close Zavřít
KORU RAW MANUKA HONEY -250g (MGO od 300+ do 1500+)
 • KORU Raw Manuka Honey 300+
 • KORU Raw Manuka Honey 300+
 • KORU Raw Manuka Honey 300+

KORU RAW MANUKA HONEY -250g (MGO od 300+ do 1500+)"KORU představuje vrchol kvality v oblasti autentických surových manukových medů na trhu. Balíme je do skleněných nádob a vždy zůstávají v surovém a původním stavu. S certifikátem od novozélandské vlády a s obsahem MGO od 300+ až k úchvatným 1500+ garantujeme nezpochybnitelnou a ověřenou kvalitu díky jejich původní surové podobě."


Včelám se například ponechává dostatek medu, aby nemusely být dokrmovány cukrem. Včely jsou také přeléčovány pouze přírodní cestou například pomocí tymiánového oleje.


Při získávání medu brán v potaz ekologický i etický ohled na včelstva a je s nimi zacházeno podle zásad ekologického zemědělství.


Složení: RAW surový manuka med nativní monokvětový
(autentický a certifikován na hodnoty MGO dle varianty produktu)
Výrobce: KORU.

Země původu: Nový Zéland.
Balení: 250 g.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  1 110 Kč
  s DPH

  991,07 Kč bez DPH

  MGO
  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  KORU RAW MANUKA HONEY -250g (MGO od 300+ do 1500+)  Syrová Manuka je lektvar přírodní lékarny, který svým obrovským obsahem MGO (cca 100 a více krát vyšším než u všech ostatních typů medů) vykazuje specifický efekt, vlastní pouze jemu. Je třeba ho brát spíše jako vzácný a cenný doplněk stravy a preventivní prostředek v dávce cca 1 čaj. lžičky denně, než jako sladidlo nebo klasický med do receptů.  Mānuka bývala na Novém Zélandu naším tajemstvím - používaná Maori po staletí. KORU je jedním z nejdůležitějších symbolů Nového Zélandu a jeho maorského dědictví. KORU je spirálovitý tvar, založený na lístku ceněné novozélandské rodné stříbrné kapradiny, ztělesňující přirozenou sílu, krásu, růst, znovuzrození a mír.


  certifika-koru.jpg


  MANUKOVÉ MEDY ZNAČKY KORU


  Značka KORU se zaměřuje na poskytování autentického a jedinečného mono-květového Mānuka medu pro ty nejvybíravější zákazníky a skutečné milovníky medu. Tento med pochází z nejodlehlejších a nejnedotčenějších oblastí Nového Zélandu. Naše úly a tým včelařů se nacházejí v těchto izolovaných částech země a med získávají pomocí osvědčených tradičních včelařských technik.

  Některé z našich úlů v divočině a odlehlých oblastech lze dosáhnout pouze helikoptérou, umístěných v hustých lokalitách Mānuka keřů. Naše zařízení na extrakci a balení medu je vybaveno moderní technologií a je certifikováno programem řízení rizik od ministerstva primárního průmyslu Nového Zélandu s kódem RMP NZHF1. Máme také certifikaci podle standardů RMP, což představuje nejvyšší úroveň kvality medu v zemi.

  Produkt této kvality si zaslouží odpovídající prezentaci. Abychom zdůraznili luxusní charakter produktů KORU, používáme pečlivě navržené obaly s designem založeným na fotografiích nádherných přírodních scenérií Nového Zélandu. Tyto obaly nejen že vypadají jako luxusní dárek, ale také chrání med před škodlivými účinky světla. Elegance naší skleněné nádoby se značkou KORU je zabezpečena v pevné, vysoce kvalitní krabici pro optimální ochranu. Nejvyšší kvalita produktu a sofistikovaný design obalu definují naši značku."


  KORU RAW MANUKA 300+ MGO


  KORU RAW MANUKA 300+ MGO


  KORU Raw Manuka 300+ MGO má hedvábně hladkou strukturu a uspokojivou ostrost. Skrývá hojnost jemných karamelových a zemitých chutí. Ceněn pro svou vysokou certifikovanou hodnotu MGO má jedinečné přírodní vlastnosti a obsah nejméně 300 mg methylglyoxalu na kg.


