close Zavřít
ISOTONICKÁ Mořská minerální plazma -30x10ml (Quinton)
 • ISOTONICKÁ Mořská minerální plazma -30x10ml (Quinton)
 • ISOTONICKÁ Mořská minerální plazma -30x10ml (Quinton)

ISOTONICKÁ Mořská minerální plazma -30x10ml (Quinton)

Mořská plazma Quinton je jediným 100% přírodním přípravkem, který obsahuje všechny prvky z Mendělejevovy periodické tabulky; 78 z nich bylo zjištěno pomocí nejsofistikovanějších moderních technik, jako je spektroskopie absorpce atomu.


Tento multiminerální doplněk stravy patří mezi nejdůležitější elektrolytické pomocníky zejména vhodné při všech půstech a přerušovaném hladovění, větším psychickém a fyzickém vypětí, sportovním tréninku a při zvýšeném stresu.


Iontové a koloidní minerály ve skleněných ampulkách mořské planktonové plazmy. Isotonická verze, která je vhodná pro děti nebo citlivější jedince, zatímco HYPERTONICKÁ je vhodnější pro sportovce.


Země původu: USA.
Balení:
30x10ml (ampule).

Značka: Quinton.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  899 Kč
  s DPH

  802,68 Kč bez DPH

  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  Mořská minerální plazma (Quinton ISOTONIC) -30x10ml


  TYTO QUINTON AMPULE mají zcela totožné složení jako TOTUM NITE mořská plazma, jediný rozdíl je balení do skla u quintonu VS blistr u totumu (výrobce i složení je stejné). Oba produkty mají také různý marketing, avšak zcela stejný obsah. Každé balení má své vlastní výhody, totum nejvíce pro sportovce (protože blistry jsou praktičtější a rychlejší pro užití) a quinton ampule více v terapii a na léčebné protokoly všech druhů či přímé použití lékaři a lékárníky.


  Isotonic quinton mořská plazma.


  - 78 tělem lehce vstřebatelných minerálních látek a stopových prvků
  - Pro všechny věkové skupiny, těhotné a kojící maminky i děti vč. kojenců
  - Minerální složení a koncentrace jsou shodné s extracelulárními tekutinami, pH 7,2 
  - Pro silnější imunitu a regeneraci organismu (ideální použití na noc)
  - Minerální látky, vitamíny, aminokyseliny a antioxidanty 
  - Pro srovnávání vnitřního pH a optimalizaci vnitřního prostředí
  - Koloidní a iontová forma ve skleněných ampulkách


  POPIS VÝROBCE A DALŠÍ INFORMACE.


  -Zkracuje dobu zotavení po tréninku
  -Zabraňuje křečím a svalovým zraněním
  -Obsahuje 78 elektrolytů
  -100% přírodní produkt s okamžitou vstřebatelností
  -Nastoluje rychle prostředí k bezchybné komunikaci jednotlivých buněk lidského těla.
  -Přispívá výrazně k obnově ion-katalických funkcí.
  -Efekt na imunitu.
  -Aktivuje a reguluje správný metabolismus.
  -Cílem je remineralizace a revitalizace organismu. Obsahuje pouze čistě přírodní a tělem využitelné minerály nezbytné pro vysoké výkony a správnou funkci celého těla.
  -Používejte k rychlému doplnění veškerých minerálů a k rychlému ústupu příznaků mnoha neduh.

  Mořská plazma Quinton

  Mořská plazma Quinton je jediným 100% přírodním přípravkem, který obsahuje všechny prvky z Mendělejevovy periodické tabulky; 78 z nich bylo zjištěno pomocí nejsofistikovanějších moderních technik, jako je spektroskopie absorpce atomu. Tím, že se mimořádně podobají těm v lidském těle, je těchto 78 minerálů a stopových prvků dostupných v mořské vodě v identických poměrech tak, jak je lze najít v našem vnitřním prostředí. Díky své bio-dostupnosti mohou být našimi buňkami dokonale vstřebány, aniž by byly napadány receptory naší buněčné stěny, což představuje běžný problém sportovní výživy. Jak ve Spojených státech, tak v Evropě užívají četní elitní, profesionální i poloprofesionální atleti Totum Sport pro získání těch nejlepších výsledků a pro optimální regeneraci během závodů nebo tréninků.


