Magnesium L-Treonát -270 kapslí (DR MERCOLA)
 • Magnesium L-Treonát -270 kapslí (DR MERCOLA)

Magnesium L-Treonát -270 kapslí (DR MERCOLA)

Dr. Mercola Magnesium L-Threonate, vysoce efektivní forma hořčíku ceněná pro vysokou vstřebatelnost a využitelnost v mozku a pro buňky v těle. Magtein je jediná forma, která vykazuje schopnost prostoupit hematoencefalickou bariéru mozku.


Hořčík je zodpovědný za správné fungování základních metabolických procesů, syntézy DNA, včetně replikace a svalovou kontrakci. Hraje zásadní roli při tvorbě energie, to co nazýváme ATP (adenosintrifosfát) je ve skutečnosti Mg-ATP. Nesmíme zapomínat, že většina biologických enzymů katalyzují stresovou reakci pomocí hořčíku.


Magnesium L-treonát zvyšuje hladinu hořčíku v mozku a zlepšuje krátkodobou i dlouhodobou paměť. Magtein zlepšuje prostorové vnímání a kognitivní funkce.


Země původu: USA.
Balení:
270 kapslí. (90 dní).

Značka: DR. MERCOLA.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  2 599 Kč
  s DPH

  2 320,54 Kč bez DPH

  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  Magnesium L-Treonát od Dr.Mercoly - 270 kapslí


  MagteinMagnesium treonát.


  CO TO JE MAGNESIUM L-TREONÁT (MAGTEIN)?


  Magnesium L-treonát (MMFS-01 nebo-li Magtein™) je L-threonová kyselina zkombinovaná s hořčíkem Mg2+.

  Poslední randomizovaná dvojitě zaslepená studie (včetně kontroly placeba efektu) na lidech proběhla v srpnu 2016 (publikováno v Journal of Alzheimer’s Disease). Magnesium L-treonát (MMFS-01) potvrdil potenciál při zlepšení kognitivních funkcí u starších lidí.

  MAGNESIUM L-TREONÁT UKAZUJE VE STUDIÍCH SLIBNÝ POTENCIÁL

   zvýšení hladiny hořčíku v mozku
   zlepšení krátkodobé i dlouhodobé paměti
   zlepšení prostorového vnímání a kognitivních funkcí.


  POZOR NA KVALITU PRODUKTU, ORIGINÁL JE JEN JEDEN!


  Vždy hledejte originální logo na produktu, který opravdu obsahuje patentovanou formu hořčíku Magtein.

  S patentem se pojí přísná licenční pravidla a součástí licence je nejenom nutnost uvedení loga, ale také doporučené dávkování musí být stejné per kapsle u všech výrobců.

  UPOZORNĚNÍ MAGNESIUM L-THREONATE

  Magnesium L-threonate se dá nakoupit jako surovina v Číně, obecně se označuje jako C8H14MgO10 98-99% prášek - rozhodně se nejedná o Magtein, ale o jeho napodobeninu čínskými producenty. Tím, že se jedná o 98-99% kopii, tak není zaručena konzistence a složení dle patentu, který není ještě uvolněn a nakupuje se za předem domluvené podmínky.

  Neříkáme, že je to apriori špatně, každý si může koupit co chce podle libosti, ale je potřeba mít se na pozoru a přijmout riziko v případě, že si takovou verzi koupíte.

  Takový produkt by měl splňovat nejenom mikrobiologii, ale také testy na surovinu, tedy že se opravdu jedná o molekulu treonátu hořečnatého v uvedené koncentraci.


  PROČ JE HOŘČÍK DŮLEŽITÝ PRO NAŠE TĚLO ?


   Hořčík je na 4. místě jako jeden z nejhojnějších minerálů v těle.
   Je důležitý pro cca 300 enzymatických reakcí v těle.
   Primárně se nachází v kostech.
   Důležitý pro mnohé fyziologické funkce.


  MAGNESIUM JEDNIČKA MEZI MINERÁLY


  Hořčík je zodpovědný za správné fungování základních metabolických procesů, mj. syntézy DNA, včetně replikace a svalovou kontrakci. Hraje zásadní roli při tvorbě energie, to co nazýváme ATP (adenosintrifosfát) je ve skutečnosti Mg-ATP. Nesmíme zapomínat, že většina biologických enzymů katalyzují stresovou reakci pomocí hořčíku.

  MAGNESIUM JE JEDNIČKA MEZI MINERÁLY STEJNĚ JAKO VITAMÍN D JE KRÁLEM MEZI VITAMÍNY.