  KORU RAW MANUKA 500+ MGO


  KORU RAW MANUKA 500+ MGO


  KORU Raw Manuka 500+ MGO je elegantní a hladký, tento monokvětý surový med je vysoce ceněn pro své uklidňující/chladivé vlastnosti a certifikovaný obsah nejméně 500 mg methylglyoxalu na kg.


  KORU RAW MANUKA 800+ MGO


  KORU RAW MANUKA 800+ MGO


  KORU Raw Manuka 800+ MGO je se svým certifikovaným obsahem nejméně 800 mg methylglyoxalu na kg a hlubokou, máslově bohatou chutí ctěn po celém světě pro své širokospektrální vlastnosti posilující imunitu.


  KORU RAW MANUKA 1000+ MGO


  KORU RAW MANUKA 1000+ MGO


  KORU Raw Manuka 1000+ MGO již překračuje běžné "topové hodnoty 800+" těch nejvíce prémiových Manukových medů na trhu. S jemnými náznaky likéru a lehkou dochutí lézraho ovoce je tento vzácný jednokvětý med ctěn po celém světě pro své širokospektrální jedinečné vlastnosti. Je certifikováno, že obsahuje nejméně 1 000 mg methylglyoxalu na kg.


  KORU RAW MANUKA 1200+ MGO


  KORU RAW MANUKA 1200+ MGO


  KORU Raw Manuka 1200+ MGO s nezkrotnou karamelovou vůní a bohatým minerálním tělem a vápencovými tóny je tento extrémně vzácný monokvětinový med po celém světě uctíván pro své širokospektrální jedinečné vlastnosti a neslýchaně vysokou hodnotu MGO díky certifikaci na nejméně 1 200 mg methylglyoxalu na kg.


  KORU RAW MANUKA 1500+ MGO


  KORU RAW MANUKA 1500+ MGO


  KORU Raw Manuka 1500+ MGO rozhodně není vtip. Pouze 137 kg tohoto ultra vzácného, raritního a do roku 2021 i nejsilnějšího Manukového medu bylo sklizeno v roce 2019, což KORU umožnilo zabalit pouze 500 sklenic pro vybrané zákazníky a celý světový trh. Tento ručně zpracovaný med je hedvábný s náznaky karamelu a magickou intenzitou. Živá, s čistotou a nesmírnou cenností je tato první KORU limitovaná šarže MGO 1500+ individuálně očíslována a umístěna do nádherných luxusních krabic. Je certifikováno, že obsahuje nejméně 1 500 mg methylglyoxalu na kg.


  NA CO SE ZAMĚŘIT U MANUKOVÉHO MEDU?


  RAW KVALITA (PŮVODNÍ PŘÍRODNÍ NEUPRAVENÝ MED) 

  Musí být u prémiové Manuky samozřejmostí, jinak nemají žádné uvedené faktory a jejich hodnoty význam (jelikož se dají teplem a rafinací uměle manipulovat a/nebo nejsou garantované vládou a nezávislým testováním).

  BALENÍ VE SKLE

  Pouze ty nejlepší Manukové medy nejvyšší kvality si mohou dovolit balení do skla. Hlavním důvodem, proč pouze 2 nebo 3 značky na světě ukládají svou prémiovou Manuku ve skleněných nádobách, je pouze cena a náročnost. Vzhledem k tomu, že autentické a certifikované medy Manuka musí být baleny výhradně na Novém Zélandu a nikoli v Evropě, celý proces řídí pouze vláda Nového Zélandu, což udává přísnou karanténu a striktní pravidla pro kvalitu a autentičnost medu. Balení do sklenic je za takových okolností velmi nákladné a nevýhodné jednak kvůli manipulaci při transportu, ale hlavně protože všechny sklenice se dovážejí a Nový Zéland je velmi vzdálený stát. Kvalitní sklo je také drahé samo o sobě a proto se do něj balí pouze ty nejlepší značky s nadřazenou kvalitou všemu ostatnímu na trhu Manuky.

  MONO-KVĚTINOVÝ

  Pouze z manuky bez příměsi a ředěný jinými druhy květin.

  CERTIFIKACE

  Vládou Nového Zélandu + testování nezávislou laboratoří. Pravost produktů Mānuka je certifikována MPI (Ministry of Primary Industries) pouze pro med balený na Novém Zélandu, protože prochází přísným dohledem a testováním (včetně testu DNA), od místa sběru v divokém keři až po balení a exportní dokumentace. Díky této přesné regulaci jsou všechny výhody Manuka důkladně vědecky prokázány a proces tvorby je zpětně vystopovatelný.

