SARYU SHILAJIT (Nepál) -50g (Pure Himalayan)
 • SARYU SHILAJIT (Nepál) -50g (Pure Himalayan)
 • SARYU SHILAJIT (Nepál) -50g (Pure Himalayan)

SARYU SHILAJIT (Nepál) -50g (Pure Himalayan)

Nejdražší královská (Royal) jakost a nejvyšší kvalita čistého Shilajitu na trhu. Ayurvédsky čištěný, purifikovaný speciální patentovanou metodou vlastněnou vládou Nepálu a kontrolovanou jejich ministerstvem zdraví pro zajištění nejvyšších standardů čistoty a bezpečnosti vůbec.


Saryu Life Style Ltd. se oddaně věnuje získávání, alchymickému zpracování a poskytování pouze těch nejkvalitnějších vysokohorských produktů na světě a výhradně z nejlepších lokalit Nepálských Himalájí.  Jediné měřítko Saryu je vrcholná jakost a účinnost bez ohledu na cenu.


Přírodní shilajit z Nepálských Vysokých Himalájí, který byl ještě před pár lety spolu se staletími střeženým receptem na jeho zpracování vyhrazen pouze pro královskou rodinu.


Země původu: Nepál.
Značka: Saryu Life Style Ltd.
Balení: 50g.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  11 990 Kč
  s DPH

  10 705,36 Kč bez DPH

  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  SARYU SHILAJIT (Nepál) 


  Nepál saryu shilajit


  SBĚR Z NEJLEPŠÍ LOKALITY VYSOKÝCH HIMALÁJÍ

  Saryu ve spolupráci přímo s vládou a ministerstvem zdraví získává tuto mystickou minerální pryskyřici bohatou na kyselinu fulvovou z nejlepší lokality Vysokých himalájí mezi 4-6 tisíci metry nad mořem v Nepálu. Tento shilajit má nejvíce mystickou vůni i chuť ze všech 15 druhů, co jsem testoval. Jde z něj doslova "cítit Nepál" a jedná se podle mě k dnešku o špičku všech, jež aktuální trh nabízí.

  HLAVNÍ ODBĚRATELÉ

  Mezi hlavní odběratele a uživatele těchto přírodních himálajských substancí patří zejména královské rodiny celého blízkého východu, šejkové, profesionální sportovci, celebrity a umělci, magnáti, světová elita a celý Anglický šlechtický dvůr včetně královny a jí jmenované lékarny John Bell & Croyden a také luxusní haly Harrods v Londýně - zkrátka nejnáročnější kruhy vůbec.

  Známou hl. jako krápníkové/stalaktitové - kapičkové "mumio" (slzy hor aka černé zlato), jsem chtěl tuto zajímavou látku zalistovat na web již roky, avšak kvalita byla neurčitá a nedosahovala nikdy mých zdejších standardů. Poprvé jsem shilajit sám zkusil v roce 2009 a přestože byl pochybné kvality masové produkce z Ruska tak celkem fungoval. Další cyklus jsem pak opakoval v roce 2016 před mistrovstvím světa ve Streetliftingu kvůli snaze najít další přírodní prostředky pro lepší regeneraci a remineralizaci z extrémních tréninků (shilajit obsahuje přírodní steroidní látky v množství až 4% obsahu a 80+ minerálů a stopových prvků). V té době jsem však poprvé uvážil možnou toxicitu a kardinální důležitost čistoty této substance a po určitém studiu problematiky se zřekl tématu dokud se neobjeví lepší zdroj


  Nepal hory.


  ČISTÉ HIMÁLAJSKÉ ZDRAVÍ 


  Himaláje v Nepálu mají rozmanitou geografii, obsahující úrodné pláně, subalpínské zalesněné kopce, a jsou domovem nejvýše položených oblastí na Zemi, včetně rozsáhlé Tibetské náhorní plošiny s průměrnou nadmořskou výškou přesahující 4 500 metrů a také domovem Mount Everestu, nejvyšší hory světa s výškou 8 848 metrů na jeho vrcholu. Díky této jedinečné krajině jsou Himaláje požehnány mnoha prastarými léčivými bylinami, oleji a minerály – řada z nich je široce považována a uznávána za jedny z nejzdravějších přírodních superpotravin planety země.


