• -231 Kč
ROSITA RAW Olej z tresčích jater (Norsko)
 • ROSITA RAW Olej z tresčích jater (Norsko)
 • ROSITA RAW Olej z tresčích jater (Norsko)
 • ROSITA RAW Olej z tresčích jater (Norsko)

ROSITA RAW Olej z tresčích jater (Norsko)

Extra panenský olej z tresčích jater - vyrobený dle staré Vikingské tradice a receptury. Jedná se o jediný Raw Extra panenský olej ze skutečně čistých vod Severního Norska, který absolutně nemá na poli čistých a surových olejů z jater divokých tresek žádnou konkurenci.


Z divokých a udržitelně sklizených tresek z fjordů Helgelandu v severním Norsku. Syrový a ručně vyráběný rodinou Rosita, využívající vzácnou, exkluzivní techniku ​​extrakce za studena, která naturálně odděluje olej od jater. Díky 100% čerstvosti jen mírná, rybí, máslová chuť.


Není modifikován jako ostatní oleje a obsahuje celé spektrum výživných tuků, které chrání před oxidací. Každá šarže je před vývozem 2x testována na přítomnost kontaminantů a těžkých kovů.


Země původu: Norsko.
Balení:
150ml.
Značka: 
ROSITA.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  1 380 Kč
  1 149 Kč
  s DPH
  Ušetřete 231 Kč

  1 025,89 Kč bez DPH

  Varianty:
  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  Severský olej z tresčích jater ROSITA - 90 kapslí


  Rosita Real Foods, MORRHUAE OLEUM (olej z tresčích jater) - vyrobený dle staré Vikingské tradice a receptury. Jedná se o jediný Raw Extra panenský olej ze skutečně čistých vod Severního Norska, který absolutně nemá na poli čistých a surových olejů z jater divokých tresek žádnou konkurenci. Na trhu zatím není jiný zcela optimální olej jako je tento.

  Jeden z nejlepších zdrojů vzácných přírodních živin jako jsou Omega 3,6,7,9,11, v tucích rozpustných vitamínů A a D a K2, cholesterol, quinony atd..


  Logo firmy ROSITA várobce nejkvalitnějšího oleje z tresčích jater na dnešním trhu, výráběno podle staré vikingské metody.


  ROSITA OLEJ Z TRESČÍCH JATER


  • Z divokých a udržitelně sklizených tresek z fjordů Helgelandu v severním Norsku. Syrový a ručně vyráběný rodinou Rosita, využívající vzácnou, exkluzivní techniku ​​extrakce za studena, která naturálně odděluje olej od jater. Vyrobeno z ryby na čerstvý olej během několika hodin! Díky 100% čerstvosti jen mírná, rybí, máslová chuť (nikoli běžná pachuť oxidovaných rybích olejů, kterou tělo správně a rozumně odmítá).

  • Obsahuje pouze přirozeně se vyskytující vitamín A a vitamín D. Nepřidávají se žádné syntetické vitamíny. Poskytuje vám 395 IU vitamínu D3 na lžičku a 3 900 IU vitaminu A na lžičku (s určitými odchylkami po dávkách v důsledku přirozeně se vyskytujících sezónních posunů). Poskytuje vám 443 mg EPA a 605 mg DHA na čajovou lžičku, spolu s plným spektrem omega tuků, včetně 3, 4, 6, 7, 9 a 11.

  • Není modifikován jako ostatní oleje, aby se zachovalo celé spektrum výživných tuků, které chrání před oxidací. Vyrobeno pouze z tresky obecné (Gadus morhua) ulovené pruty (žádné sítě!) v nedotčených vodách poblíž norské Dønny.

  • Vyráběno řemeslně a v malých várkách. Nepoužívá se teplo, bělení, rozpouštědla, mechanizace, zimace ani chemikálie. Tmavá skleněná láhev propláchnutá dusíkem minimalizuje oxidaci, s minimálním vystavením kyslíku a světlu a zcela bez vystavení kovům.