  HODNOTY Methylglyoxalu (MGO označení) + případné UMF s certifikací

  CENA 

  Pravý a silný, certifikovaný raw Manukový med nemůže být levný, protože jeho sběr, který trvá pouze pár týdnů v roce vyžaduje důmyslné plánování a řemeslo a následné balení i certifikace a testování musí kompletně probíhat na Novém Zélandu pod taktovkou vlády a nezávislých laboratoří.


  TRUE HONEY Co. používá výhradně 100% RECYKLOVATELNÉ SKLENĚNÉ NÁDOBY.


  TRUE HONEY Co. používá výhradně 100% RECYKLOVATELNÉ SKLENĚNÉ NÁDOBY.


  CO JE MANUKA?


  Manukou nazývali původní obyvatelé Nového Zélandu stálezelený keř s bíle či růžově kvetoucími květy. Jeho český název je balmín metlatý (lat. Leptospermum scoparium), je příbuzným známého tea tree a i když je dnes jako okrasná rostlinka rozšířený po celém světě, na Novém Zélandu a v Austrálii se mu v hornaté krajině daří nejlépe. Právě z těchto krásných květů sbírají včely neobyčejný nektar plný hodnotných látek bohatých na éterické oleje, který se promění v lahodný med. A ne obyčejný...


  manuka kvet


  VYJÍMEČNOST MANUKA MEDU


  Med je od pradávna brán za tekuté zlato. Manukový med se navíc vyznačuje výraznými dezinfekčními účinky, má silnou kořeněnou chuť a mnoho cenných látek. Podobně jako tymiánový med nebo med z vřesu či pohankový med je opravdu velmi hodnotným druhem medu(v průměru jsou Manuka medy nejdražší medy na světovém trhu). 


  MGO FAKTOR


  METHYLGYOXAL NEBOLI MGO

  Je přirozeně se vyskytující složitá organická sloučenina, která se ve velmi vysokých koncentracích vyskytuje v autentickém medu Manuka (může být až 100krát vyšší než ve všech ostatních medech). Výsledky testu se měří v mg / kg a koncentrace MGO přímo koreluje se zdravotními a wellness přínosy medů Mānuka.


  NUI RAW Manuka med nabízí obrovské výhody díky své vysoké koncentraci Methylglyoxalu (MGO) - esenciálního komplexního enzymu získaného z rostliny Manuka, která se nachází na Novém Zélandu. 


  MGO FAKTOR

  Hodnota MGO udává množství metylglyoxalu (MGO) v medu. Jde o poměrně rozšířenou hodnotu, kterou používá spousta výrobců. Nicméně kvalitu medu nelze určit jen na základě faktoru MGO.


  Pokud kupujete MGO označený MANUKA Med je velmi důležité, aby byl certifikovaný a označený jako RAW med - tedy surový a nijak neupravený, nerafinovaný. Potom jde skutečně o TOP kvalitní Manukový med, kde může být MGO důvěryhodné.


  POZOR NA MANIPULACE S MGO!

  MGO je navíc hodnotou, která je velmi lehce manipulovatelná, ať už tím, že včelky mohou být přikrmovány směsí s obsahem DHA (kyseliny dokosahexaenové), nebo promícháním různých dávek medu. Hodnota MGO reaguje rovněž na zahřátí medu, a to jejím zvýšením. O tomto se samozřejmě koneční spotřebitelé běžně neinformují.

  Vysoká hodnota MGO tak neodpovídá našim nárokům na kvalitu medu. Čerstvý manukový med vykazuje hodnoty MGO mezi 60–150 mg/kg, vlivem zahřívání a delšího skladování pak může hodnota dosahovat i 250 či 1000 mg/kg. Takový med je často prodáván velmi draze, nicméně kvůli teplotě i dlouhé době skladování aktivita cenných enzymů klesá. Jde tedy spíše o velký bussiness různých firem a ztracené peníze spotřebitelů.