  SCHÁVLENÁ TVRZENÍ DLE EFSA


   Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
   Přispívá k elektrolytické rovnováze.
   Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
   Přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
   Přispívá k normální činnosti svalů.
   Přispívá k normální syntéze bílkovin.
  • Přispívá k normální psychické činnosti.
   Přispívá k udržení normálního stavu kostí.
   Hořčík přispívá k udržení normálního stavu zubů.
   Podílí se na procesu dělení buněk.


  KDY JE VHODNÉ DOPLŇOVAT HOŘČÍK?


  V PŘÍPADĚ PODEZŘENÍ NA

   nadměrné stresové faktory (stres se podílí na vylučování hořčíku z těla, vysoký kortizol)
   vysoký krevní tlak,
   křeče v dolních končetinách,
   migrénu, úzkost, podrážděnost, deprese,
   srdeční choroby (klíčový pro kardiovaskulární zdraví, někteří lékaři podávají hořčík před některými operacemi),
   nestabilní hladinu cukru v krvi,
   nespavost
   problémy s obezitou
   osteoporózu
  • syndrom neklidných nohou
   cukrovka (pokud jste rezistentní na inzulín dochází k problému ukládání hořčíku a začne jeho vylučování močí; nedostatek ovlivňuje produkci energie - vyčerpání hořčíku předchází inzulínové rezistenci)


  DOPORUČENÁ DENNÍ DÁVKA HOŘČÍKU


  Doporučený denní příjem iontů hořčíku je (což průměrně odpovídá 15 mmol Mg2+)

  • Pro dospělého muže cca 400 mg
  • Pro dospělou ženu cca 300 mg.
  • Pro muže starší 31 let platí cca 420 mg denně, pro ženy cca 320 mg denně.


  ZNAMENÁ STÁŘÍ OPRAVDU AUTOMATICKOU ZTRÁTU PAMĚTI ?


  Z výzkumu vyplývá, že Magtein výrazně pomáhá synaptické plasticitě (s tím souvisí učení, paměť a kognitivní funkce). Magnesium treonát zvyšuje podle dosavadních výzkumů obsah hořčíku v mozku o cca 15% tam, kde se ostatní formy hořčíku obtížně dostanou. Různé sloučeniny hořčíku se významně liší v biologické dostupnosti, a tím jejich schopnosti zvýšit synaptickou plasticitu, která vede ke zvýšení paměti a kognitivních funkcí.

  Ztráta synaptické plasticity mozku souvisí přirozeně se stárnutím (zapomínání, únava, neschopnost rychlé reakce a další). Pomocí správné formy magnesia lze podle vědců tento proces velmi zmírnit. Některá data na zvířecích modelech jsou ještě optimističtější. V roce 2015 team okolo profesora Guosong Liu (viz. níže) zkoumal pacienty od 50 do 70-ti let a došel k závěru, že suplementace magnesiem L-treonát napomáhá signifikantně snižovat proces stárnutí mozku.


  HOŘČÍK JE PRO MOZEK NAPROSTO KLÍČOVÝ!


  Hořčík přispívá k regulaci formování kritických spojení buněk v centru učení a paměti v mozku. Ionty hořčíku kontrolují elektrické iontové dráhy v šedých buňkách. Čím více signálů dokáží přenést tím je větší spojení a lepší paměť. 

  SROVNÁNÍ VÝHOD L-TREONÁTU (MAGTEIN)

   neobsahuje plnidla, barviva a konzervační látky (magnesium stearát), též non GMO
   2000 mg Magteinu v doporučené denní dávce (maximální dávka, která je dostupná v suplementech na trhu), 144 mg hořčíku s vysokou biodisponibilitou


  Testy Dr. Liu ukazují, že magnesium L-treonát se po absorpci dostane lépe do mozku než ostatní formy magnesia a vykazuje tak nejlepší výsledky. Dr. Liu též pracuje na hypotéze ukazující koleraci mezi nedostatkem hořčíku a výskytem Alzheimerovy choroby. Dle jeho zjištění pacienti s chorobou mají nízké hodnoty hořčíku.

  Magtein L- treonát graf vstřebatelnosti.


  FAKTORY ZVYŠUJÍCÍ VSTŘEBATELNOST HOŘČÍKU


  • Vitamín D (není na mysli prekurzor cholecalciferol), ale jeho aktivní metabolit kalcitriol, o tom, že skoro všichni nemáme optimální hodnoty vitamínu D není třeba psát (doporučuji biochemické vyšetření),
  • Parathormon (PTH) - podílí se na přeměně prekurzoru vitamínu D na aktivní formu a tím nepřímo pomáhá resorpci hořčíku,
  • Růstový hormon (HGH) - a jeho optimální hladiny,
  • Tyroxin - hormon štítné žlázy (T4) - folikulární buňky potřebují ke správné funkci jód (více není lépe),
  • Vitamín B6 - pyridoxin (rozpustný ve vodě, přirozený zdroj: játra, vepřové maso, makrely, vejce, špenát, avokádo, ořechy...).


