstvím a teprve poté příslušně zvyšujte dávku dle potřeby. Užívejte před jakoukoli náročnou fyzickou/mentální aktivitou anebo po ní, či hned ráno před snídaní.

  - Nejvíce "čarovný efekt" má shilajit nalačno a s co nejdelším odstupem od posledního jídla (po půstu).


  Vždy po třech týdnech až měsíci nepřerušovaného užívání se obecně shilajit doporučuje alespoň na týden vysadit. Není to ale nutné.


  Liquid Shilajit - Dakini


  Liquid Shilajit - Dakini

  Doplněk stravy. Dakini Shilajit je silná, čištěná minerální pryskyřice z Bhútánských Himálají v patentované tekuté (ready to eat) podobě silného koncentrátu. Ayurvédsky purifikovaný, panensky čistý himálajský shilajit v praktických kapkách.
  SLOŽENÍ: 100% čistý Bhútánský Shilajit
  Obsah: 10ml nebo 6x10ml (dle varianty produktu/obalu)

  Doporučené dávkování: Berte 10-20 kapek denně na lačný žaludek (až 2x denně). Před použitím lahvičku vždy pořádně protřepejte. Dávkujte po kapkách napřímo do úst (nechat pod jazykem až 5 min) anebo přidávejte do nápojů (teplá/studená filtrovaná voda, mléko, voda s medem..) a vždy dobře rozmíchejte. Nezahřívejte nikdy napřímo shilajit nad 60°C ani nepřidávejte do horkých tekutin nad touto teplotou! Pokud zaznamenáte zvýšenou kyselost žaludku při užívání napřímo na lačný žaludek pak užívejte 2h po jídlech. Pokud berete nějaké léky, používejte shilajit s rozestupem 2h po jejich užití. Pro nejlepší účinky se doporučuje užívat min. 2 týdny nepřetržitě, optimálně pak měsíc. Ideální kůru dle výrobce tvoří 6 bezprostředně za sebou využitých 10ml balení s dodržením doporučeného denního dávkování 10-20 kapek max. 2x denně. Je možno libovolně uživat i déle, dle potřeby.

  Země původu:
   Bhútán
  Výrobce: Dakini Biotech (Bhutan)
  Distributor v ČR: Adam Raw.

  Minimální trvanlivost: dle data na obalu (5 let)
  Skladování: V temnu, suchu a chladu. Vždy s dobře utaženým uzávěrem po použití.

  Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Pokud jste těhotná, kojící či užíváte léky na závažný zdravotní stav, konzultujte použití se svým lékařem či lékárníkem. Pokud dojde při užití k nevhodné reakci zastavte užívání a konzultujte s lékařem. Toto je 100% přírodní shilajit zcela bez obsahu umělých aditiv či konzervantů. Neobsahuje žádné známé alergeny.


  Naleziště shilajitu a lokace sběru ve 4500 m n. m v Bhútánských himálajích.
  Naleziště shilajitu a lokace sběru ve 4500 m n. m v Bhútánských himálajích.


  Datový list

  Část těla
  játra, žlučník
  ledviny
  mozek
  plíce
  srdce a cévy
  Dle účelu
  na dlouhověkost
  na hormonální rovnováhu
  na imunitu
  na regeneraci
  na stres a nervy
  na trávení
  na únavu
  podpora metabolismu
  podpora sportovního výkonu
  Pro koho
  pro ženy

  Specifické odkazy

  chat Recenze (0)

  Související produkty

  AUTHENTIC SHILAJIT (Gold Grade ) -10g (Indie)
  • AKCE
  • Dlouhověkost
  adaptogeny
  AUTHENTIC SHILAJIT -10g (GOLD GRADE)
  Lotus Blooming Herbs - Autentický Shilajit - je pravý himalájský shilajit zlaté třídy (GOLD GRADE) ve své 100% čisté a nejúčinnější formě – černé...
  Pravý himalájský shilajit zlaté třídy (GOLD GRADE) ve své 100% čisté a nejúčinnější formě.
  Skladem
  1 799 Kč Cena
  (A+) Pravý Divoký CORDYCEPS SINENSIS -5g (Bhután)
  • Dlouhověkost
  • Vytrvalost
  • Ledviny a plíce
  adaptogeny
  (A++) Pravý Divoký CORDYCEPS SINENSIS -5g (Bhután)
  Jedná se o ohrožený druh unikátní cizopasné houby vč. napadeného těla jejího hostitele (zj. ghost moth housenky) po přirozené metamorfóze v horské...
  Legenda a unikum Tradiční Tibetské a Čínské Medicíny i sféry vytrvalosti ve vrcholovém sportu.
  Skladem
  5 599 Kč Cena
  SARYU SHILAJIT (Nepál) -50g (Pure Himalayan)
  • Dlouhověkost
  adaptogeny
  SARYU SHILAJIT (Nepál) -50g (Pure Himalayan)
  Nejdražší královská (Royal) jakost a nejvyšší kvalita čistého Shilajitu na trhu. Ayurvédsky čištěný, purifikovaný speciální patentovanou metodou...
  Z Nepálských Himalájí, podle staletí střeženého receptu vyhrazen pouze pro královskou rodinu.
  Skladem
  11 990 Kč Cena
  SARYU CORDYCEPS GOLD (Nepál) - Lektvar života
  • Dlouhověkost
  • Vytrvalost
  • Ledviny a plíce
  adaptogeny
  SARYU CORDYCEPS GOLD (Nepál) - Lektvar života
  Elixír života vyráběný z nejvyšších jakostí divokého cordycepsu sinensis, Heaven Fresh™ ženšenu, mateří kašičky a manukového medu na světě. Použité...
  Alchymický výtvor předních světových znalců jako nejdražší doplněk stravy současnosti.
  Skladem
  5 890 Kč Cena