  Se svým legendárním statusem je Pure Himalayan Shilajit považován za národní poklad NEPÁLU, rodiště Siddhárty Gautámy Buddhy - zakladatele buddhismu a jde o superlátku jak organického tak geologického původu, která je v podstatě destilací vysoce vstřebatelných minerálů, živin, enzymů, stopových prvků, dibenzo-α-pyronů a vzácných kyselin. Saryu Lifestyle se zaměřuje na získávání a poskytování nejkvalitnějších přírodních produktů z Vysokých Himalájí za účelem boje proti stárnutí, udržování vitálního zdraví a zvýšení kvality života. 


  V Nepálu Šerpové považují shilajit za esenciální část své stravy a vědci právě látkám, které shilajit obsahuje částečně připisují jejich legendární sílu a dlouhověkost. V Indii je široce používán muži k povzbuzení. V Číně se používá k povzbuzení fyzické, duchovní a sexuální energie. Tradičně byl Shilajit popisován jako jóga vahi, což znamená, že efekt všeho, co si s ním vezmete, bude zesílen díky schopnosti látek obsažených v Shilajitu, fungujících jako buněčné taxi (kyselina fulvová a humáty). Dalšími primárními složkami Shilajitu jsou stopové prvky a DBP (dibenzo-alfa-pyrony), což jsou jeho „superenergizující složky“.


  SCHVÁLENÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ DLE NAŘÍZENÍ EU


  PODPORUJE:

  - normální stav kostí a kloubů
  - omlazení
  - imunitní systém jako antioxidant 
  - normální trávení
  - menstruační komfort
  - duševní a poznávací činnost
  - normální funkce reprodukčního systému
  - normální funkce močové soustavy
  - kontrolu tělesné hmotnosti
  - metabolismus sacharidů a lipidů


  SARYU SHILAJIT


  - 80+ stopových minerálů ve své iontové formě s kyselinou fulvovou pro maximální biologickou dostupnost, které pomáhají vyživovat všechny životně důležité orgány a buněčnou energii. 
  Nejuctívanější rasayana/omlazovač v ajurvédské medicíně, jako nejsilnější adaptogenní "anti-aging" tonikum.
  - Vhodné při extrémním vnitřním i vnějším stresu. 
  Nejsilnější afrodiziakum přírody - pro sexuální energii, libido a tonizaci pohlavních orgánů.
  - Přírodní "Testosterone booster".
  - Ze všech historicky zkoumaných účinných látek označen jako #1 v ajurvédské medicíně.
  Absolutní čistota bez jakýchkoli umělých aditiv   ČISTOTA A BEZPEČNOST


  Zdroj, metoda čištění, třída a forma Shilajitu jsou nejdůležitější faktory pro zajištění bezpečnosti a pravosti. Pravý shilajit je v Orientu legendární a velmi drahá komodita a v důsledku toho je trh plný napodobenin nízké kvality a dokonce i pravý shilajit je často ředěn a kontaminován plnidly. Existují zejména velmi opodstatněné a reálné obavy z kontaminace Shilajit produktů těžkými kovy.

  Mnoho suchých práškových forem Shilajitu bylo testováno na vysokou úroveň kontaminace těžkými kovy. Znalci lidi před těmito prášky a kapslemi „Shilajit“ varují. Mnoho z těchto prášků bylo v Kanadě zakázáno (Health Canada Report). Ve skutečnosti většina těchto prášků není ani vyrobena ze skutečného Shilajitu, ale místo toho se vyrábí z půdy extrahované rozpouštědlem a smíchané se stejnou fulvovou kyselinou, která se používá v hnojivech (průmyslová jakost)!


  Pravý a autentický, purifikovaný Shilajit je přírodní pryskyřice, která je na zejm. rostlinné bázi a není vyrobena z kamenů, hlíny a nečistot. Nachází se a proudí skrytý ve skalách, ale proto je dle ajurvédské tradice pečlivě čištěn, aby v něm nezůstal žádný sediment nebo hornina. Musí se dodržovat tradiční ajurvédská forma čištění.


  TESTOVÁNÍ SARYU SHILAJITU


  ALS laboratories. deparment of drug


  Každá šarže Pure Himalayan Shilajitu se kromě nejstriktnějšího procesu pod taktovkou vlády a ministerstva zdraví Nepálu ještě testuje v ALS laboratořích v Anglii na těžké kovy a patogeny a výsledky dosahují nejnižších nebo zcela nedetekovatelných hodnot, daleko pod povolenými hranicemi a zároveň mnohem nižší (nebo žádné) množství potenciálně toxických látek než má například obyčejné ovoce a zelenina!

