close Zavřít
RAW BIO Kolostrum (Nepasterizované) -100g (QuraDea)
 • RAW BIO Kolostrum (Nepasterizované) -100g (QuraDea)
 • RAW BIO Kolostrum (Nepasterizované) -100g (QuraDea)
 • RAW BIO Kolostrum (Nepasterizované) -100g (QuraDea)

RAW BIO Kolostrum (Nepasterizované) -100g (Švýcarsko)

Podle přísných předpisů musí toto BIO certifikované kolostrum nejprve projít mikrobiologickým screeningem. Pouze ty šarže, které mají jakost syrového mléka, se dále zpracovávají a surové kolostrum nemusí být pasterizováno. 


Finálních surové BIO kolostrum je baleno ve vzácném fialovém skle od společnosti Miron. Toto balení chrání citlivé složky před denaturujícím vlivem oxidace a slunečních paprsků.


Tento produkt kolostra QuraDea je naprosto jedinečný - nejvyšší čistá síla přírody. Všechny cenné ingredience obsažené v kolostru zůstávají 100% bioaktivní.


Země původu: Švýcarsko.
Balení: 100g (1 odměrka = 3g).


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  4 849 Kč
  s DPH

  4 329,46 Kč bez DPH

  Balení:
  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  QuraDea Nepasterizované Kolostrum -100g

  Logo Švýcarské firmy vyrábějící jediné nepasterizované kolostrum na světě.


  CO JE KOLOSTRUM ?


  Kolostrum je první mateřské mléko, které všichni savci - včetně lidí - dostávají ihned po narození. V průběhu vývoje matka příroda vybavila kolostrum velkým množstvím životně důležitých a ochranných látek. Tato nezávadnost umožňuje novorozencům vyvinout vlastní imunitní systém. Posiluje jejich obranné síly, podporuje dobrý start do života a zdravý růst od začátku.


  PROČ UŽÍVAT KOLOSTRUM V DOSPĚLÉM VĚKU?


  Naše tělo se neustále obnovuje, tkáně rostou, regenerují. Buňky našeho těla, kostry i orgánů se neustále obměňují a staré jsou nahrazovány zcela novými. Ve skutečnosti např. každé 2-4 týdny máme novou kůži - což je největší orgán lidského těla, každých přibližně 7-10 let máme nové kosti, jejichž neustálá obnova se nazývá kostní remodelace. Například orgány, jako lidská játra a dokonce i srdce, u kterého se dříve předpokládalo, že patří mezi úzkou skupinu tkání, které se neobnovují (jako například většina mozkových buňek daných od narození nebo buněk očí) se přestavují každého cca půl roku(játra) a cca 20 let(srdce) což je impozantní. Věřím, že pro správnou obnovu a fungování i remodelaci těla je stejně tak jako např. pro svaly a šlachy sportovců je potřeba náležitý materiál a podpora. Kolostrum a nejen to, ale i další poklady země mohou v tomto vztahu hrát velmi pozitivní roli.  POPIS QuraDea NEPASTERIZOVANÉ KOLOSTRUM DEMETER


  Toto syrové BIO kolostrum QuraDea stojí naprosto mimo srovnání s čímkoli jiným na trhu. Kolostrum jako přírodní doplněk stravy může být užitečné v preventivním smyslu pro lidi všech věkových skupin.

  Obecně se kolostrum krav vyznačuje vysokým obsahem protilátek. Toto „kravské zlato“ není jen tak k dispozici na přání, a proto je opravdu velmi vzácné. Je vždy provázané s každým novým životem telat. Díky předpisům švýcarského ekologického zemědělství lze zaručit vynikající kvalitu kolostra krav. Kolostrum je vzácný přírodní poklad! Tele během těhotenství nepřijímá prakticky žádné imunoglobuliny. Vzniká bez aktivní imunitní ochrany. Úplný imunitní systém matky se všemi jejími imunitními faktory se až při prvním sání kolostra převede na tele. To zaručuje novorozenci optimální začátek života.