  UMF® FAKTOR


  Další hojně používanou hodnotou je UMF®. Ta popisuje neperoxidovou aktivitu. Počítá se z hodnot DHA (předstupeň MGO), z MGO a leptosperinu (látka, která se vyskytuje pouze v manuce). Při výpočtu hodnoty UMF se nezohledňuje, zda hodnoty MGO nebo DHA bylo docíleno přirozenou cestou. Proto je opět klíčovým faktorem RAW kvalita medu a nativní složení.


  PŮVODNÍ OBYVATELSTVO NOVÉHO ZÉLANDU


  Maorové, původní polynéské obyvatelstvo Nového Zélandu jsou si dobře vědomi výjimečných vlastností tohoto medu. Manuka med pochází z nektaru květů stromu balmínu metlatého - nazývaný také původním domorodým názvem "Manuka", který roste v hornatých oblastech Nového Zélandu. Potřebuje plno slunce a proto neroste na zastíněných místech. Tato dřevina je pěstována pro své květy a své léčivé účinky.

  PRACOVITOST VČEL

  Včely z jednoho v úlu navštíví denně přes 225 000 květin. Včely nikdy nespí. Včela navštíví 800 květů za hodinu, z jednoho letu při silné snůšce přinese asi 40 mg sladiny, na 1 gram medu musí navštívit 7 000 květů, životní dílo 1 včely je tedy půl čajové lžičky medu, na 1 kg medu uletí včely 280 000 km, tj. 7× kolem rovníku!   Tento Manuka med není nijak zahříván a je chráněn před teplotami i rafinací. Zároveň je při získávání medu brán v potaz ekologický i etický ohled na včelstva a je s nimi zacházeno podle zásad ekologického zemědělství. Včelám se například ponechává dostatek medu, aby nemusely být dokrmovány cukrem. Včely jsou také přeléčovány pouze přírodní cestou například pomocí tymiánového oleje.


  Opatrnosti je třeba u osob citlivých na včelí produkty.


  Množství: 250 g
  Složení: RAW surový manuka med nativní monokvětový (autentický a certifikován na hodnoty MGO dle varianty produktu)
  * Děti do 12 měsíců se musí vyhýbat medu Mānuka
  Nutriční hodnoty jsou uvedeny na české etiketě produktu.
  Výrobce: KORU, Nový Zéland
  Země původu: Nový Zéland
  Po otevření skladovat v suchu a chladu.


  NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012, které platí od 14.12 2012 nám neumožňuje uvádět účinky doplňků stravy (například bylin nebo jejich směsí) na lidský organismus. Výrobci ani prodejci nesmí uvádět jiná než EU schválená zdravotní tvrzení.


  Datový list

  Část těla
  pleť
  Dle účelu
  na imunitu
  na trávení

  Specifické odkazy

  chat Recenze (0)

  Související produkty

  BIO Manukový Med (TA Faktor 25+) -250g (Nový Zéland)
  vceli-produkty
  BIO Manukový Med (TA Faktor 25+) -250g (Nový Zéland)
  Manukový med v nejvyšší BIO kvalitě, cenově dostupný, bez tepelného znehodnocení a s jednoznačným značením, navíc ve velmi silné verzi (TA Faktor...
  Manukový med známý výraznými dezinfekčními účinky, má silnou kořeněnou chuť a mnoho cenných látek.
  Skladem
  999 Kč Cena
  NUI Manuka Med Pastilky (Příchutě) -45g (16ks)
  vceli-produkty
  NUI Manuka Med Pastilky (Příchutě) -45g (16ks)
  Přírodní medové pastilky od NUI obsahují velmi kvalitní surový med Mānuka s certifikovaným hodnocením MGO 500+ z pár nejzachovalejších a...
  Přírodní pastilky z velmi kvalitního surového medu Mānuka s certifikovaným hodnocením MGO 500+.
  Skladem
  299 Kč Cena
  NUI RAW Manukový med (MGO 800+) -250g (Nový zéland)
  vceli-produkty
  NUI RAW Manukový med (MGO 800+) -250g (Nový zéland)
  Unikátní druh RAW medu z Nového Zélandu v nejvyšší dostupné koncentraci. Extra silný NUI MGO 800+ RAW Manuka med je čistý, silný, špičkový elixír v...
  Unikátní druh RAW medu z Nového Zélandu v nejvyšší dostupné koncentraci. Extra silný NUI MGO 800+.
  Skladem
  1 999 Kč Cena