  Pro příklad Americká publikace FDA Total Diet Study Statistics on Element Results, která analyzuje 200 potravin nalezených v obchodech s potravinami čtyřikrát ročně, ukázala následující příklady obsahu olova ve velikosti porce 4 oz (cca 110g): Smíšené ořechy 10,2 mcg, Růžičková kapusta 7,9 mcg, sladké brambory 7,2 mcg, avokádo 4,5 mcg, okurka 3,4 mcg, granola 3,0 mcg.

  Limit FDA pro expozici např. olovu u dospělých, kteří neplodí děti, je 75 mikrogramů denně.

  Saryu Shilajit v testech vykazoval nepatrné stopové hladiny 0,135 mikrogramu olova na 500 mg porci. Naše doporučená velikost porce je 1g.


  Analýza shilajitu sarya.


  Výsledky analýz Saryu Shilajitu na základní těžké kovy a patogeny z ALS laboratoře 2 Bartholomew’s Walk Cambridgeshire Business Park Ely Cambridgeshire CB7 4ZE Anglie. Telefon: 01353 660040


  Tyto úrovně jsou nejen bezpečné, ale jsou hluboko pod úrovněmi v mnohé zelenině, kterou denně jíte. Saryu Shilajit je ultra bezpečný, čistý a účinný a multifaktorálně kontrolovaný.


  HLAVNÍ ČÁSTI SLOŽENÍ SHILAJITU, PIGMENTY A OBSAŽENÉ MINERÁLY


  - Huminové kyseliny (hnědočerné): jsou základní sloučeniny půd na bázi uhlíku. Bezpopelné huminové kyseliny a humáty jsou hlavními aktivními složkami Shilajitu. Je známo, že anti-virové huminové kyseliny částečně neutralizují oxid grafenu ve vodním prostředí. 
  ( https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30173026/ 

  - Kyselina Fulvová (hnědočerná): Jedná se o lehčí formu huminové kyseliny obsahující více kyslíku. Fulvová kyselina je „transportní molekula“, která pomáhá přenášet živiny do buněk a pryč z buněk. Kyselina fulvová je výborná při detoxikaci. Vzniká při tom, když mikroby rozkládají organickou hmotu. Ve své podstatě technicky není ani kyselinou, ani minerálem, ale malou složitou sloučeninou, která má poměrně jedinečnou schopnost přitahovat a zadržovat negativní i kladné ionty. To z ní dělá super-transportér živin aka "buněčné taxi".

  - Dibenzo-alfa pyrony a bifenylkarboxyláty (hnědé): Toto jsou jedinečné sloučeniny v shilajitu. Podílejí se na energetickém metabolismu v buňce prostřednictvím epigenetické signalizace (na buněčné membráně). Předpokládá se, že tyto sloučeniny působí synergicky s konopím a vyrovnávají účinky konopí a jeho aktivních složek. 
  Fenolové kyseliny (bezbarvé nebo světle žluté): Tyto základní stavební kameny flavonoidů jsou vlastně koenzymy, protože zvyšují vstřebávání živin, jako je vitamín C. 

  - Chinony obsahující železo (žlutá až červená): Tyto sloučeniny mohou působit jako super antioxidanty. 
  Důležité bezbarvé sloučeniny v Shilajitu jsou Fosfolipidy a Triterpeny (ceněné hořké sloučeniny, které se často vyskytují v medicinálních houbách).

  SHILAJITShilajit obvykle obsahuje 84 minerálů. 

  Hlavní mechanismus účinku shilajitu je, že kyselina fulvová pohání dibenzo-alfa pyrony a bifenylkarboxyláty do buněk. Předpokládá se, že tato kombinace má specifické a unikátní účinky zaznamenané v historickém použití i vědeckém výzkumu na zvířatech
  V částečném shrnutí tvoří složení shilajitu kyselina fulvová, huminové kyseliny, kyselina listová; Dibenzo-alfa pyrony; Fosfolipidy, triterpeny a fenolové kyseliny; Železo; Zinek; Hořčík; Cesium; Baryum; Fosfor; Měď; Nikl; Draslík; Mangan; Křemík; Stříbro; Sodík; Síra; Jód; Stroncium; Rubidium; Chrom; Antimon; Vanadium; Molybden a desítky dalších prvků, Karotenoidy retinol, terpenoidy; Vitamíny skupiny B (1,2,3,6,12), C, E; Polyfenolové komplexy; Albuminoidy; Bioflavonoidy; Kyselina hippurová a šťavelová; Melanoidin; Kyselina benzoová; Kyselina tříslová; Glykosidy a další látky.