  Nejdůležitější je u kolostra jeho obsah hormonálních látek, imunoglobulinů(protilátek) a růstových faktorů. Podle testů (viz. tabulka níže) můžeme vidět, že kravské kolostrum má spoustu progesteronu a pregnenolonu, což samozřejmě lépe vyhovuje sportovcům i sportovkyním.

  PROČ MŮŽE FARMÁŘ SBÍRAT KOLOSTRUM PRO NASŠI PRODUKCI?

  To je možné pouze proto, že pro produkci mléka byla ekologicky chována zvířata jako skot, kozy a ovce. Výtěžek mléka dojnic se v průběhu desetiletí zvýšil - a také množství mleziva. Krávy našich švýcarských BIO dodavatelů dávají průměrný přebytek 5 litrů kolostra během prvních 12 hodin po narození. Ujišťujeme tedy, že nejprve vždy získá svůj podíl.


  BALENO V TMAVÉM FIALOVÉM OCHRANNÉM SKLE MIRON


  Toto balení chrání citlivé složky před denaturujícím vlivem oxidace a slunečních paprsků.

  • BIO certifikováno (BIOSUISSE - Švýcarsko)
  • Bio-dynamická kvalita (DEMETER)
  • odebíráno do max. 12 hodin po porodu
  • ručně plněné bez použití jakýchkoli plniv
  • NEPASTERIZOVANÉ
  • 100% BIOaktivní
  • Celistvé (plnotučné a plnobílkovinné)
  • zpracované pouze mrazem
  • (!) obsahuje laktózu (!)


  Na obrázku můžeme vidět rozdíl v barvě a konzistenci mezi kolostrem a mlékem. Kvalitní ochranné sklo Miron, které chrání před znehodnocením každou živinu obsaženou v kolostru.


  ZPŮSOB UŽÍVÁNÍ KOLOSTRA


  Pro lepší vstřebání a využitelnost doporučuji užívat kolostrum tak, že vysypete obsah kapslí na lžíci a příjmete prášek přímo do úst. V ústech nechte kolostrum promíchat se slinami (4-5min) a rozžvýkejte. Poté bez zapití vodou spolkněte. Doporučuji až 30 min nezapíjet.


  Prášek nejkvalitnějšího BIO nepasterizovaného kolostra od Švýcarské firmy Qura Dea


  Tímto způsobem se mnoho bioaktivních látek vstřebá již skrze sliznici dutiny ústní a zbytek se dostane do žaludku již prosliněný což dále maximalizuje všechny benefity. V každém případě se však dá produkt i klasicky zapít dle dákování na etiketě.


  DOPORUČENÍ A INSTRUKCE K DÁVKOVÁNÍ KOLOSTRA


  Kolostrum by se pro nejlepší efekt v zásadě mělo užívat po delší dobu 3 - 6 měsíců. Toto období se ukázalo jako nejužitečnější a nejefektivnější. Je vhodné použít přiloženou odměrku nebo prášek vážit pomocí váhy na potraviny. 1 čaj. lžička zarovnaná = přibližně 1g kolostra.

  Doporučení pro podávání syrového kolostra QuraDea se mohou u jednotlivých osob lišit. Níže však naleznete obecné pokyny. Je vhodné nechat v ústech rozpouštět dávku práškového mleziva (0,5g) po dobu 4-5 minut. Udělejte to každou hodinu, abyste dosáhli rychlé absorpce imunitních faktorů.

  Základní dávka je až jedna přiložená odměrka (3g kolostra) denně celkem vždy nalačno.

  Dospělý 1g denně: alternativně rozpusťte prášek v ústech nebo přidejte do studeného nápoje/koktejlu.
  Mládež na střední škole 1g denně: alternativně rozpusťte prášek v ústech nebo přidejte do studeného nápoje/koktejlu.
  Děti na základní škole 0,5g denně: alternativně rozpusťte prášek v ústech nebo přidejte do studeného nápoje/koktejlu.
  Batolata ve školce 0,25g denně: například zamíchejte prášek do kaše, jogurtu apod. 


