Organic Acerola -50g (Viridian)
 • Organic Acerola -50g (Viridian)
 • Organic Acerola -50g (Viridian)

Organic Acerola -50g (Viridian)

Acerola je rostlina původem z Jižní Ameriky. Její třešním podobné plody obsahují velké množství bioflavonoidů, karotenoidů a jsou také jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu C. Pro příklad – 1g pomeranče obsahuje 0,4 mg vitamínu C, zatímco 1 g aceroly 180 mg.


Mezi další významně zastoupené složky patří vitamín A, draslík a hořčík. Celkový počet obsažených účinných látek překračuje počet 150.


Jak užívat: Nesnadno se rozmíchává, je lépe nasypat prášek do sklenice s vodou nebo nápojem a cca 10 min nechat, rozpustí se sám. 4 g prášku = přibližně 720 mg (900% RHP*) vitamínu C.


Doplněk stravy v Bio kvalitě.
Balení:
50g.
Země původu:
Velká Británie.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  649 Kč
  s DPH

  579,46 Kč bez DPH

  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  ACEROLA ORGANIC 

  Vitamín C je základním vitamínem, a pokud jej užíváme v izolované či syntetické formě (tabletky, multivitaminové prášky apod.), špatně se vstřebává a dokonce může mít nepříznivý vliv na naše zdraví mj. kvůli zatížení ledvin oxalátem (vedlejší produkt metabolismu céčka, jehož se u syntetických forem vytváří více). Syntetický vitamín C negativně ovlivňuje proces vylučování odpadních látek játry a ledvinami, které se navíc překyselují. WoldoHealth vitamín C je skutečně přírodním vitamínem C, který se v těle velmi dobře vstřebává a nemá žádné negativní účinky.

  Do výrobků na bázi syntetického vitamínu C se přidává kyselina askorbová, askorbát vápníku a další soli kyseliny askorbové, které jsou uměle chemicky vytvořené. Přírodní vitamín C je doplněn přirozeně se vyskytujícími látkami včetně bioflavonoidů, které zvyšují jeho biologickou dostupnost. Je snadno vstřebatelný a netoxický v jakékoliv dávce. Proto nedochází k jeho vylučování močí jako syntetické produkty s vitamínem C.

  Nedostatek vitaminu C v těle se projevuje např. sníženou pevností cévních stěn především u vlásečnic, což vede ke zvýšené krvácivosti (např. z nosu), dále snížení pevnosti vazivového aparátu zubů a s tím souvisejícím vikláním až vypadáváním zubů. Naše tělo si nedokáže vitamín C samo vyrobit, a proto ho musíme přijímat externě, v podobě čerstvé ovoce a zeleniny nebo doplňků stravy. Především v zimních měsících nám může hrozit jeho nedostatek, proto je vhodné pravidelné užívání doplňků stravy. Při jejich výběru je doporučeno se zaměřovat na doplňky stravy přírodního původu.


  VITAMÍN C BOOSTER IMUNITY


  Vitamín C je známý jako „immunity booster“ a silný antioxidant, který chrání lidský organismus na buněčné úrovni. Mimo to však podporuje obrovské množství procesů a funkcí v těle, má vliv na vstřebatelnost řady látek, s nimiž synergicky působí, a z dlouhodobého hlediska poskytuje zj. prevenci. 


  CO TENTO PŘÍRODNÍ VITAMÍN C OBSAHUJE?


  EXTRAKT Z PLODŮ ARCELORY

  Jihoamerická acerola, též zvaná „barbadoská třešeň“, má červené plody o velikosti našich třešní. Jejím specifikem je vysoký obsah vitamínu C: má ho asi 30 x více než citrón, tedy až 1357 mg/100 g. Mimo to obsahuje také barevné složky antokyany, které jsou účinnými přírodními antioxidanty. Šťavnatá dužnina aceroly je považována za superpotravinu díky vysokému obsahu bioaktivních látek a je kromě vitamínu C bohatá také na vitamíny A, B1, B2, B3, B6, bioflavonoidy, minerály, zejm. železo, vápník, fluor a hořčík.


  PROČ PŘÍRODNÍ VITAMÍN C?


  V přírodě se vitamín C nevyskytuje jako izolát. Najdeme ho jako součást celého komplexu látek, který zahrnuje i další důležité kofaktory (spolupůsobící látky), které pomáhají tělu se správnou absorpcí. Patří mezi ně již zmiňované flavonoidy. Tento vitamín C, vyrobený z celistvých plodů ovoce, je proto pro tělo velmi přirozeným, koncentrovaným zdrojem.


  DENNÍ DÁVKA VITAMÍNU C


  Za doporučenou denní dávku vitamínu C se považuje 80-100 mg. Vyšší množství je doporučováno pro ty, kteří jsou vystaveni stresovým situacím, sportovcům, starším osobám, těhotným a kojícím ženám.

  Za maximální denní dávku se považuje 3000 mg při krátkodobém a 2000 mg při dlouhodobém užívání. Předávkování se bát nemusíme. Vitamín C patří mezi vitamíny rozpustné ve vodě, což znamená, že se neukládá v těle, a jeho případné nadměrné množství je z těla vylučováno močí. Hladinu vitamínu C může snižovat kouření, antikoncepce nebo antibiotika. 