  • Každá šarže je před vývozem dvakrát testována na přítomnost kontaminantů a těžkých kovů a monitorována, aby byla dodržena přísná norma EU. K udržení čerstvosti se přidává nepatrná kapka přírodních antioxidantů - rozmarýnu a plnospektrálního vitamínu E (ze slunečnicových semen).

  • Láhve jsou bez obsahu kyslíku (do otevření) a proto mohou být dodávány bez chladírenských balení. Před použitím protřepejte! Protože se jedná o surový, minimálně zpracovaný produkt, mohou se přirozeně se vyskytující tuky v oleji z tresčích jater shromažďovat v horní části láhve. Třepání před každým použitím pomáhá rovnoměrně je distribuovat.


  ROSITA STOJÍ NAD RÁMCEM UDRŽITELNOSTI : SAMI JSOU RYBÁŘI


  Chcete-li vytvořit dobrý olej z tresčích jater, musíte začít s dobrými zdravými játry, sklizenými z dobrých zdravých ryb, lovených z dobrých, čistých vod. A jediný způsob, jak toho dosáhnout, je poznat rybáře, kteří celý proces zahájí. Každá játra, která se používají v jaterním oleji Rosita, se sklízí z ryb, které sám tým Rosita chytá v nedotčených vodách na pobřeží Helgelandu v severním Norsku.

  • Pocházejí z dlouhé linie rybářů!
  • Používají pouze své vlastní malé rybářské lodě.
  • Každý rybář, který loví, je součástí rodiny Rosita.
  • A každý rybář lovící pro Rositu používá pouze pruty - žádné sítě.
  • Rosita neuskutečňuje hromadné nákupy od anonymních rybářských loďstev. Ne. Zde stejně jako když znáte svého farmáře, přesně víte, odkud vaše jídlo pochází a jak se zpracovává.

  Každý rybář v Rositě miluje nedotčené vody, ve kterých loví, celým svým srdcem, protože jsou po generace v blízkosti jejich domovů. Důvodem je, že udržitelný rybolov zde není jen idea. Je to jejich způsob života. Když se rybáři Rosita vracejí z každé cesty, zkontrolují každou rybu a játra samostatně. Játra se odstraní keramickou čepelí (ne kovovou) a poté se rychle přesunou do řemeslného zařízení Rosita, kde se olej z tresčích jater vyrábí v malých dávkách během max. několika hodin.

  Místo použití chemických látek a tepla ničícího živiny(jako většina ostatních výrobců) - Rosita používá starodávnou metodu, která jemně extrahuje olej z jater napodobováním přírodních sil. Je to metoda, kterou vyvinuli Vikingští druidi a která byla předávána generacemi.  VÝROBA JATERNÍHO OLEJE ROSITA


  Každá šarže přípravku Rosita EVCLO je pečlivě ručně vyráběna bez tepla, chemikálií nebo vystavení kovům ve slabě osvětleném a chladném zařízení společnosti Rosita (protože oxidace světla a tepla urychluje oxidaci). Nejprve, po odstranění jater z čerstvě ulovených ryb(ano Rosita loví své ryby před extrakcí oleje!), je jemně vystavují téměř zimním podmínkám (jako studené vody, kde ryby plavou). Pak je jemně nechají zahřát jen o něco málo nad bod mrazu. Tento postupný posun teploty a tlaku rozkládá jaterní buňky. Za hodinu nebo dvě se uvolní olej s veškerou čerstvou výživou.

  Každá láhev se poté propláchne dusíkem, aby se odstranil veškerý kyslík a max. se chránil obsah před oxidací. To chrání olej z tresčích jater, i kdyby byl (do otevření) dodáván nebo skladován v extrémním teplu, protože oxidace nemůže probíhat za nepřítomnosti kyslíku.

  Rosita poskytuje přirozenou výživu, kterou nenajdete v žádném jiném oleji z tresčích jater - Většina komerčních olejů z tresčích jater je velmi daleko od přirozené výživy nalezené v této syrové potravině.