  FAKTORY SNIŽUJÍCÍ NEBO BLOKUJÍCI RESORPCI IONTŮ HOŘČÍKU


  • Strava extra bohatá na tuky a bílkoviny (důvodem je tvorba špatně vstřebatelných komplexů zabraňujících mj. zpětné resorpci),
  • Strava s vysokým obsahem iontů Ca a Zn (pozor na vyváženost stravy, vápník a zinek soutěží s ionty hořčíku a transportní systémy; tedy nejíst zinek spolu s hořčíkem, podobně nejíst vitamín C se selenem...),
  • Pozor na vlákninu (převaha vlákniny, uměle dodané - psyllium, nebo přirozené např. ze zeleniny; pozor na přílišné dodržování některých alternativních výživových stylů), též ovlivňuje zpětnou resorpci
  • Aldosteron (prekurzorem je cholesterol, souvislost s connovým syndromem, tedy pozor na nevhodný životní styl - stres, nadmíra tuků ve stravě...).
  • Medikace - pozor na antibiotickou rodinu aminoglykosidů (baktericidní antibiotika), některé imunosupresory, theofylin (respirační léčba), anfotericin B (širokospektrální antibiotikum na mykózy), chemoterapeutika a antibiotika blokují transport magnesia v ledvinách (TALH) - hlavně při dluhodobém užívání, digoxin (srdeční onemocnění)...
  • Diabetes, alkoholismus
  • Stres a vysoká hladina kortizolu (magnesium naopak pozitivně ovlivňuje hladiny kortizolu a též stimuluje produkci prekurzoru DHEA)

  Regulaci exkrece iontů hořčíku mají na starosti ledviny. Je hodně faktorů, které donutí ledviny vylučovat hořčík, jedním z komerčně známých termínů je metabolická acidóza.

  Nesmíme také zapomenout na fakt, že 60-70% iontů hořčíku se vyloučí stolicí, tedy záleží na stavu vašich střev při resorpci hořčíku (negativně působí - malabsorpční syndrom, celiakie, chronické střevní záněty, cystická fibróza a další).


  NA CO SI DÁT POZOR PŘI KONZUMACI POTRAVIN ?


  Nezapomeňme Ze stravy bohaté na Mg2+ se vstřebá řádově 30-40%. Tedy při 350 mg dojde k využitelnosti cca 105 - 140 mg (5mmol Mg2+).

  POTRAVINY(100g) OBSAH HOŘČÍKU (mg)

   Mořské řasy, agar - 770 mg
   Koriandr list (koření) - 694 mg
   Dýňová semínka, sušené - 535 mg
   Kakao, suchý prášek, neslazené - 499 mg
   Bazalka - 422 mg
   Semena kmínu (koření) - 386 mg
   Para ořechy, sušené - 376 mg
   Petržel - 372 mg
   Mandlové máslo - 303 mg
   Syrovátka, sladká - 176 mg
   Pórek - 156 mg
   Kapusta, syrová - 88 mg
   Špenát - 79 mg


  HOŘČÍK S ČÍM NEKOMBINOVAT


  Pro maximální potenciál doplňku s hořčíkem nekombinujeme s mlékem a ideálně bez potravin na seznamu níže. Magnesium totiž interferuje s fosforem a draslíkem:

   Strava bohatá na fosfor (maso i drůbež, ořechy, mléko a luštěniny).
   Strava bohatá na draslík (avokádo, banány, pomeranče, brambory, mléčné výrobky a vajíčka)

  Některé další zdroje bohaté na hořčík, jak mnozí z vás tuší nemusí být vyhovující i ze zdravotního pohledu, proto je nemá smysl upřednostňovat:

   káva
   čaj
   oříšky
   luštěniny (fytáty, fosfor)
   celozrné cereálie
   mléčné výrobky (problematické kvůli obsahu vápníku - antagonista)
   tofu (pokud sóju jíte, tak se podívejte po fermentované verzi nigari - magnesium chlorid se používá v procesu výroby pro sražení sojového mléka)
   kravské mléko (antagonista vápník - interference na svalové úrovni při svalové kontrakci)


  BIODOSTUPNOST HOŘČÍKU V NAŠEM TĚLE


  Doporučený denní příjem iontů hořčíku je pro dospělého muže cca 400 mg a pro ženu cca 300 mg, což v průměru odpovídá 15 mmol Mg2+.