  KOLOSTRUM ALTERNATIVNÍ DÁVKOVÁNÍ 


  Větší porce kolostra

  Kolostrum lze samozřejmě také užívat ve vyšších dávkách. To je přesně to, co mnozí sportovci dělají v extrémní přípravě nebo soutěžním období, aby podpořili jejich regeneraci. Za tímto účelem může být dávka snadno zvýšena i na 3 - 5 gramů - na několik dní. Po tréninku např. přimíchejte do běžného šejku/koktejlu.


  NUTRIČNÍ HODNOTY KOLOSTRA


  Toto kolostrum obsahuje na 100g: Energetická hodnota - 2053 kJ / 491 kcal; 53,6g bílkovin; 8,9g sacharidů(jako laktóza); 26,7g tuku a z toho nasycený 20,5g; 0,6g sodíku; 


  Celistvost kolostra musí být zachována ve svém přirozeném surovém složení a kvalitě, protože celé kolostrum je mnohem více než součet jednotlivých látek. K tomuto tématu existuje zajímavá publikace od Aejin Lee a kol. - kterou si můžete dohledat na internetu. 


  KOLOSTRUM A IMUNITA


  Kolostrum vždy obsahuje neuvěřitelnou škálu různých složek souvisejících s přirozenou imunitou a odolností konkrétního novorozeného savce.Tato paleta látek je jedinečná pro jakékoli jídlo.


  Protilátky = Imunoglobuliny

  Imunoglobuliny jsou produkovány jako reakce imunitního systému na invazi patogenů. Protilátky interagují s bakteriemi, viry, alergeny atd. buď přímo, anebo "označením" pro jiné pomocné buňky IS savce. V kolostru se nachází pět tříd imunoglobulinů:

  Protilátky IgG - tvoří největší část s cca. 80% celkových imunoglobulinů. Za co jsou odpovědné si musíte, stejně jako jejich hl. funkci u savců dohledat v odborné literatuře, nesmíme zde v popisu uvádět žádná zdravotní tvrzení.
  IgA protilátky - jsou druhou nejvýznamnější a různě interagují se sliznicemi např. v nose, krku a střevech. Proto se doporučuje i rozpustit mlezivo v ústech 
  IgM protilátky - interagují jako IgG s cizími mikroorganismy.
  Protilátky IgD - známé v souvislosti s pomocnými B buňkami IS savců k produkci specifických látek.
  IgE protilátky - jsou přítomny pouze v malém množství a známé ve vzathu k alergickým reakcím savce.


  V kolostru můžeme najít 5 druhů imunoglobinů a protilátek.


  KOLOSTRUM A DALŠÍ IMUNITNÍ FAKTORY


  CYTOKINY

  Jsou proteiny, peptidy nebo glykoproteiny sekretované specifickými buňkami imunitního systému. Kolostrum obsahuje četné cytokiny s různými vlastnostmi: za co jsou odpovědné si musíte, stejně jako jejich hl. funkci u savců dohledat v odborné literatuře, nesmíme zde v popisu uvádět žádná zdravotní tvrzení. Působí společně s dalšími složkami mleziva, jako jsou protilátky, laktoferin atd.

  Polypeptidy bohaté na prolin (PRP) 

  Se skládají z několika peptidů, které obsahují vysoký obsah aminokyseliny prolinu. PRP pochází z proteolýzy ß-kaseinu v kolostru. Za co jsou odpovědné si musíte, stejně jako jejich hl. funkci u savců dohledat v odborné literatuře, nesmíme zde v popisu uvádět žádná zdravotní tvrzení. PRP hraje mj. také anti-oxidační roli tím, že snižuje hladiny reaktivních druhů kyslíku (ROS). 

  Glykoproteiny

  Jsou aktivní složky, které přispívají k účinnosti imunitních faktorů jejich ochranou před enzymatickým rozkladem v kyselých žaludečních podmínkách. V zásadě obsahuje mlezivo kromě laktózy také mnoho cukrů. Rozpustné cukry mleziva brání vazbě bakterií a virů na střevní buňky.

  Oligosacharidy

  Jsou cukrové sloučeniny s dlouhým řetězcem, které nejsou stravitelné. Kolostrum obsahuje galaktosyl-laktózu, která je považována za účinné prebiotikum. S bifidogenními vlastnostmi slouží jako výživa prospěšné střevní flóry tlustého střeva.


