close Zavřít
 • Vyprodáno
[R]evolutionary Magnesium -180 kapslí (Paleo Powders)
 • [R]evolutionary Magnesium -180 kapslí (Paleo Powders)

[R]evolutionary Magnesium -180 kapslí (Paleo Powders)

Pokud hledáte správně a důmyslně promyšlený, pokročilý a hlavně přírodní doplněk hořčíku – právě jste ho našli. Jedinečné a vysoce účinné hořčíkové kapsle.


Paleo Powders obsahují dvě přírodní, vzájemně se doplňující formy hořčíku v kombinaci se dvěma přírodními, komplexními, multinutričními potravinovými faktory, což je na poli hořčíkových doplňků stravy doslova revoluční věc.


Mimořádně propracovaný přírodní komplex 4 hořčíků od Paleo Powders. Dvě formy hořčíku s dvojím účinkem: Hydro hořčík z Mrtvého moře a Celistvý komplex z mořského hořčíku


Dva podpůrné přírodní multiminerály: Mořský fytoplankton s více než 60 esenciálními živinami a 9X fialová bambusová sůl s více než 70 minerály a prvky


Denní dávka = 6 kapslí.
Balení: 180 kapslí.

Země původu: Nizozemí.


Produkt je momentálně nedostupný

Máte zájem o tento produkt? Zadejte svůj e-mail a my vás informujeme, jakmile bude opět k dispozici. Takto zůstanete v obraze a nezmeškáte jeho návrat do naší nabídky.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  799 Kč
  s DPH

  713,39 Kč bez DPH

  Množství
  Vyprodáno

  Produkt je momentálně nedostupný

  Máte zájem o tento produkt? Zadejte svůj e-mail a my vás informujeme, jakmile bude opět k dispozici. Takto zůstanete v obraze a nezmeškáte jeho návrat do naší nabídky.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  [R]evolutionary Magnesium - Paleo Powders


  SLOŽENÍ: (R)EVOLUTIONARY MAGNESIA 1.-4.


  1.MAGNESIUM OXIDE MONOHYDRATE (Mg0.H2O)  HYDRO HOŘČÍK

  Monohydrát oxidu hořečnatého je vysoce účinná a efektivní přírodní forma čistého hořčíku extrahovaného z Mrtvého moře. Tato forma hořčíku je lepší v intracelulární absorpci než většina běžně dostupných typů a přípravků hořčíku přičemž je 100% přírodní.

  Běžný oxid hořečnatý nemá nejlepší pověst, ale tato forma monohydrátu není stejná! Monohydrát oxidu hořečnatého je speciální forma oxidu hořečnatého s molekulou vody jako součástí molekulárního vzorce. To nemusí znít příliš převratně. Voda je ale pro správné fungování hořčíku zásadní. Přidáním vody k molekule hořčíku se vytvoří hydratovaný kationt hořčíku.

  Hořčík je hydrofilní prvek. To znamená, že může fungovat pouze tehdy, když je v prostředí přítomný dostatek vody. Přidáním molekuly H2O (vody) je tento kritický faktor zaručen na molekulární úrovni. Díky výsledné rapidní rozpustnosti a vynikajícímu mechanismu absorpce v těle se zvyšuje biologická dostupnost. V detailech a "maličkostech" je velmi často síla..

  2. PŘÍRODNÍ KOMPLEX MOŘSKÉHO HOŘČÍKU (DIVOKÝ MOŘSKÝ SALÁT)

  Hořčík z divokého mořského salátu (Ulva lactuca) je přirozeným celistvým zdrojem hořčíku, ale velmi se liší se od monohydrátu oxidu hořečnatého. Tento plnohodnotný hořčíkový komplex, ve kterém je přírodní hořčík organicky vázaný uvnitř buněčných struktur řas, dodává nejen vysokou přirozenou koncentraci hořčíku, ale také další látky přítomné v divokém mořském salátu, což poskytuje synergickou kombinaci a komplexnost podtřženou organickou formou.