  POUŽITÍ MOŘSKÉ PLAZMY


  Elektrolyty jsou minerální látky v těle, které mají elektrický náboj. Nacházejí se v krvi, v moči a v tělních tekutinách. Udržování rovnováhy elektrolytů je nezbytné pro optimální fungování metabolismu. Některé energetické nápoje obsahují až čtyři nebo pět elektrolytů. Nicméně Totum Sport je jediným produktem, který může dodávat všechny přírodní prvky Mendělejevovy periodické tabulky (to znamená 78 minerálních látek), které jsou 100% snadno vstřebatelné, což znamená, že Totum Sport tělo hydratuje mnohem více než jiné potravinové doplňky na trhu.

  • Při sportu díky fyzické zátěži a pocení ztrácíme minerály, což v praxi znamená, že se rychleji unavíme a stáváme se více náchylní ke zraněním. Bez správné hydratace naše svaly nefungují tak, jak mají. Proto je Totum Sport navržen tak, aby dodal a obnovil nezbytné minerály k zajištění optimálního zotavení atletů.

  • Studie prokázaly,  že hladiny sodíku, bikarbonátu a glukózy se mění k lepšímu, je-li Totum Sport použit před nebo během fyzické aktivity. Zvýšená hladina sodíku napomáhá v prevenci vnitrobuněčné dehydratace, naopak zásoby glukózy jsou snadno dostupné, což nahrává lepší regeneraci. A navíc zvýšení bikarbonátu může způsobit vyrovnání krevního tlaku, což napomáhá v prevenci svalových zranění a křečí.

  • Totum sport je vhodný pro všechny sportovce a fyzicky pracující. Je rovněž skvělým přípravkem, který zpřesňuje výsledky vyšetření EAV přístroji (např. F-Scan).


  MOŘSKÁ PLAZMA A SPORT


  Totum Sport je ideálním řešením pro mnoho problémů, kterým sportovci ve všech sportech a ve všech klimatických podmínkách čelí. Přední sportovní noviny ve Španělsku Marca, popsaly Totum Sport jako „Kouzelný lektvar Rafaela Nadala!“ když ho použil pro zotavení se z přehřátí v průběhu zápasu na Australian Open v roce 2015. Televizní záběry rovněž ukázaly, jak Totum Sport užívá během svého velmi úspěšného působení na Australian Open 2017.

  Světoví a Evropští sportovní šampioni v mnoha různých sportech od atletiky, boxu, kajakování, lukostřelby, plavání, triatlonu, ironman soutěží, fotbalu, NFL, NBA, F1 (Caterham a Giedo van der Garde) atd. již využilo Totum Sport. Totum Sport je také oblíbený v Premier League. Fotbalový reprezentant Jermain Defoe, který hraje za Sunderland AFC a Anglickou reprezentaci, řekl: „Užívám Totum Sport od začátku sezóny. Je to způsob nejrychlejšího zotavení, které jsem kdy po tréninku měl. V posledních 15 minutách se cítím stejně soustředěný a silný jako v prvních 15 minutách hry. Během doby, co užívám Totum Sport jsem neměl svalové zranění, nemoc nebo nachlazení.“


  VÝROBA MOŘSKÉ PLAZMY


  • Vyrábí se z mořské vody čerpané 10 metrů nad dnem a 30 metrů od povrchu (zóna sluneční průniku) v oblastech uvedených René Quintonem již od roku 1904 a je filtrována speciálními filtry 0,22 mikronů.

  • Práce na Université Internationale de la Mer (Universita v Nice) prokázaly význam těchto míst kde se mořská vody čerpá, a to jak v oblasti bezpečnosti tak v originalitě pro produktovou čistotu. 

  • Při zpracování je používána studená mikrofiltrace čímž vzniká koncentrace původního hypertonického roztoku – mořské plazmy. Baleno v blistrech v absolutně sterilních podmínkách – třída 100 (Evropský lékopis).