  KOLOSTRUM A RŮSTOVÉ FAKTORY


  Růstové faktory -Růstové faktory jsou poslové, kteří ovlivňují buněčný metabolismus přenosem informací z jedné buňky do druhé. Přímo ovlivňují dělení buněk a diferenciaci kmenových buněk a mohou také regulovat různé intracelulární procesy. Signály jsou obvykle přenášeny růstovými faktory vázajícími se na specifický receptor na buněčné membráně. Kolostrum obsahuje několik růstových faktorů:

  • EGF = epiteliální nebo epidermální růstové faktory opravují poškozené oblasti sliznice nebo pokožky. Mají také antibakteriální účinek.
  • TGF = skupina transformujících růstových faktorů má mnoho účinků na buněčné dělení a diferenciaci různých typů buněk téměř všech orgánů.
  • IGF-1 = inzulínový růstový faktor je strukturálně velmi podobný inzulínu. Zvyšuje rychlost absorpce mastných kyselin a zvyšuje syntézu proteinů. Téměř všechny buňky těla mají receptory pro IGF-1 a IGF-2.


  Kolostrum obsahuje celkem 3 druhy růstových faktorů.


  KOLOSTRUM BIO-IDENTICKÉ HORMONY 


  Hormony patří k imunitním faktorům. Mají značný vliv na náš metabolismus obecně a zejména na náš celkový stav. Pokud byste se chtěli dozvědět více o hormonech, velmi doporučujeme dvě knihy Elisabeth Buchnerové. Další informace o bioidentických hormonech jsou k dispozici online na adrese: www.hormonselbsthilfe.de anebo jinde na internetu a v odborné literatuře.

  • Laktoferin - Laktoferin (LF) je glykoprotein vázající železo, který se nachází v mnoha tělesných tekutinách a v bílých krvinkách. Biologické aktivity LF zahrnují antiinfekční, antioxidační, proliferativní a imunomodulační účinky. LF má také silné antivirové a antimikrobiální vlastnosti. LF dále zvyšuje proliferaci a diferenciaci střevních epiteliálních buněk a ovlivňuje imunitní funkce, jako je produkce cytokinů, aktivace makrofágů a přirozených zabíječských buněk.


  Laktoferin (LF) je glykoprotein vázající železo, který se nachází v mnoha tělesných tekutinách a v bílých krvinkách.


  KOLOSTRUM A SPORT


  Kolostrum ve sport bylo vědecky zkoumáno po mnoho desetiletí. Jsou zkoumány účinky kolostra na vytrvalost, regenerační schopnost a imunitní stav sportovců. Americká národní lékařská knihovna vydala mnoho z těchto publikací v posledních letech.

  Sport jako smysluplná volnočasová aktivita nepochybně přispívá k celkové kondici a může pozitivně ovlivnit zdravotní stav. Imunostimulační účinek fyzické aktivity je měřitelný fakt. Ambiciózní amatérští a profesionální sportovci však někdy trpí oslabeným imunitním systémem. Známé následky jsou zvýšené riziko nachlazení, známek vyčerpání a související citlivost na zranění. To je důvod, proč se sportovci stále více obracejí na doplňky stravy, které, jak doufají, poskytnou pozitivní podporu.

  • cenné růstové faktory a bio-identické hormony
  • mnoho minerálů a vitamínů
  • cenné imunitní faktory a protilátky
  • metabolismus bílkovin
  • podporuje regenerační fáze

  V této souvislosti se kolostrum těší sportovní oblibě mezi sportovci (muži i ženami). Po tréninku nebo cvičení stačí do koktejlu přidat několik gramů kolostra - vyzkoušejte to!


  Kolostrum bylo používané před tisíci lety, použití měl i v tělesné kultuře té doby.


  KOLOSTRUM A JEHO HISTORIE


  Historie kolostra je stará jako lidstvo.Lidé hodnotili kolostrum jako výjimečné jídlo po tisíce let. Starověké civilizace znaly a uctívaly kolostrum jako zvláštní dar přírody. Na obrázcích níže z minulých dob lze vidět působivý důkaz.