  Divoký mořský salát je organicky a udržitelným způsobem sklízen u francouzského a argentinského pobřeží a zpracováván tak, aby byla plně zachována podstata této mořské řasy. Zpracování se provádí šetrným a chytrým způsobem precizně, aby výtažek vyživoval tělo tím nejlepším možným způsobem.

  Dodáním přirozeného hořčíku v evoluční formě potravy není tělo zahlceno nepřirozeně vysokými dávkami hořčíku moderních doplňků válčících o nejvyšší hodnoty mg na dávku a zapomínajících na přirozenost a rovnováhu. Tělo zpracovává hořčík z celistvého zdroje jiným způsobem. Díky tomu je z (r)evoluční perspektivy PALEO POWDERS optimální volbou.


  Mořský salát


  1. + 2. = Různé míry absorpce 
  Monohydrát oxidu hořečnatého a hořčík z divokého mořského salátu jsou dvě vysoce biologicky dostupné formy hořčíku, ale mají různé rychlosti vstřebávání. Monohydrát oxidu hořečnatého se vstřebává velmi rychle, zatímco hořčík z divokého salátu má pomalejší rychlost vstřebávání, protože se nejprve musí uvolnit z potravinového (celistvého) komplexu.

  Je důležité vědět, že na rozdíl od mnoha jiných minerálů může být hořčík absorbován po celé délce gastrointestinálního traktu. Využitím tohoto fyziologického přínosu, použitím dvoustupňového přístupu k absorpci ještě dále zvýšíme schopnost těla absorbovat hořčík, protože ne všechen hořčík se uvolňuje ve stejnou dobu. Optimalizace celkové distribuce je další speciální funkcí (vedle možnosti malé a přirozené postupné dávky) této formulace.


  3.MOŘSKÝ FYTOPLANKTON

  Mořský fytoplankton jež je mj. dokonalým celistvým zdrojem organického hořčíku, utvářel život na Zemi během své rozsáhlé evoluční historie. Předpokládá se, že představuje více než 45% čisté primární fotosyntetické produkce na Zemi. Fytoplankton je tedy základem mořských potravních ekosystémů a má obrovský dopad na celý globální biosystém. Fytoplankton můžeme nazvat doslova "mateřským mlékem Země" - živí totiž paralelně 99% života v Oceánu a poskytuje jak přímou tak sekundární cestou cca 70-92% (variace zdrojů se v tomto neshoduje) veškerého kyslíku, co na zemi dýcháme. Na základě řetězce se Sluncem od počátku podporuje a vyživuje všechen život na planetě.

  Fytoplankton nejsou mořské rostliny, ale jednobuněčné vodní organismy, které lze nalézt ve slaném i sladkovodním prostředí. Základem veškerého života na Zemi je historie planktonu, která sahá více než 3 miliardy let zpět. Tyto mikroorganismy jsou zodpovědné za vytváření atmosféry planety Země a umožňují rozkvět života. Tak si jen představte, jaký má nutriční potenciál a význam. Díky svému složení je mořský fytoplankton schopen neuvěřitelně snadno pronikat do buněčných membrán. Tato vlastnost umožňuje fytoplanktonu dodávat koncentrované nutriční přínosy přímo do lidských buněk, než aby byly zadržovány v zažívacím traktu nebo rozloženy játry. Fytoplankton je neuvěřitelná celistvá potravinová matrice živin, která obsahuje nejen široké spektrum (stopových) minerálů, ale také fosfolipidy Omega 3, všechny esenciální aminokyseliny, vitamíny, jód, antioxidanty, speciální mastné kyseliny, volné fosfolipidy, pigmenty a další.

  Námi používaný Paleo Powders mořský fytoplankton v této formulaci je 100% holandské kvality (Nannochloropsis gaditana) a kultivuje se na nedotčeném místě na březích největší chráněné přírodní rezervace v Nizozemsku. Tento fytoplankton se pěstuje ve starověké (pleistocénní éra, 130 000 let) mořské vodě hluboko pod povrchem, která je bez kontaminací a těžkých kovů.