  PROBLÉM DEHYDRATACE


  Profesionální sportovci na vysoké úrovni, produkují více potu, což má za následek větší ztráty vody a minerálů. S prodlužováním doby zátěže bez pití samozřejmě vzniká riziko dehydratace což výrazně snižuje výkon a může být nebezpečné pro zdraví. Pokud sportovci pijí hodně vody, pomůže to dehydrataci zabránit ,ale vzhledem k tomu, že pokračují v zátěži a stále se potí, ztrácí minerály, které nenahrazují. Jejich tělo se snaží držet vodu, zatímco ztrácí stále více minerálů, což vede k větší dehydrataci na buněčné úrovni. Většina špičkových sportovců tuto situaci řeší příjmem elektrolytů. Nicméně většina komerčně dostupných produktů s elektrolyty, je založena pouze na několika klíčových složkách, obsahují zejména Na +, K +, Cl-, Mg2 +,tyto produkty do značné míry ignorují celý zbytek elektrolytů. Abychom pochopili proč tyto produkty nejsou skutečným řešením problémů sportovců, je nutné mít mnohem hlubší porozumění o tom, jak spolu všechny minerály a stopové prvky vzájemně reagují a proč by tedy měly být doplněny všechny k jejich maximálnímu projevení v organismu a podání maximálního výkonu.

  MINERÁLY A STOPOVÉ PRVKY

  • Minerály mají řadu důležitých funkcí v těle od energetického metabolismu až po expresi DNA. Pokud jde o zotavení ze zranění, vrozené kmenové buňky musí být správně živené v kostní dřeni, kde jsou vytvářeny a ukládány po jejich oběhu a pak na místě, kde jsou nutné k zotavení a nápravě zranění. Totum Sport je jediný sportovní doplněk, který podporuje zdraví a funkci kmenových buněk od jejich tvorby přes jejich obnovu a maximalizuje rychlost hojení těla a svalových zranění.

  • Zdraví a výkonnost na biochemické a metabolické úrovni je dána mírou nejvíce limitujícího faktoru. Nejslabší článek určuje celkový stav. Je-li vše k dispozici, pak vše funguje tak, jak má. Dodáte li tělu pouze 50% výživových prvků co vyžaduje, tak i když je všechno ostatní přítomné v mnohem vyšších % než je potřeba, pak se 50% živin se stává stěžejním a limitujícím faktorem bez ohledu na to, kolik dalších živin je poskytováno. Tělo nebude fungovat na svůj maximální potenciál.

  • V souladu s ne-sportovními fyziologickými studiemi, má sportovní věda tendenci soustředit se na účinky nejhojnějších minerálů a stopových prvků, jejichž role v metabolismu byla prokázána. Za nejdůležitější je považována přítomnost sodíku, což je nyní všem dobře známo. Všichni vrcholoví sportovci a výživoví poradci si dávají pozor na konzumaci dostatečného množství sodíku a malého množství dalších hojnější minerálních látek ve formě nápojů obsahující elektrolyty. Je-li rozdíl mezi vítězstvím zlaté medaile a neúčasti na stupních vítězů malý zlomek z 1% sportovního výkonu, rozdíly s největší pravděpodobností určí ten, kdo věnuje velkou pozornost zdánlivě nejmenším detailů.

  Ze studií minerálů/stopových prvků víme, že mezi jednotlivými minerály panují neuvěřitelně složité interakce. 
  Zde je na 21 z nich znázorněn jejich vzájemný vliv:


  Vztahy a vazby všech jednotlivých mineralů, které na sebe navzájem působí synergicky.


  Z tohoto grafu je více zřejmé, že to jak tělo může využít některé minerály je podmíněno přítomností zdánlivě nedůležitých stopových prvků. Každý z minerálních a stopových prvků je napojen, přímo nebo nepřímo, na jiné minerální a stopové prvky jak je uvedeno v diagramu, a to je jen pro 21 ze 78 prvků, které Totum Sport dodává ve správném vyváženém poměru. Ve skutečnosti totiž může být prvek v těle fyzicky přítomen, ale nemusí být nutně zcela přítomen fyziologicky. Je to proto, že požadovaný doplňkový stopový prvek není dostatečně k dispozici k tomu, aby minerál mohl fungovat ať už metabolicky nebo enzymovým mechanismem. Je pozoruhodné, že testy ukázaly, že složení lidské krevní plazmy je podobné chemickému složení v mořské vodě bohaté na minerály díky činnosti fytoplanktonu. Z tohoto důvodu je Totum Sport čerpán pouze tam, kde jsou shromážděny velké květy fytoplanktonu, v planktonových vírech.