   Člověk pijící kozí kolostrum z vemene, zachycený na starodávném egyptském pergamenu. Starodávní lidé zachycující v kamenech jak pijí kolostrum přímo z vemene. Historická socha muže, který pije kolostrum přímo z vemene krávy.

  Ve starých kulturách měla kráva mytologický význam. Dnes chápeme, že to byl symbol Matky Země a její velké plodnosti:

  • Už v době kamenné lidé uctívali krávu
  • Ve starověkém Egyptě byla bohyně Hathor často zobrazována ve formě skotu
  • V germánské mytologii to byla posvátná kráva Audhumbla, která vytvořila svět z vemene se čtyřmi mléčnými proudy
  • Ve védské mytologii byly také krávy v centru celé kosmologie; pro Indy je kolostrum stále darem bohů


  Tradiční poznání o zvláštnosti a užití kolostra bylo silně zachováno v severní Skandinávii. Tam je dodnes první mléko nedílnou součástí naturopatie. V našich regionech tato tradice přežila jen sporadicky ve venkovských oblastech, kde byla předána znalost pozitivního účinku kolostra na člověka. Někde je dodnes možné vyjímečně a sezónně po porodech vykoupit i čerstvé kolostrum ze dvora.  ANALÝZA HORMONŮ V 3 DRUZÍCH KOLOSTRA


  Všichni savci mají stejné pohlavní hormony to znamená. To znamená krávy, kozy a ovce, od kterých se odebírá kolostrum, nejsou druhově odlišné. Tyto bioaktivní látky můžeme absorbovat přímo přes sliznici v našich ústech a tenkém střevě. 

  Z výsledků analýzy v renomovaných Švýcarských laboratořích také jasně vyplívá, že kravské kolostrum obsahuje zdaleka nejvíce růstových faktorů, ze všech běžných druhů kolostra.

  Obsah hormonů v nanogramech na 1 gram mrazem sušeného prášku.


  Hormony Kráva Koza Ovce
  pregnenolon 31.73 12.63 5.07
  progesteron 0,63  0,18 0,31
  androstendion 1,86  0,15 n.b.
  estrone 15,83 171,83 30,70
  estradiol-17alfa 4,63  176,03 16.30
  estradiol-17beta 5,53 8.50 2,80.

  KOZÍ KOLOSTRUM

  Kozí kolostrum je extrémně bohaté na ženské pohlavní hormony, což z něj dělá skvělou volbu třeba pro starší ženy a během menopauzy(když vlastní produkce estrogenů v těle pomalu vysychá) - naopak ale velmi NEvhodný doplněk pro všechny děti až do konce puberty, kvůli velkému množství estrogenů.

  OVČÍ KOLOSTRUM 

  Ovčí kolostrum je nejlepší volbou pro kojence a děti. Dále je zvláště vhodné pro alergiky.


  KOLOSTRUM LÉK NEBO JÍDLO?


  Kolostrum je ve Švýcarsku a Evropské unii považováno za jídlo živočišného původu. Mnoho lidí však důvěřuje tomuto přírodnímu doplňku stravy a svědčí o svých zkušenostech ve zprávách. Zainteresovaným lidem se doporučuje hledat studie kolostra samostatně na www.pubmed.gov. Mezi nimi jsou některé cenné papíry, které mají vysoký vědecký standard.


  KOLOSTRUM A JEHO BEZPEČNOST


  Neexistují žádné doložené nepříznivé účinky v důsledku používání kolostra jako doplňku stravy. Posledních téměř 60 let výzkumu kolostra a stovky zveřejněných pozitivních studií opravdu dokládají ruku v ruce s legislativou pro doplňky stravy jeho bezpečnost. 


  Přítomnost IGF v kolostru a hlášení zvýšení hladin IGF v séru po použití kolostra však v minulosti vyvolalo určité obavy o jeho bezpečnosti. Několik studií ukázalo, že existuje zvýšená hladina IGF-1 v oběhu pacientů s určitými typy malignit, včetně, rakoviny prostaty, rakoviny prsu, kolorektální rakoviny a akutní lymfoblastické leukémie. Skutečnost, že IGF-1 je látka podporující růst, vedla k chybnému závěru některých, že je původcem maligního onemocnění a podpory růstu nádorů. Nejnovější studie však ukázali, že nádorové buňky mají na svém povrchu špatně fungující nebo modifikované receptory pro IGF-1 a protože vazba IGF-1 k receptoru buněčného povrchu spouští mnoho funkcí ve všech buňkách, nevázaný, dostupný IGF-1 bude zálohován v oběhu. Proto jsou vyšší hladiny IGF-1 nalezené v oběhu pacientů s rakovinou projevem jejich nádoru a nikoli příčinným faktorem.