  Fytoplankton


  4. 9X PRAŽENÁ FIALOVÁ BAMBUSOVÁ SŮL

  Naše korejská bambusová sůl se vyrábí výhradně ručně tradičním způsobem: nezahrnuje žádné techniky hromadné výroby. Výroba tzv. 9X Purple Bamboo Salt trvá tradičně přes 3 roky! A to podle pečlivé a složité metody. Mořská sůl se suší na slunci, ukládá se do bambusových trubic pěstovaných po dobu nejméně 3 let a je pokryta speciálním jílem bohatým na minerály. Bambusové trubky se poté umístí do pražící pece na borové dřevo a všechny tyto kroky se 9 krát opakují! „Láva“ soli, která vzniká při vysokých teplotách 2500°C, vytváří menší molekuly, které jsou pro tělo mnohem snadněji vstřebatelné. Proces také odstraňuje toxické prvky. Díky vysokým teplotám pražení aktivní uhlík a síra z bambusu způsobí, že sůl zfialoví.


  Bambusova sul


  BAMBUSOVÁ SŮL

  - Tato speciální bambusová fialová sůl je součástí nejznámějších tradičních léčebných postupů v Koreji a dalších asijských zemích. Bambusová sůl obsahuje více než 70 esenciálních stopových minerálů a mikroživin.

  - Bambusová sůl je velmi koncentrovaná a má skutečně malou molekulovou velikost pouze 1/100 normálních molekul soli (300-600 angstromů). To jí umožňuje volný pohyb mezi buněčnými membránami. Normální molekula soli je poměrně velká, a proto zůstává v krevním řečišti a vytahuje vodu z buněk. Bambusová sůl se však snadno vstřebává i vylučuje, díky své mini molekulové velikosti.

  - Jedinečná alchymie, která vzniká při pražení, také mění struktury molekul na vysokoenergetické struktury. Díky tomu je aktivnější v tělesných reakcích, a tedy ještě silnější a velmi potentní. Energie a esence z bambusu, borovice, neznečištěného červeného jílu a ohně proniká do hmoty této soli, maximalizuje absorpci stopových minerálů a zvyšuje její redoxní potenciál.

  - Bambusová sůl má vyšší redoxní potenciál, protože obsahuje více OH skupin než jiné soli. Redukční vrchol bambusové soli je asi třikrát širší než u sluneční mořské soli, pokud jde o ampérometrii redoxního potenciálu (počet iontů). Bambusová sůl má tedy alkalické vlastnosti, více OH skupin a vyšší antioxidační aktivitu!

  - Bambusová sůl je unikátní přírodní multiminerální komplex díky širokospektrálnímu obsahu obsažených minerálů a elementů. 9X Purple Bamboo Salt je úplně jiný produkt než běžné minerální soli. Nejen kvůli malé velikosti molekul a vysokoenergetické povaze, ale také kvůli změně obsahu stopových prvků, například zvýšené koncentraci zinku, draslíku a manganu..


  REVOLUČNÍ REMINERALIZAČNÍ SYNERGIE A KOMPLEXNÍ PODPORA


  Protože tělo je systém systémů a nic v těle nefunguje izolovaně, pouhé užívání vysokých dávek hořčíku nám zkrátka nedává smysl. Jednou z obav je, že naše mineralizace a stopové prvky musí být vyváženy. Při užívání doplňků stravy je důležité tuto rovnováhu v těle zvládat pohlídat. Příroda ze své podstaty tuto rovnováhu zajišťuje. Z tohoto důvodu jsou mořský fytoplankton a 9X fialová bambusová sůl cennými doplňky k našim dvěma přírodním formám hořčíku.