  Těchto 78 prvků v Totum Sport má také vliv na další funkce, například Krebsův cyklus a další metabolické dráhy, exprese DNA, funkce enzymů atd, což vše svým způsobem přispívá k výkonu. Pokud tyto věci správně nefungují, není neobvyklé, že i špičkoví sportovci mají průjmy a křeče což vede ke zvýšení svalových zranění a dalších problémů, přičemž každému může být zabráněno pomocí Totum Sport.

  Mořská plazma podle protokolu Reného Quintona:


  BUNĚČNÁ REGENERACE


  Francisco Javier Coll, ředitel Laboratoří Quinton Internacional S.L.

  “Mořská voda zpracovaná podle originálního protokolu Reného Quintona obsahuje všechny minerály potřebné pro správné fungování a regeneraci našich buněk a díky iontové biodostupnosti svých prvků dokáže pokrýt jakýkoliv nedostatek minerálů. Náš organismus, naše pokožka, je poškozován z různých příčin: dehydratace, nemoci, kontaminace, nedostatečná výživa. Pro rychlou a přírodní obnovu složení buněk a tudíž pokožky až do hloubky pitná mořská voda vrací buněčnému systému vyrovnanost a vitalitu a regeneruje jej.

  Voda je univerzální molekulární a energetické rozpouštědlo par excellence; „nezapomíná“ informace, které se v ní rozpustí. Minerály, organické složeniny a genetický materiál uložený v mořské plazmě tvoří biologickou informační matrici, která nám pomáhá při stavech nedostatku a buněčné detoxikace.

  Podobnost mezi krví a mořskou vodou umožňuje kompletní buněčnou regeneraci. Požívání mořské vody umožňuje dosáhnout vyrovnanosti organismu, regenerovat buňky a vracet jim vitalitu.


  STOPOVÉ PRVKY


  Alfred Pischinger (Nobelova cena za fyziologii) dokázal, že buněčná komunikace probíhá pomocí extracelulárních tekutin a závisí na přítomnosti všech komponentů pro optimální funkci. Biofyzikální stejně jako biochemické funkce jsou ovlivňovány přítomností všech potřebných minerálů a stopových prvků, a to nejen těmi nejznámějšími.

  Mořská voda zpracovaná podle originálního protokolu Reného Quintona obsahuje pouze stopové prvky. Stopové prvky, které se vytvářejí v moři nebo v zemi, jsou anorganické vzhledem k tomu, že nebyly dříve stráveny živými mikroorganismy. Kromě toho množství každého stopového prvku se mění v každém vzorku a neodráží poměr lidského těla. Je pravda, že narozdíl od pozemních minerálů, je každý stopový prvek nebo esenciální minerál přítomný v mořském prostředí v dokonalém synergickém poměru.

  Živočichové se vyvíjeli nejprve v mořské vodě. Během své evoluce živočichové rozvíjeli symbiotickou strategii, aby zajistili své přežití. Jejich adaptace na život na souši byl zásadní evoluční úspěch, který vyžadoval hluboký biologický pokrok – s nejpochybnějšími faktory úspěchu jako schopnost udržovat konstantní pH, minerální složení a teplotu.

  Studujeme-li oceán blíže, chápeme jeho zásadní roli v řízení naší evoluce. V roce 1905 položil René Quinton základy svých zákonů osmotické a mořské konstanty – myšlenky, že oceány na Zemi udržují základní stav vyrovnanosti známý jako „mořská konstanta“. Díky mnoha letům výzkumu se mu podařilo prokázat, že naše vnitřní tekutiny se řídí stejnými zákony. Jejich zákony se mohou dobře shrnout v tomto hlubokém odhalení: «Jsme skutečné živé mořské akvárium».