  Hlavním orgánem, kde se hořčík vstřebává je tenké střevo, též dochází k resorpsi i v tlustém střevě (dále GIT).

  Ze stravy bohaté na Mg2+ se vstřebá řádově 30-40%. Tedy při 350 mg dojde k využitelnosti cca 105 - 140 mg (5mmol Mg2+).

  Nesmíme opomenout, že na míru přijatých iontů z GIT má velký vliv složení stravy, hormonální vyváženost v našem organismu a v neposlední řadě stav střev (negativně působí chronické střevní záněty a další potíže).


  FORMY HOŘČÍKU V DOPLŇCÍCH STRAVY


  • Magnesium glycinát - chelátová forma hořčíku (běžně 14% elementárního hořčíku u Albionu magnesia je to 18%) - dobrá alternativa, nicméně ne tak efektivní jako L-treonát
  • Magnesium oxid - nechelátová forma vázaná na organickou kyselinu nebo mastnou kyselinu, obsahuje cca 60% elementárního hořčíku (vstřebatelnost cca 4%)
  • Magnesium chlorid/laktát - obsahuje cca 12% elementárního hořčíku, nicméně je efektivnější než magnesium oxid
  • Magnesium sulfát/hydroxid - typická laxativa, obsahuje cca 42% elementárního hořčíku
  • Magnesium karbonát/uhličitan hořečnatý - používá se též na překyselení žaludku, obsahuje cca 29 - 45% elementárního hořčíku
  • Magnesium taurát - kombinace hořčíku a aminokyseliny (taurine) 
  • Magnesium citrát - obsahuje cca 12% elementárního hořčíku, podobně je na tom magnesium aspartát (vstřebatelnost u obou je až 70%)
  • Magnesium orotát - cca 7% elementárního hořčíku z tablety
  • Magnesium glukonát - cca 6% elementárního hořčíku z tablety (vstřebatelnost cca 56%)

  Je nutné rozlišovat obsah elementárního hořčíku v tabletě a vstřebatelnost tohoto obsahu pro organismus.


  Dr. Mercola Magnesium treonát 270 kapslí - složení:
  3 veganské kapsle (2000 mg magnesia L-treonat) obsahují cca 144 mg esenciálního hořčíku.
  Magnesium L-treonát, mikrokrystalická a hydroxypropyl celuloza, askorbyl palmitát (vitamín C), kapsle (hyroxypropylmethyl celuloza).
  Dávkování: 3 kapsle denně, 2 hodiny před spaním, 2 hodiny po jídle nebo na lačno.
  Balení 270 kapslí na 90 dní.

  Upozornění:
  Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.


  Datový list

  Část těla
  mozek
  srdce a cévy
  Dle účelu
  na spaní
  na stres a nervy
  podpora sportovního výkonu

  Specifické odkazy

  Stáhnout

  chat Recenze (5)
  Známka

  Související produkty

  Magnesium L-Treonát - 90 kapslí (DR. MERCOLA)
  horcik
  Magnesium L-Treonát -90 kapslí (DR. MERCOLA)
  Dr. Mercola Magnesium L-Threonate, vysoce efektivní forma hořčíku ceněná pro vysokou vstřebatelnost a využitelnost v mozku a pro buňky v těle....
  Vysoce efektivní forma hořčíku s vysokou vstřebatelností a využitelností v mozku a pro buňky v těle.
  Skladem
  1 199 Kč Cena
  Koloidní Hořčík -118ml (SUNWARRIOR)
  mineraly-stopove-prvky
  Koloidní Hořčík -118ml (SUNWARRIOR)
  Sunwarrior hořčík obsahuje přirozeně se vyskytující iontové, koloidní minerály a stopové prvky z vysoce koncentrovaných, na mikroživiny bohatých...
  Iontové, koloidní minerály a stopové prvky z vysoce koncentrovaných ložisek vnitrozemského moře.
  Skladem
  599 Kč Cena
  Tri-Magnesium dicitrát (Hořčík) -120 kapslí (WHOLDOHEALTH)
  • -149 Kč
  mineraly-stopove-prvky
  Tri-Magnesium dicitrát (Hořčík) -120 kapslí (WHOLDOHEALTH)
  Tahle dicitrátová forma má dvakrát tolik hořčíku oproti běžnému citrátu a jedná se tak v poměru cena:výkon o jeden z nejlepších hořčíkových...
  Má dvakrát tolik hořčíku oproti běžnému citrátu, který je organismem rychlé vstřebatelný.
  Skladem
  400 Kč Běžná cena -149 Kč 549 Kč Cena