  Poznání, že minerální rovnováha je důležitým faktorem, není nové, ale potvrzuje ho nový multidisciplinární obor ionomie - studium kompletního souboru minerálních živin a stopových prvků v organismu. Využívá pokročilé techniky ke zkoumání složení a distribuce všech minerálů a stopových prvků v živém organismu a jejich variací za různých fyziologických a patologických podmínek. Studovány jsou také molekulární mechanismy, které jsou základem metabolismu, homeostázy a interakce těchto prvků. Soubor všech minerálních živin a stopových prvků nalezených v organismu se nazývá ionom.

  Tyto znalosti byli aplikovány v naší formulaci tohoto hořčíkového doplňku stravy a spolu se stovkami dalších živin z přírodních celistvých zdrojů, z nichž mnoho je speciálních, a samozřejmě širokospektrálně pomocných, vyvažují spolu se všemi stopovými prvky všechny formy a využití hořčíku v produktu. 

  Stejně jako u dvoustupňového absorpčního hořčíku jsme tento přístup aplikovali také na komplexy živin, ve kterých se 9X bambusová sůl vstřebává rychleji a mořský fytoplankton pomaleji, protože živiny musí být nejprve uvolněny z buněk fytoplanktonu.


  PALEO POWDERS


  ROZDÍL PALEO POWDERS


  Přijetím dvou různých přírodních forem hořčíku s komplementární rychlostí vstřebávání a přidáním fascinující směsi živin, tak elegantní a komplexní, kterou může poskytnout pouze příroda, jsme vytvořili úžasný a silný doplněk hořčíku. Je vhodný pro každého, kdo hledá vyšší terapeutickou dávku, stejně jako pro ty, kteří chtějí doplnit svou denní výživu jen o ten malý, ale důmyslný kousek navíc..

  ÚČELNĚ MÍRNÁ DÁVKA HOŘČÍKU NA KAPSLI 

  Protože se minerály vstřebávají optimálněji v menších dávkách užívaných během dne a abychom nezahltili tělesné systémy nebo molekulární dráhy využívající hořčík (viz. mitochondrie), nepoužíváme účelně vysoké množství hořčíku na kapsli běžně používané ve většině hořčíkových produktů na trhu. Zvolili jsme nižší dávku 50 mg elementárního hořčíku na 1 kapsli a denní dávku 6 kapslí A/NEBO dle potřeby pro případných 50-300 mg individuálně! Rozprostření hořčíku během dne dle vlastních potřeb je tímto způsobem možné a snazší a umožňuje také získat z tohoto produktu maximum a více přirozeně, jak zamýšlela příroda (my se pouze inspirovali). Pokud je dávkování během dne nepraktické nebo nemožné, je však samozřejmě možné užít celou dávku současně. Doporučujeme však rozprostřít dle filosofie výše alespoň na 2 dávky. Díky nižším dávkám je tento produkt také mnohem vhodnější např. pro lehčí jedince a děti.


  OPTIMALIZACE UŽÍVÁNÍ PALEO POWDERS HOŘČÍKU


  Revolutionary magnersium


  Jak již bylo zmíněno výše, upřednostňujte rozprostření hořčíku během dne.
  Jsou však další faktory, které můžete optimalizovat, pro využití maxima ze svého hořčíkového doplňku stravy. 


  1. Hydratace: ujistěte se, že váš stav hydratace je adekvátní a zapíjejte hořčík velkým množstvím vody. Hořčík je hydrofilní sloučenina, a proto ke správnému fungování potřebuje vodu. Dbejte na dostatečný pitný režim v průběhu dne. Pokud 3-6x za den zapijete tento hořčík po menších dávkách (případně i s dalšími výživnými doplňky stravy) velkým množstvím vody, už je to multifaktorální velký benefit nejen výživy doplňku ale rovněž velmi zvýšené hydratace, na kterou by jste bez rozložení dávek (a potřeby zapíjení) třeba snadno zapomínali tak jako v dnešní uspěchané době většina lidí.