  Elektrolyty.


  V souladu se zákony osmotické konstanty a mořské konstanty René Quinton stanovil následující tvrzení:


  • Život vznikl z jednobuněčných organismů – předchůdců lidských buněk. Potřeba stálého přísunu minerálních solí, které se nacházely v mořské vodě, kde žily. Mořská voda také usnadnila dosažení rovnováhy mezi kyselostí a zásaditostí, která byla základní pro dosažení homeostaze.

  • Lidé udržují izotonické vnitřní prostředí podobně jako méně slané oceány, které existovaly, když se před stovkami milionů let objevili první obojživelníci.


  NÁŠ «VNITŘNÍ OCEÁN» PODÁVÁ INFORMACI O NAŠEM GENETICKÉM VYJÁDŘENÍ


  «Existuje fyzická a fyziologická shodnost mezi mořskou vodou a vnitřním prostředím organismu»

  • Už od našich prvopočátků vitalita našeho vnitřního oceánu řídí vlastní individuální evoluční gestaci. Předtím, než se u embrya vytvoří nervová trubice, vnitřní oceán neboli «turbulenční tělo», který se vyvíjí na základě amniotické tekutiny, reguluje a inteligentně kontroluje vytváření nervového systému a orgánů.

  • Na druhé straně organické minerály kumulované ve vnitřním prostředí poskytují vodivé prostředí, které předává fázové a zvukové impulsy z břišní aorty a které postupně rozvíjejí vestibulární oblast mozku embrya. Později tyto «impulsy» budou vnímány pokožkou plodu, která bude postupně stimulovat rozvoj neuronů. Když se narodíme, náš vnitřní oceán vyživuje jednu každou z bilionů našich buněk. Je to tato mimobuněčná tekutina, kde dochází k veškeré mezibuněčné komunikaci a kudy se předává životně důležitá výživa až do buněčné membrány.

  • Takto každá buňka, která obsahuje svou vlastní genetickou informaci, bude stále zasahována epigenetickými činiteli, které se nacházejí v mimobuněčné tekutině. Studie odhalily, že modifikace mimobuněčné tekutiny mají schopnost kontrolovat buňku při produkci 2.000 nebo více proteinů na základě téže genové sekvence. Výsledkem této dynamiky je, že zatímco genetická zátěž je důležitá pro zdraví a fungování buňky, «operace jedné buňky jsou definovány její interakcí s okolím, nikoliv jejím genetickým kódem».

  • Oceány obsahují sekvenci homeostaze života – původní genetický kód, který obsahuje a kontroluje evoluci. Minerální, výživová a genetická informace, která se nachází v mořské plazmě, musí „dobít“ mimobuněčnou tekutinu a zvýšit buněčnou komunikaci.


  CHRONICKÉ DEFINICE KUMULOVÁNÍ MINERÁLŮ


  Od doby, kdy v oceánech vznikl život, naše vnitřní biologie kompletně závisí na poměru minerálních solí, které se nacházejí v oceánech. Nicméně jelikož žijeme z toho, co nám země poskytuje, znamená, že již nedostáváme surovinu potřebnou pro udržování našeho «vnitřního oceánu». Ze striktně výživového hlediska je biologický terén našeho organismu blokován a «ochuzen o potravu».

  Jíme nadměrně v marné snaze obnovit potřebnou minerální rovnováhu organismu. Proto půda, kterou používáme pro pěstování potravin, které konzumujeme, je ochuzena o celé spektrum stopových prvků, které tolik potřebujeme. Nicméně plankton transformuje minerály v bioaktivní látky. Mikrobi se živí anorganickými minerály a transformují je do organicko-krystaloidního stavu. Mořská voda obsahuje kompletní spektrum organicko-krystaloidních minerálů transformovaných triliony jednotek zooplanktonu a fytoplanktonu (např. mikroroganismy).