  Podobný projev poruchy receptoru a odpovídající změny hladiny IGF-1 v oběhu jsou pozorovány u diabetiků.(Reference: SCIENTIFIC AND MEDICAL RESEARCH RELATED TO BOVINE COLOSTRUM, ITS RELATIONSHIP AND USE IN THE TREATMENT OF DISEASE IN HUMANS, SELECTED PUBLISHED ABSTRACTS By: Anthony Kleinsmith, Ph.D.)

  I z hlediska selského rozumu dává smysl, že příroda nevybaví přirozenou výživu všech savců látkami, způsobujícími jakákoli terminální onemocnění, naopak proti nim má poskytovat ochranu správným vývojem imunitního systému. 


  MNOŽSTVÍ LÁTEK V KOLOSTRU

  Pro tabulkové zobrazení obsahu kolostra klikněte zde na odkaz.  


  Česká etiketa produktu (registrováno jako doplněk stravy na České Potravinářské Inspekci od 05/2020):


  Rádi bychom Vám popsali účinnost tohoto přípravku, aby jste se mohli lépe orientovat.
  Nařízení č. 1924/2006 zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Je povoleno použít pouze zdravotní tvrzení posouzená Evropským poradním orgánem (EFSA), který hodnotil vliv potravin a živin na naše zdraví. Většina látek, používaných po staletí v lidové medicíně, získala v tomto hodnoceni negativní stanovisko.
  V důsledku toho není možné, až na výjimky vydané v nařízení č. 432/2012, uvádět u doplňků stravy, tedy látek přírodního původu, jakákoliv tvrzení poukazující na to, že přípravek může mít vliv na zdravotní stav.

  Datový list

  Typ
  BIO
  Dle účelu
  na dlouhověkost
  na hormonální rovnováhu
  na imunitu
  na regeneraci
  na spaní
  podpora metabolismu
  podpora sportovního výkonu
  Pro koho
  pro ženy

  Specifické odkazy

  Stáhnout

  Příloha

  Popis výroby a značky

  Stáhnout (539.67KB)
  chat Recenze (5)
  Známka

  Související produkty

  BIO Whey Protein -1kg (ORGAINIC)
  proteiny
  BIO Whey Protein -1kg (ORGAINIC)
  Toto je jediný skutečně BIO-certifikovaný (v Německu vyrobený) syrovátkový protein na našem trhu. Je tzv. "Grass Fed" - to znamená, že pochází jen...
  BIO-certifikovaný syrovátkový protein, z mléka krav krmených výhradně trávou (pastva a seno).
  Skladem
  1 250 Kč Cena
  RAW BIO Kolostrum (Nepasterizované) -120kapslí (30g)
  colostrum
  RAW BIO Kolostrum (Nepasterizované) -120kapslí (30g)
  Podle přísných předpisů musí toto BIO certifikované kolostrum nejprve projít mikrobiologickým screeningem. Pouze ty šarže, které mají jakost...
  Švýcarské syrové nepasterizované bio kolostrum, nejvyšší možné dostupné kvality na trhu.
  Skladem
  2 499 Kč Cena
  Kefírové Kolostrum (Fermentované) - 120 kapslí (Paleo Powders)
  colostrum
  Kefírové Kolostrum (Fermentované) - 120 kapslí (Paleo Powders)
  Velmi zajímavě zpracované bovinní kolostrum od PALEO POWDERS. Fermentované pravými kefírovými zrny do zcela unikátní podoby, jakou trh nikdy...
  Kvalitní plnotučné evropské bovinní kolostrum Fermentované pravými kefírovými zrny do zcela...
  Skladem
  1 199 Kč Cena