  2. Sluneční světlo: ujistěte se, že se dostatečně vystavujete slunečnímu záření/správnému světlu. To zvyšuje vaši vlastní produkci vody v mitochondriích, kde je uloženo mnoho hořčíku. Správný stav hořčíku je zase nutný k přirozené tvorbě dostatečného množství vitamínu D ze slunečního záření.

  3. Zvládání stresu: Stres nepříznivě ovlivňuje hodnoty hořčíku, ať už je špatný nebo dobrý (eustres).

  BENEFITY PRODUKTU:

  - Přesné dávkování s možností individuálního rozložení po méně mg
  - 100% přírodní složení a důmyslná formule
  Dvě formy hořčíku s dvojím účinkem:
  - 1: Hydro hořčík z Mrtvého moře
  - 2: Celistvý komplex z mořského hořčíku
  Dva podpůrné přírodní multiminerály:
  - 1: Mořský fytoplankton s více než 60 esenciálními živinami
  - 2: 9X fialová bambusová sůl s více než 70 minerály a prvky


  PROČ JE HOŘČÍK DŮLEŽITÝ PRO NAŠE TĚLO ?


   Hořčík je na 4. místě jako jeden z nejhojnějších minerálů v těle. 
   Je důležitý pro cca 300 enzymatických reakcí v těle. 
   Primárně se nachází v kostech.
   Důležitý pro mnohé fyziologické funkce.


  MAGNESIUM JEDNIČKA MEZI MINERÁLY


  Hořčík je zodpovědný za správné fungování základních metabolických procesů, mj. syntézy DNA, včetně replikace a svalovou kontrakci. Hraje zásadní roli při tvorbě energie, to co nazýváme ATP (adenosintrifosfát) je ve skutečnosti Mg-ATP. Nesmíme zapomínat, že většina biologických enzymů katalyzují stresovou reakci pomocí hořčíku.


  MAGNESIUM JE JEDNIČKA MEZI MINERÁLY STEJNĚ JAKO VITAMÍN D JE KRÁLEM MEZI VITAMÍNY.


  SCHÁVLENÁ TVRZENÍ DLE EFSA


   Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
   Přispívá k elektrolytické rovnováze.
   Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
   Přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
   Přispívá k normální činnosti svalů.
   Přispívá k normální syntéze bílkovin.
  • Přispívá k normální psychické činnosti.
   Přispívá k udržení normálního stavu kostí.
   Hořčík přispívá k udržení normálního stavu zubů.
   Podílí se na procesu dělení buněk.


  KDY JE VHODNÉ DOPLŇOVAT HOŘČÍK?


  V PŘÍPADĚ PODEZŘENÍ NA:

   nadměrné stresové faktory (stres se podílí na vylučování hořčíku z těla, vysoký kortizol)
   vysoký krevní tlak,
   křeče v dolních končetinách,
   migrénu, úzkost, podrážděnost, deprese,
   srdeční choroby (klíčový pro kardiovaskulární zdraví, někteří lékaři podávají hořčík před některými operacemi),
   nestabilní hladinu cukru v krvi,
   nespavost
   problémy s obezitou
   osteoporózu
  • syndrom neklidných nohou
   cukrovka (pokud jste rezistentní na inzulín dochází k problému ukládání hořčíku a začne jeho vylučování močí; nedostatek ovlivňuje produkci energie - vyčerpání hořčíku předchází inzulínové rezistenci)


  DOPORUČENÁ DENNÍ DÁVKA HOŘČÍKU


  Doporučený denní příjem iontů hořčíku je (což průměrně odpovídá 15 mmol Mg2+)

  • Pro dospělého muže cca 400 mg
  • Pro dospělou ženu cca 300 mg.
  • Pro muže starší 31 let platí cca 420 mg denně, pro ženy cca 320 mg denně.