  Organické minerály nejsou disponibilní na buněčné úrovni a musejí být transformovány do krystaloidního stavu, aby mohly projít buněčnou membránou a tak kontrolovat buněčnou aktivitu. Minerální krystaloidy jsou biodisponibilní na epigenetické úrovni uvnitř a mimo buňku – ve vzájemné interakci s buněčnou membránou řídí epigenetický potenciál.

  Lidé mohou využívat anorganické soli nebo jiné prvky pouze díky tomu, že mají rostlinný život v tenkém střevě ve formě bakterií, které ‘chytají’ anorganické prvky s atomem uhlíku, které tak mohou být transformovány na organické látky. Bohužel s příchodem antibiotik a rozšíření kandidy byla kapacita střevní flóry transformovat anorganické prvky do organického stavu významně narušena.

  Synergetická matrice krystaloidních minerálů mimobuněčné tekutiny hraje integrální roli, která určuje zdraví biologického terénu a tudíž zdraví osoby. Kromě toho množství minerálů a vody v mimobuněčné tekutině určuje kvalitu komunikace mezi buňkami...


  SLOŽENÍ ISOTONICKÉ MOŘSKÉ MINERÁLNÍ PLAZMY

  Složení: Přírodní čerstvá mořská voda z planktonových oblastí zpracovaná studenou mikrofiltrací dle originálního postupu René Quintona, koncentrace snížena na roztok izotonický (9 ‰) s pramenitou vodou s nízkým obsahem minerálních látek pro zachování správného poměru – bakteriologicky čistá, přirozeně sterilní (26.22 <26,5 Ro Ohms/cm2/cm 45000.). Není tepelně ani chemicky upravována, ani ozařována UV filtrem.

  Balení:30 ampulí o obsahu 10 ml

  Dávkování:Za optimální dávku lze považovat užívání jedné až šesti ampulí Quinton Isotonic denně. Doplněk stravy. Není náhradou pestré a vyvážené stravy.

  Kontraindikace: žádné
  Nežádoucí reakce: žádné.


  Datový list

  Dle účelu
  na spaní
  na stres a nervy
  na únavu
  podpora metabolismu
  podpora sportovního výkonu

  Specifické odkazy

  chat Recenze (0)

  Související produkty

  Mořská minerální plazma -10x20ml (TOTUM)
  morska-plazma
  Mořská minerální plazma -10x20ml (TOTUM)
  Totum Sport je jediným 100% přírodním přípravkem, který obsahuje všechny prvky z Mendělejevovy periodické tabulky, obsahuje 78 elektrolytů...
  Remineralizace pro ty nejlepší výsledky a pro optimální regeneraci během závodů nebo tréninků.
  Skladem
  620 Kč Cena
  NITE Mořská minerální plazma -10x25ml (TOTUM)
  morska-plazma
  NITE Mořská minerální plazma -10x25ml (TOTUM)
  Totum Sport je jediným 100% přírodním přípravkem, který obsahuje všechny prvky z Mendělejevovy periodické tabulky, obsahuje 78 elektrolytů...
  Isotonický nápoj, který přispívá k lepší remineralizaci, hydrataci organismu a lepší regeneraci.
  Skladem
  620 Kč Cena
  RAW Fytoplankton -30ml (Oceans Alive®)
  • -80 Kč
  superpotraviny
  RAW Fytoplankton -30ml (Oceans Alive®)
  Oceans Alive® pochází z čistého mořského fytoplanktonu, který je extrémně bohatý na všechny mikroživiny a chlorofyl. Obsahuje více než 90 druhů...
  Pochází z čistého mořského fytoplanktonu, který je extrémně bohatý na mikroživiny a...
  Skladem
  1 400 Kč Běžná cena -80 Kč 1 480 Kč Cena
  HYPERTONICKÁ Mořská minerální plazma -30x10ml (Quinton)
  • Vyprodáno
  morska-plazma
  HYPERTONICKÁ Mořská minerální plazma -30x10ml (Quinton)
  Mořská plazma Quinton je jediným 100% přírodním přípravkem, který obsahuje všechny prvky z Mendělejevovy periodické tabulky; 78 z nich bylo...
  Iontové a koloidní minerály ve skleněných ampulkách mořské planktonové plazmy.
  Vyprodáno
  899 Kč Cena