  Doporučené denní dávkování: 

  - pro děti - 40 mg 
  - pro děti od 8 let - 
  50 mg 
  - pro ženy - 
  60 mg 
  - pro muže a těhotné ženy - 
  80 mg 
  - pro kojící ženy pak - 
  80 až 100 mg 


  Povolená zdravotní tvrzení dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012


  VITAMÍN C PŘISPÍVÁ K:

  - udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm
  (při přívodu 200mg denně navíc k doporučenému dennímu příjmu)
  - normální funkci imunitního systému
  - ochraně buněk před oxidativním stresem
  - normálnímu energetickému metabolismu
  - normální činnosti nervové soustavy
  - normální psychické činnosti
  - přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
  - přispívá k regeneraci redukované formy vitamínu E
  - normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév
  - normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí
  - normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek
  - normální tvorbě kolagenu pro normální funkci dásní
  - normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže
  - normální tvorbě kolagenu pro normální funkci zubů
  - vitamín C zvyšuje vstřebávání železa


  ZNAČKA VIRIDIAN


  Produkty značky Viridian Nutrition obsahují pouze čistou směs bioaktivních složek = 100% aktivních látek a 0% balastních aditiv a pojiv. Viridian Nutrition garantuje špičkovou kvalitu a čistotu svých produktů důslednou kontrolou celého výrobního procesu. A to od semínka až po finální produkt = spolupracuje s lokálními producenty a pěstiteli zaměřenými na nejvyšší kvalitu. Z etických důvodů nepoužívá značka Viridian Nutrition ve svých produktech žádný palmový tuk a netestuje své produkty na zvířatech. Všechny obaly produktů jsou 100% ekologické.


  ETICKÝ DOPLNĚK STRAVY


  Co to vůbec znamená – etický doplněk stravy? Znamená to, že doplňky značky Viridian jsou vyrobené výhradně z kvalitních složek a nenajdete v nich absolutně žádné balastní příměsi. Také pochází z ekologického pěstitelství a nejsou testované na zvířatech. Důležité rovněž je, že značka Viridian je v rodinném vlastnictví, a není součástí žádné farmaceutické ani jiné korporace. Viridian si zakládá na etickém přístupu k zákazníkům i obchodním partnerům, a vždy se snaží o ekologickou nezávadnost svých produktů.  VŠECHNY SLOŽKY 100% BIOAKTIVNÍ


  Může to znít jako samozřejmá věc. Pravda je ale taková, že mnoho běžně dostupných produktů obsahuje z velké části syntetické složky, navíc s vysokým podílem balastních aditiv, stabilizátorů, pojiv a umělých sladidel.   PODPORA LOKÁLNÍCH PĚSTITELŮ


  Jednou z klíčových zásad Viridianu je podpora místních farmářů a lokálních výrobců surovin (nikoli nadnárodních korporací), s nimiž má velmi korektní a férové vztahy. Viridian tak garantuje kvalitu svých doplňků, protože má přehled o celém výrobním procesu – doslova od semínka až po finální produkt, a zároveň naplňuje svoji filozofii etických vitamínů  PŘIROZENÁ A FUNKČNÍ FORMA VITMÍNŮ PRO TĚLO VYUŽITELNÁ


  Ony mají vitamíny a minerály nějaké formy? A proč by neměly být všechny pro tělo využitelné stejně? Je tomu tak. Můžeme si to ukázat na železe, jednom z nejpotřebnějších minerálů. V obyčejných doplňcích se vyskytuje např. ve formě oxidu. Tato forma je pro tělo málo využitelná a důvodem, proč je v běžných doplňcích používána, je opět nízká cena. Viridian např. ve svém doplňku Liquid Iron užívá přímý extrakt z listů rostliny Murraya koenigii, který poskytuje železo ve 100% přírodní formě.  POUZE KAPSLE ROSTLINNEHO PŮVODU, ŽÁDNÉ TABLETY


  Tablety s pojivy jsou levnější než kapsle, obsahují však vysoký podíl balastních pojiv a lepidel, které mohou tvořit až 70 % tablety. Pokud užíváte doplňky stravy v tabletách, lze takto za rok zkonzumovat až kilogram lepidel a dalšího balastu.

  A pozor – i mnohé kapsle obsahují stearát hořečnatý, který se do nich přidává kvůli nepřilnavosti kapsle k výrobní lince. Kapsle Viridian jsou výhradně z přírodních složek.  ŽÁDNÉ GMO SLOŽKY


  Geneticky modifikované plodiny jsou nepřirozené. Vznikají primárně s cílem zvýšit výnos a jsou produktem agrochemického průmyslu. V produktech Viridian nikdy žádné GMO složky nenajdete.  ŽÁDNÉ OZAŘOVANÉ SLOŽKY


  Ozařování potravin probíhá ionizujícím zářením (alfa, beta, gamma, rentgenovými paprsky,…) – tedy radioaktivním zářením za účelem deaktivace obsažených enzymů a živých biokultur, což prodlužuje trvanlivost. 