  Saryu hory.


  UŽÍVÁNÍ SHILAJITU PODLE AYURVÉDY


  Vezměte ideálně ne-kovovou lžičkou přibližně velikost kuličky hrášku (300 mg - 500 mg) a rozpusťte ji v teplé (ohřáté) pitné filtrované vodě (bez chloru) a vypijte na prázdný žaludek (min. 30 minutový odstup od jídel pokud je užíván shilajit před). Pokud chcete ještě zvýšit energetickou hladinu elixíru, doporučuje se přidat jednu čajovou lžičku medu. Terapeuticky se doporučuje jeden stroužek česneku s medem rozdrcený na malé kousky zapít tekutinou Shilajit. 

  - Himalájský Shilajit lze používat také s čajem během dne, aniž by do něj byl přidán cukr (vždy jen med). 

  - Shilajit lze dle ayurvédy také užívat s teplým mlékem a medem hodinu před spaním.

  - Pokud Vám nesedne aroma a chuť shilajitu pak ayurvéda doporučuje schovat jej do lžíce rýže nebo jakéhokoli jídla a normálně zajíst + vypít sklenici vody. Efektivita je však nejvyšší při užití samostatně a nalačno.

  - Změřte tak svou toleranci a efekt shilajitu na sobě osobně tímto základním množstvím a teprve poté příslušně zvyšte dávku dle potřeby. Užívejte před jakoukoli náročnou fyzickou/mentální aktivitou anebo po ní, či hned ráno před snídaní.

  - Vždy po třech týdnech až měsíci nepřerušovaného užívání se shilajit doporučuje alespoň na týden vysadit.


  Nejvíce "čarovný efekt" má shilajit nalačno a s co nejdelším odstupem od posledního jídla (po půstu).


  TAJEMSTVÍ HIMALÁJSKÝCH HOR A HISTORIE PRODUKTU


  Himalájský Shilajit je 100% přírodní látka připomínající organický thér/dehet, však stvořená z pozůstatků stlačených hvozdů (vč. fauny) indického kontinentu, které se srazily do Asie před více než 50 miliony let a spolu se skalní masou hor se v průběhu času transformovaly na živiny a minerály bohatou biomasu, která v letních měsících vyvěrá z horské skály. Naleziště pravého shilajitu mají vždy společné dlouhodobé a intenzivní vystavení slunečnímu záření a velmi vysoké nadmořské výšky sběru. Této hmotě jsou napříč časem přisuzovány legendární až magické vlastnosti, které nelze ignorovat.

  Poprvé byl shilajit oficiálně zdokumentován ve starověkém ajurvédském textu Charaka Samhita napsaném v roce 200 př. n. l., kde se nazýval "ničitelem slabosti" a "dobyvatelem hor". 

  Shilajit byl po mnoho staletí přísně střeženým tajemstvím himalájských jogínů a védských mudrců, kteří však nakonec sdíleli své znalosti o této látce s perskými císaři Dariusem a Xerxesem, jež ji převzali a dali svým elitním císařským strážím: "Nesmrtelným" (odtud název Immortal).

  Čínský starověký lékař Čchiou se o shilajitu zmiňuje v "Knize o obtížných problémech" a v Tibetu byl shilajit nazván "králem léčiv". Traduje se, že vědomosti o jeho lékařském použití se uchovávaly v tajnosti a předávaly se výhradně ústně z otce na syna v nejpřednějších lékařských rodinách a až nakonec v 1. polovině 18. století byly vydány ve velkém čínském devadesátisvazkovém díle všechny dosavadní poznatky o použití shilajitu. Ve výzkumu jeho vlastností celkově nejvíce pokročila Čína, USA, Indie, bývalý SSSR a Irán.