  FAKTORY ZVYŠUJÍCÍ VSTŘEBATELNOST HOŘČÍKU


  • Vitamín D (není na mysli prekurzor cholecalciferol), ale jeho aktivní metabolit kalcitriol, o tom, že skoro všichni nemáme optimální hodnoty vitamínu D není třeba psát (doporučuji biochemické vyšetření),
  • Parathormon (PTH) - podílí se na přeměně prekurzoru vitamínu D na aktivní formu a tím nepřímo pomáhá resorpci hořčíku,
  • Růstový hormon (HGH) - a jeho optimální hladiny,
  • Tyroxin - hormon štítné žlázy (T4) - folikulární buňky potřebují ke správné funkci jód (více není lépe),
  • Vitamín B6 - pyridoxin (rozpustný ve vodě, přirozený zdroj: játra, vepřové maso, makrely, vejce, špenát, avokádo, ořechy...).


  FAKTORY SNIŽUJÍCÍ NEBO BLOKUJÍCI RESORPCI IONTŮ HOŘČÍKU


  • Strava extra bohatá na tuky a bílkoviny (důvodem je tvorba špatně vstřebatelných komplexů zabraňujících mj. zpětné resorpci),
  • Strava s vysokým obsahem iontů Ca a Zn (pozor na vyváženost stravy, vápník a zinek soutěží s ionty hořčíku a transportní systémy; tedy nejíst zinek spolu s hořčíkem, podobně nejíst vitamín C se selenem...),
  • Pozor na vlákninu (převaha vlákniny, uměle dodané - psyllium, nebo přirozené např. ze zeleniny; pozor na přílišné dodržování některých alternativních výživových stylů), též ovlivňuje zpětnou resorpci
  • Aldosteron (prekurzorem je cholesterol, souvislost s connovým syndromem, tedy pozor na nevhodný životní styl - stres, nadmíra tuků ve stravě...).
  • Medikace - pozor na antibiotickou rodinu aminoglykosidů (baktericidní antibiotika), některé imunosupresory, theofylin (respirační léčba), anfotericin B (širokospektrální antibiotikum na mykózy), chemoterapeutika a antibiotika blokují transport magnesia v ledvinách (TALH) - hlavně při dluhodobém užívání, digoxin (srdeční onemocnění)...
  • Diabetes, alkoholismus
  • Stres a vysoká hladina kortizolu (magnesium naopak pozitivně ovlivňuje hladiny kortizolu a též stimuluje produkci prekurzoru DHEA)

  Regulaci exkrece iontů hořčíku mají na starosti ledviny. Je hodně faktorů, které donutí ledviny vylučovat hořčík, jedním z komerčně známých termínů je metabolická acidóza.

  Nesmíme také zapomenout na fakt, že 60-70% iontů hořčíku se vyloučí stolicí, tedy záleží na stavu vašich střev při resorpci hořčíku (negativně působí - malabsorpční syndrom, celiakie, chronické střevní záněty, cystická fibróza a další).


  NA CO SI DÁT POZOR PŘI KONZUMACI POTRAVIN ?


  Nezapomeňme Ze stravy bohaté na Mg2+ se vstřebá řádově 30-40%. Tedy při 350 mg dojde k využitelnosti cca 105 - 140 mg (5mmol Mg2+).

  POTRAVINY(100g) OBSAH HOŘČÍKU (mg)

   Mořské řasy, agar - 770 mg
   Koriandr list (koření) - 694 mg
   Dýňová semínka, sušené - 535 mg
   Kakao, suchý prášek, neslazené - 499 mg
   Bazalka - 422 mg
   Semena kmínu (koření) - 386 mg
   Para ořechy, sušené - 376 mg
   Petržel - 372 mg
   Mandlové máslo - 303 mg
   Syrovátka, sladká - 176 mg
   Pórek - 156 mg
   Kapusta, syrová - 88 mg
   Špenát - 79 mg


  HOŘČÍK S ČÍM NEKOMBINOVAT


  Pro maximální potenciál doplňku s hořčíkem nekombinujeme s mlékem a ideálně bez potravin na seznamu níže. Magnesium totiž interferuje s fosforem a draslíkem:

   Strava bohatá na fosfor (maso i drůbež, ořechy, mléko a luštěniny).
   Strava bohatá na draslík (avokádo, banány, pomeranče, brambory, mléčné výrobky a vajíčka)

  Některé další zdroje bohaté na hořčík, jak mnozí z vás tuší nemusí být vyhovující i ze zdravotního pohledu, proto je nemá smysl upřednostňovat:

   káva
   čaj
   oříšky
   luštěniny (fytáty, fosfor)
   celozrné cereálie
   mléčné výrobky (problematické kvůli obsahu vápníku - antagonista)
   tofu (pokud sóju jíte, tak se podívejte po fermentované verzi nigari - magnesium chlorid se používá v procesu výroby pro sražení sojového mléka)
   kravské mléko (antagonista vápník - interference na svalové úrovni při svalové kontrakci)


  BIODOSTUPNOST HOŘČÍKU V NAŠEM TĚLE


  Doporučený denní příjem iontů hořčíku je pro dospělého muže cca 400 mg a pro ženu cca 300 mg, což v průměru odpovídá 15 mmol Mg2+.

  Hlavním orgánem, kde se hořčík vstřebává je tenké střevo, též dochází k resorpsi i v tlustém střevě (dále GIT).


  Ze stravy bohaté na Mg2+ se vstřebá řádově 30-40%. Tedy při 350 mg dojde k využitelnosti cca 105 - 140 mg (5mmol Mg2+).


  Nesmíme opomenout, že na míru přijatých iontů z GIT má velký vliv složení stravy, hormonální vyváženost v našem organismu a v neposlední řadě stav střev (negativně působí chronické střevní záněty a další potíže).


  FORMY HOŘČÍKU V DOPLŇCÍCH STRAVY


  • Magnesium glycinát - chelátová forma hořčíku (běžně 14% elementárního hořčíku u Albionu magnesia je to 18%) - dobrá alternativa, nicméně ne tak efektivní jako L-treonát
  • Magnesium oxid - nechelátová forma vázaná na organickou kyselinu nebo mastnou kyselinu, obsahuje cca 60% elementárního hořčíku (vstřebatelnost cca 4%)
  • Magnesium chlorid/laktát - obsahuje cca 12% elementárního hořčíku, nicméně je efektivnější než magnesium oxid
  • Magnesium sulfát/hydroxid - typická laxativa, obsahuje cca 42% elementárního hořčíku
  • Magnesium karbonát/uhličitan hořečnatý - používá se též na překyselení žaludku, obsahuje cca 29 - 45% elementárního hořčíku
  • Magnesium taurát - kombinace hořčíku a aminokyseliny (taurine) 
  • Magnesium citrát - obsahuje cca 12% elementárního hořčíku, podobně je na tom magnesium aspartát (vstřebatelnost u obou je až 70%)
  • Magnesium orotát - cca 7% elementárního hořčíku z tablety
  • Magnesium glukonát - cca 6% elementárního hořčíku z tablety (vstřebatelnost cca 56%)


  Je nutné rozlišovat obsah elementárního hořčíku v tabletě a vstřebatelnost tohoto obsahu pro organismus.


  ZNAČKA PALEO POWDERS®


  Paleo Powders® formulují doplňky na bázi celistvých potravin - (r)evoluční a výživné produkty, které poskytují velké výhody všem, kteří se snaží prospívat a fungovat více v souladu s naší starou biologií. Stejně jako naši předci... Svět, ve kterém dnes žijeme, je úplně jiný než svět, ve kterém jsme se vyvinuli jako Homo sapiens. Potraviny, které jíme, a živiny, které potřebujeme, jsou možná jedním z nejjasnějších příkladů tohoto obrovského nesouladu mezi naším minulým prostředím a současnou realitou.