  „(Moje) ... analýza potvrdila, že extra panenský olej z tresčích jater z Rosita Natural Foods obsahoval všechny léčivé mastné kyseliny přírody (EPA a DHA) spolu s řadou přirozeně se vyskytujících mikroživin, jako jsou vitamín A a D. Zejména však, nebyly objeveny žádné kontaminanty životního prostředí ani syntetické aditiva ... Toto je jediná společnost na Zemi, o které vím, že nepoškozuje a nefalšuje své oleje z tresčích jater kvůli ziskům a pohodlí. A proto je to společnost, které věřím. - Shane Ellison, "The People’s Chemist" - magistra organické chemie


  OBSAHUJE AKTIVNÍ FORMY VITAMÍNU A, D A ESENCIÁLNĚ MASTNÉ KYSELINY VČETNĚ DHA


  SCHVÁLENÁ TVRZENÍ DLE EU VITAMÍN A, D

  VITAMÍN A

  • Vitamin A přispívá k normálnímu metabolismu železa
  • Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu sliznic
  • Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu pokožky
  • Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku
  • Vitamin A přispívá k normální funkci imunitního systému
  • Vitamin A se podílí na procesu specializace buněk

  VITAMÍN D

  • Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu
  • Vitamin D přispívá k normální hladině vápníku v krvi
  • Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí
  • Vitamin D přispívá k udržení normální činnosti svalů
  • Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu zubů
  • Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému
  • Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk


  KYSELINA DOKOSAHEXAENOVÁ (DHA):


  • Kyselina dokosahexaenová (DHA) přispívá k normálnímu vývoji zraku kojenců do 12 měsíců věku.
  • Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji očí plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. 
  • Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji mozku plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. 
  • Esenciální mastné kyseliny jsou potřebné pro normální růst a vývoj dětí.
  (výše uvedeného je dosaženo při přijmu DHA v množství min 100-200mg, tento produkt obsahuje v jedné dávce 3 kapslí 195+mg DHA).


  Tento olej je vyráběn v malých várkách. Může být nedostupný na různá časová období


  • Divoký a Syrový.
  • Z čerstvých jater.
  • Vyrobeno za studena a bez chemie.
  • Schváleno jako doplňek stravy.

  Mnohé velké kultury lidské historie pokládaly olej z jater různých ryb jako posvátnou potravinu pro vitalitu a sílu všech úrovní lidské bytosti. Sparťané i Římští vojáci jedli příděly rybích tuků. Vikingové uchovávali spíže a sudy s rybími orgány a játry a vyráběli oleje z rybích jater jako tzv. poklad oceánu pro sílu svou i jejich potomků.

  Rosita Real foods se drží tradice a vyrábí olej z tresčích jater stále podle starého Vikingského řemesla a postupu, jehož výsledkem je jedinečná čistota a hl. čerstvost oleje a jeho složení. Na trhu není jiný skutečně RAW olej tohoto typu, který by se dal úrovní a čerstvostí alespoň srovnat, proto se jedna o jediný tresčí olej na našem webu, protože se zkrátka jedná o tu zaručenou nejvyšší kvalitu.

  Rosita Real Foods™ řemeslný extra panenský Vikingský olej z tresčích jater (EVCLO) je produkován v malých várkách z divokých tresek obecných (Gadus morhua) lovených udržitelně v nedotčených čistých Norských vodách. Je vyroben z kvalitních čerstvých jater použitím prastaré techniky extrakce - řemeslnou výrobou. Výsledný olej je tak čistý a autentický jako byl olej Severských předků před stovkami let.


  Rosita oleje jsou testovány nezávislými institucemi třetích osob, laboratořemi a univerzitami


  ANALYTICKÉ TESTY BYLY PROVEDENY

  • Národní ústav pro výživu a výzkum potravin mořského původu, Norsko (National Institute of Nutrition and Seafood Research, NIFES)
  • Laboratoř pro testování potravin a farmaceutických výrobků ALS FOOD & Pharmaceutical, Velká Británie
  • Eurofins Food Testing, Lucembursko (nadnárodní společnost testující potraviny a krmiva)
  • BioDetection Systems, Nizozemí (společnost zabývající se bezpečností a kvalitou potravin, zdraví a životního prostředí)
  • Služba pro analýzu výživy při Ústavu pro akvakulturu na Univerzitě ve Stirlingu, Skotsko
  • Project no (C3937). Extra panenský olej byl také testován (15.7.2011) výrobcem u neziskové organizace ECO Marine za použití Biolaboratoře ústavu Nofima (neboli Výzkumného ústavu pro potraviny, rybolov a akvakulturu v Norsku), která se specializuje na mořské raw materiály a produkty. Projekt č. (C3937).


  DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ 


  1 čajová lžička denně. Dospělí: 1-2 čajové lžičky denně. Tento olej doporučuju užívat v kombinaci s oceánským fytoplanktonem, nebo ve formě mořské plazmy pro celkovou re-mineralizaci těla a vyrovnání vlastní tvorby hormonů.


  UPOZORNĚNÍ


  POZOR! VŽDY JE DŮLEŽITÉ U VŠECH POTRAVIN ANEBO DOPLŇKŮ STRAVY (ZEJM. OBSAHUJÍCÍCH V TUCÍCH ROZPUSTNÉ VITAMÍNY) DODRŽOVAT STRIKTNĚ DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ A NEDÁVKOVAT VÍCE! AKUMULACE NADMĚRNÉHO MNOŽSTVÍ TĚCHTO ŽIVIN JE TOXICKÁ PRO JÁTRA A POTAŽMO CELÝ ORGANISMUS!


  V TUCÍCH ROZPUSTNÉ VITAMÍNY 


  Ať máte jakékoli vědomosti o stravě, nebo jste si přečetli cokoli na internetu či v knihách - tak fakt, že tyto látky potřebuje tělo pro tvorbu veškerých hormonů a každou jejich konverzi, remineralizaci a práci s minerály v celém těle, vývoj, a další řady procesů nemůže nikdo zpochybnit. Stejně tak fakt, že tyto látky v syntetické podobě - například v multivitamínových doplňcích anebo uměle přidané do konvenčních rybích olejů apod. nejsou to stejné jako v přirozené podobě a naopak jsou většinou velmi škodlivé a potenciálně nebezpečné z hlediska nutriční disbalance těla. Rovněž fakt, že jediným zdrojem většiny z nich je přirozená a zdravá živočišná říše, nikoli rostliny a že potřebný vitamín D nedostanete 10 min. pobytem na sluníčku - je nezpochybnitelný.

  Samotné užívání tohoto oleje může násobně snižovat kazivost zubů a problémy kostry i při běžném stravování.Pokud navíc upravíte jídelníček na silně remineralizující a alkalizující - můžete tyto problémy úplně zastavit (protože nemít je, je přirozené). Synergie, s jakou vitamíny A, D a K2 v těle pracují s minerály - je naprosto neuvěřitelná. - Tam, kam patří je pomáhají dostat (např. zuby a kosti) a odtam kde nemají co dělat je pomáhají vyplavit. (např. ledvinové kameny a jiné usazeniny)

  Kdyby nebyla běžná strava tak zkažená jako dnes je, měli by jsme tyto látky stále běžně ve stravě jen z celistvých potravin, oleje ve skleničce by nebyly třeba a většinou problémů a "nemocí" co dnes máme by jsme nikdy netrpěli. Ale lidé se smířili s tím, že desítky autoimunitních onemocnění, hormonální změny a problémy (včetně silné menopauzy u žen a nedostatku testosteronu u mužů) a nemocí jako zubní kazy, řídnutí kostí a kloubní problémy jsou prostě "normální" a jsou součástí našich životů a přirozeného stárnutí.


  DOKTOR WESTON PRICE 


  Doktor Weston Price - později autor knihy -Výživa a tělesná degenerace - byl asi nejlepší zubař všech dob, jenž cestoval skrz celý svět za účelem najít primitivní kultury bez zubních kazů a celkově vitální. Toužil najít kultury, jenž by nevykazovali stupeň takové degenerace jako moderní člověk a nechtěl uvěřit, že je zubní kaz a tělesný úpadek něco přirozeného. 