  BEZ ŽIVOČIŠNÝCH SLOŽEK


  Živočišné složky nemusí být vždy na škodu, Viridian se však snaží mít co největší část svých produktů vhodných i pro vegany.


  BEZ UMĚLÝCH SLADIDEL


  Umělá sladidla mají být vhodnější alternativou cukru, ve skutečnosti se jedná o umělé  (syntetické) molekulární kombinace, které jsou pro naše tělo a životní prostředí nepřirozené. Proč konzumovat něco co do našeho těla a životního prostředí nepatří?  BEZ UMĚLÝCH BARVIV A KONZERVANTŮ


  Žádná umělá barviva, žádné konzervanty. V produktech Viridian nenajdete tyto ani žádná jiná umělá aditiva.


  BEZ STARANU HOŘEČNATÉHO, OXIDU TITANIČITÉHO A ŠELAKU


  Oxid titaničitý neboli titanová běloba se používá jako barvivo. Najdete ho v mnoha farmaceutických produktech, běžných doplňcích stravy, průmyslově zpracovaných potravinách, na tenisových kurtech, kde se tvoří bílé čáry kolem hřiště a také na raketě Saturn V, kde vypomohl jako venkovní nátěr. Stearan hořečnatý se používá jako lubrikant - zabraňuje zachytávání kapslí na výrobní lince. V kombinaci s vodou a mýdlem tvoří nerozpustnou látku, z níž se tvoří např. typické neodstranitelné prstence na vanách. Šelak je pryskyřice vylučovaná samičkou červce lakového, hmyzu žijícího v Indii. Pláty této pryskyřice se rozpouští v ethylalkoholu a vytváří tekutý šelak, který se používá jako lak a glazura. Tyto látky se běžně používají v doplňcích stravy, lécích a potravinách. V doplňcích Viridian je nenajdete.  EKOLOGICKÉ LAHVIČKY


  Viridian používá skleněné lahvičky z takzvaného amber glass, které chrání obsah pře světlem a teplem. Zároveň je lze recyklovat nebo použít znova. Lze je také vrátit na našich prodejnách výměnou za slevu na další nákup. Víčko na lahvičkách je z recyklovatelného hliníku a pečeť na víčku z kukuřičného škrobu – Viridian nepoužívá žádné plasty.  ŽÁDNÝ PALMOVÝ TUK 


  Viridian je první značkou na světě certifikovanou programem  POFCAP – The Palm Oil Free Accreditation Programme. Ten garantuje, že značka nepoužívá palmový olej ve svých výrobcích ani při výrobě.


  Balení: 50 g

  Složení ve 4 g: Bio Acerola (Malpighia punicifolia, Barbadosská třešeň) 4 g prášku poskytuje přibližně 720 mg (900% RHP*) vitamínu C.
  *RHP – referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek.
  Obsahuje přirozeně se vyskytující synergické bioflavonoidy, rutin a hesperidin.

  Dávkování:
   Dospělí berte cca 4 – 8 g (1 – 2 čajové lžičky) denně s jídlem, nebo dle doporučení lékaře. Děti od 3 let max. 4 g (1 čajovou lžičku) denně s jídlem. Lze rozmíchat v džusu/smoothie.

  Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neslouží jako náhrada pestré stravy. Skladujte v chladu, suchu, mimo dosah dětí.  VEGAN. Usedlina není na závadu. Obsahuje sáček pro absorpci vlhkosti, nekonzumovat.


  Datový list

  Dle účelu
  na imunitu

  Specifické odkazy

  chat Recenze (0)

  Související produkty

  Liposomální vitamín C -60 kapslí (DR. MERCOLA)
  vitaminy-antioxidanty
  Liposomální vitamín C -60 kapslí (DR. MERCOLA)
  Liposomální vitamín C zpracován inovativní technologií Licaps pro optimální absorbci. Od předního světového kvalitního výrobce s více než stoletou...
  Liposomální vitamín C zpracován inovativní technologií Licaps pro optimální absorbci.
  Skladem
  499 Kč Cena
  Cyklosomový Liposomálni Vitamín C -200 tablet
  vitaminy-antioxidanty
  Cyklosomový Liposomálni Vitamín C -200 tablet
  Nejnovější technologie/receptura Cyklosomové liposomálni absorbce s nejlepší vstřebatelností na trhu. Nová cyklosomová liposomální receptura nabízí...
  Nejnovější technologie cyklosomové liposomálni absorbce s nejlepší vstřebatelností na trhu.
  Skladem
  1 099 Kč Cena
  Vitamín C (extrakt Acelory) -120 kapslí (WHOLDOHEALTH)
  vitaminy-antioxidanty
  Přírodní Vitamín C (extrakt Acelory) -120 kapslí (WHOLDOHEALTH)
  Vitamín C ze 100% extraktu brazilské třešně - Aceroly. Ta se považuje za přírodní zdroj s nejvyšším obsahem vitamínu C na světě (až 30x více než...
  Známý „immunity booster“ a silný antioxidant, který chrání lidský organismus na buněčné úrovni.
  Skladem
  389 Kč Cena