  V dnešní době většina z nás selhává v naplnění našich nutričních potřeb pro silná a funkční těla, která by mohla prosperovat a podporovat vitální život... Protože již nejíme „od nosu k ocasu“, nejíme divoké lokální rostliny nebo čerstvě sklizené a zralé sezónní ovoce a zeleninu, moderní lidé často nemají dostatek přírodních živin. Díky tomu jsme méně robustní, šťastní a zdraví! Víme to, cítíme to a vidíme to! Naštěstí s tím můžete něco udělat... 

  Paleo Powders®

  Paleo Powders® se snaží praktickým a zručným způsobem přivést zpět to, co v moderní stravě chybí, takže můžete být tou nejlepší verzí sebe sama. Naše výrobky jsou založeny na přírodě a jsou kompatibilní s vaší rodovou biochemií a DNA. Poskytují vynikající základ, na kterém lze stavět zdraví a výkon... Vzhledem k tomu, že každý je "uvnitř" stejně odlišný jako zvenčí, „Paleo“ nevidíme dogmaticky, ale ponecháváme prostor pro nový vývoj, biochemickou individualitu, osobní názory a osobní tolerance. 


  Etiketa:

  Etiketa magnesium paleo powders


  Paleo powders banner.


  Upozornění:
  Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék ani není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte nikdy doporučené dávkování. Ukládejte vždy mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost je vyznačena na dně obalu. Účelem všech informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a prodeje produktů. Nevybízíme Vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte českou etiketu/příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.


  Datový list

  Část těla
  mozek
  srdce a cévy
  Dle účelu
  na stres a nervy
  na únavu
  podpora sportovního výkonu

  Specifické odkazy

  chat Recenze (3)
  Známka

  Související produkty

  Magnesium L-Treonát - 90 kapslí (DR. MERCOLA)
  horcik
  Magnesium L-Treonát -90 kapslí (DR. MERCOLA)
  Dr. Mercola Magnesium L-Threonate, vysoce efektivní forma hořčíku ceněná pro vysokou vstřebatelnost a využitelnost v mozku a pro buňky v těle....
  Vysoce efektivní forma hořčíku s vysokou vstřebatelností a využitelností v mozku a pro buňky v těle.
  Skladem
  1 199 Kč Cena
  Koloidní Hořčík -118ml (SUNWARRIOR)
  mineraly-stopove-prvky
  Koloidní Hořčík -118ml (SUNWARRIOR)
  Sunwarrior hořčík obsahuje přirozeně se vyskytující iontové, koloidní minerály a stopové prvky z vysoce koncentrovaných, na mikroživiny bohatých...
  Iontové, koloidní minerály a stopové prvky z vysoce koncentrovaných ložisek vnitrozemského moře.
  Skladem
  599 Kč Cena
  Tri-Magnesium dicitrát (Hořčík) -120 kapslí (WHOLDOHEALTH)
  • -149 Kč
  mineraly-stopove-prvky
  Tri-Magnesium dicitrát (Hořčík) -120 kapslí (WHOLDOHEALTH)
  Tahle dicitrátová forma má dvakrát tolik hořčíku oproti běžnému citrátu a jedná se tak v poměru cena:výkon o jeden z nejlepších hořčíkových...
  Má dvakrát tolik hořčíku oproti běžnému citrátu, který je organismem rychlé vstřebatelný.
  Skladem
  400 Kč Běžná cena -149 Kč 549 Kč Cena
  Hořčík chelát + B6 -90 kapslí (Natur Labs)
  mineraly-stopove-prvky
  Hořčík chelát + B6 -90 kapslí (Natur Labs)
  Hořčík je minerál jehož nedostatek ovlivňuje negativně de facto každou úroveň člověka, zejména pak sportovce. Ať už Vás občas bolí hlava, býváte...
  Kombinace kvalitního hořčíku-chelátu v tomto produktu s vitamínem B6 pracuje skvěle synergicky.
  Skladem
  599 Kč Cena