  Chtěl je najít a pochopit, co dělají jinak. Zubní kaz je nejčastější nemoc na této planetě. Jde o chorobu a vadu v organismu, která jako mnohé další - není běžný stav, který se prostě děje, jako se mnozí domnívají. Např. vlkům v přírodě se zuby nekazí ale psům chovaným člověkem a moderním lidem samotným však ano. Tak kde je chyba? 

  Důvodem je nedostatek látek ve stravě pro přirozenou remineralizaci zubů a celého organismu a většinou také naopak nadmíra látek ve stravě způsobujících demineralizaci - úbytek minerálů na různých místech v těle, což způsobuje celkovou postupnou degeneraci - nejen zubů. Je potřeba si uvědomit, že zubní kaz a problémy kostry jsou ukazatelem celkového úpadku vitality a zdraví člověka a souvisí s desítkami dalších problémů - pokud tedy dokážeme řešit tyto problémy, pomůžeme si zároveň na mnoha dalších místech.

  DR. WESTON PRICE. Kniha Dr. Wetona Price výživa a fyzická degenerace.

  Doktor Weston Price ony vitální a robustní kultury bez zubních kazů a rozbouřených hormonů opravdu našel... Popsal a zdokumentoval jich hned několik. A co měli společného? V první řadě absenci rafinovaných a průmyslově zpracovaných potravinářských výrobků v jídelníčku, mnohem více v tucích rozpustných vitamínů z přírodních zdrojů a daleko více minerálů než moderní člověk, dále hlavně stabilní množství přirozeného cholesterolu a živočišného tuku ze zdravých zvířat. 

  Jeho cesta ho dovedla až k objevení látky, kterou nazval aktivátor-X (X-FACTOR) - (my ho dnes už známe pod jménem vitamín K2) když zjistil, že některé syrové, ale živočišné potraviny a zejména ty spojené se zelenou rostlinnou říší ho obsahují a on v dokonalé synergii s vitamínem A a D vede k neuvěřitelné vitalitě a tělesnému zdraví v podobě zdravých a rovných zubů, široké lebeční dutiny a široké pánve, silných kostí a celkové odolnosti a imunitě organismu při absenci běžných problémů a nemocí.


   


  Nejlepším přirozeným zdrojem vitamínu K2 je olej australských Emu a mléčný tuk krav živících se horskou trávou - (jedněmi z nejvitálnějších kultur, které Dr. Price našel byli Australští domorodci a Švýcarští horalové).

  A jedním z nejlepších zdrojů vitamínů A a D je samozřejmě olej z tresčích jater.   

  SLOŽENÍ: 100% Divoký & Syrový Extra-Panenský Olej z tresčích (Gadus Morhua) jater, stopové množství přírodního rozmarýnu & přírodního vitaminu E*, *antioxidanty proti oxidaci nesaturovaných komponent tohoto oleje
  Více o speciálních antioxidantech Rosita: http://evclo.com/evclo-natural-antioxidants/

  Doporučující informace:
  Užívání tohoto produktu by měli se svým lékařem konzultovat ti, kteří chtějí užívat výrazně vyšší než doporučené množství a dále tyto osoby: těhotné a kojící ženy; diabetici; osoby alergické na ryby nebo jód; osoby, které užívají přípravky na ředění krve; osoby, u nichž se očekává chirurgický zákrok nebo jimž byla diagnostikována kardiovaskulární choroba, krvácivost či porucha imunitního systému.

  Pokud jste vy nebo vaše dítě nikdy nekonzumovali rybu či rybí olej nebo pokud máte podezření na potravinovou alergii, konzultujte se svým lékařem užívání rybího tělového oleje/oleje z rybích jater ještě před jeho prvním užitím.

  Máte-li po konzumaci extra panenského oleje z tresčích jater Rosita podezření na alergickou reakci, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

  Uchovávejte mimo dosah dětí.

  Pokud kontakt s olejem způsobuje alergické reakce, konzultujte se svým osobním lékařem.

  Tento výrobek není určen k diagnostikování, léčbě nebo prevenci jakékoli nemoci nebo zdravotního stavu.

  Obsah této stránky slouží pouze pro referenční účely a nemá za cíl nahrazovat radu či doporučení praktického lékaře, farmaceuta nebo jiného zdravotního pracovníka s licencí. 

  Skladové zásoby – je možná občasná omezená dostupnost kvůli povaze ruční výroby tohoto vzácného produktu.
  Fakta výrobku
  Doporučené dávkování: 1 čajová lžička denně (5 ml)
  Dávek v balení: cca 30
  V jedné dávce
  % RDA*
  Kalorie 45
  Kalorie z tuku 45
   
  Tuk celkem 4.5g
  7.0%
  Nasycený tuk 0.9g
  Cholesterol 18mg
  4.5%
  6.0%
  Vitamín A 2171-2962 IU *(43-59 %)

  Vitamín D3 145-389 IU *(36-97%)

  Omega-3 mastné kyseliny 1293 mg; DHA 605+ mg; EPA 443+ mg 
   
  Přirozené Omega 3, 4, 6, 7, 9 a 11 tuky, Vitamíny A a D3, a ostatní v tucích rozpustné živiny jsou obsaženy v původní verzi, nikoli dodané uměle!
   
  * Doporučená denní dávka v % na základě 2000kcal diety denně.
  Informace o alergenech: Ryby (treska)
  Pro kompletní seznam živin navštivte: http://evclo.com/faqs/nutrient-results/
  Po otevření spotřebujte do 3 měsíců. 

  Datový list

  Část těla
  ledviny
  oči
  pleť
  srdce a cévy
  Dle účelu
  na hormonální rovnováhu
  na imunitu
  na stres a nervy
  podpora metabolismu
  Pro koho
  pro ženy

  Specifické odkazy

  ean13
  857605004007
  chat Recenze (4)
  Známka

  Související produkty

  Australský Emu Olej -100 kapslí
  • Vyprodáno
  superpotraviny
  Australský Emu Olej - 100 kapslí
  Vitamín K2 jehož je EMU olej zdrojem zejména, byl něco, co naši předci zcela přirozeně hojně konzumovali, avšak z našeho moderního jídelníčku...
  Jde o nejkvalitnější a nejlepší přírodní živočišný zdroj vitamínu K2(MK-4) na světovém trhu.
  Vyprodáno
  1 690 Kč Cena
  ROSITA Olej z tresčích...
  • imunita
  • Hormony
  • -60 Kč
  morske-produkty
  ROSITA Olej z tresčích jater - kapsle (Norsko)
  Praktická kapslová verze nejčerstvějšího a nejkvalitnějšího oleje z tresčích jater na dnešním trhu. Ideální balení při cestování nebo jiné situaci,...
  Raw extra panenský olej z čistých vod Severního Norska, dle staré Vikingské tradice a receptury.
  Skladem
  1 089 Kč Běžná cena -60 Kč 1 149 Kč Cena
  Extrakt z Irských ústřic -120 kapslí
  • Remineralizace
  • Zinek
  superpotraviny
  Extrakt z Irských ústřic -120 kapslí
  Ústřice jsou nejlepším a nejbohatším přírodním zdrojem vysoce-vstřebatelného zinku. Obsahuje však ještě dalších více než 50 minerálů a stopových...
  Ústřice jsou nejlepším a nejbohatším přírodním zdrojem vysoce-vstřebatelného zinku.
  Skladem
  1 079 Kč Cena
  Viking Chimaera Monstrosa Oleum -10ml
  • imunita
  morske-produkty
  Viking Chimaera Monstrosa Oleum -10ml
  Rosita Real Foods™ řemeslný extra panenský Vikingský olej z jater Chiméry Podivné je produkován v malých várkách z divokých Chimér (Ratfish anebo...
  Vikingský extra panenský olej z jater Chiméry podivné, lovený udržitelně z nedotčených Norských vod.
  Skladem
  820 Kč Cena