  S unikátními minerálními vlastnostmi a vibrací, se nejvzácnější a nejsilnější shilajit dle znalců a historických pramenů nachází ve vysoko-himalájské oblasti pohraničí Pákistánu, Indie, Tibetu a Nepálu. Dále vyvěrá z horninových vrstev po celém světě od zmíněných Himalájí a pohoří Hindukush přes pohoří Ural, Ruský Altai, skalisté hory Severní Ameriky, horské oblasti severní Evropy a mimo jiné dokonce na Antarktidě.  DI TAO ZÍSKÁVÁNÍ


  DIA TAO ZÍSKÁVÁNÍ


  POUZE ŘÍZENÍ SE PŘÍRODNÍM ZÁKONEM

  Maximální důraz se klade na důležitost lokálního a sezónního stravování v harmonii s bezprostředním okolím. Tím, že jíme v souladu s přírodními cykly přírody a ročním obdobím, přijímáme vždy živiny potřebné k tomu, aby se nám také dařilo v těchto sezónních podmínkách a při nárocích, které si kladou.

  POCTA MOUDROSTI PŘEDKŮ

  V tradiční čínské medicíně existuje filozofie, která zahrnuje vše výše uvedené, ale v kontextu léčivých bylin a látek. DI TAO je tradiční čínský koncept získávání tonické byliny či adaptogenu z její duchovní vlasti, jejího autentického a skutečného zdroje a stanoviště. Pouze v této oblasti, kde je optimální původní prostředí, bude bylina růst tak, aby se stala fytochemicky nejbohatší, nejsilnější a s největším potenciálem.


  DITAO SYMBOL.


  Základní filozofií Di Tao je, že bylinky, které rostou a sbírají se v jedné oblasti, se budou vždy lišit od jiných, protože ze svého původního prostředí vycházejí. Po celou dobu životnosti byliny se berou v úvahu faktory, jako je voda, která ji napájí, půda, která ji živí, hmyz a mikroorganismy, které s ní žijí symbioticky, a také způsob pěstování a konečné úpravy aby se tím vším maximálně posílily její léčivé vlastnosti.


  Saryu Pure Himalayan Shilajit 50/100g 

  Doplněk stravy. Saryu Shilajit je silná, čištěná minerální pryskyřice z Nepálských Himalájí. Purifikovaný speciální patentovanou metodou vlastněnou vládou Nepálu a kontrolovanou jejich ministerstvem zdraví pro zajištění nejvyšších standardů čistoty a bezpečnosti vůbec. Laboratorně testovaný, přírodní shilajit, který byl ještě před pár lety spolu se staletími střeženým receptem na jeho zpracování vyhrazen pouze pro královskou rodinu.

  SLOŽENÍ: 100% čistý himálajský Shilajit

  Obsah: 50g nebo 100g dle varianty produktu

  Doporučené dávkování: Berte 0,5 - 1g denně rozpuštěním v hrnku horké vody, čaje či jakéhokoli typu teplého mléka. Dle potřeby je možné osladit např. medem. Může být užíván v jakoukoli dobu dne, ale upřednostňuje se ideálně jako první věc ihned ráno anebo poslední věc večer před spaním, vždy nalačno s odstupem alespoň půl hodiny před jídlem. Je možné úžívat dlouhodobě na denní bázi dle potřeby. Malá 1g lžičenka je součástí balení.

  Země původu: Nepál
  Výrobce: Vyrobeno v Nepálu pro SARYU Life Style Ltd., Londýn W1H 5TH
  Distributor v ČR: Adam Raw, Metylovice 552
  Minimální trvanlivost: dle data na dně obalu
  Skladujte v temnu, suchu a chladu.

  Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Alergeny a vedlejší účinky: Nejsou známy žádné kontraindikace s léky či specifickým zdravotním stavem ani žádné vedlejší účinky. Neobsahuje žádné známé alergeny.


  Datový list

  Část těla
  mozek
  plíce
  Dle účelu
  na dlouhověkost
  na hormonální rovnováhu
  na imunitu
  na regeneraci
  na spaní
  na stres a nervy
  na trávení
  na únavu
  podpora metabolismu
  podpora sportovního výkonu
  Pro koho
  pro ženy

  Specifické odkazy

  chat Recenze (1)
  Známka

  Související produkty

  IMMORTAL SHILAJIT (Zlatá třída) - PRIMAL ALCHEMY -15g
  • Dlouhověkost
  aminokyseliny
  IMMORTAL SHILAJIT (Zlatá třída) - PRIMAL ALCHEMY
  Immortal Shilajit - je vzácná, na minerály bohatá temná přírodní pryskyřicová substance, divoce sklízená přímo z himalájských hor. Ze všech...
  Vzácná, na minerály bohatá temná přírodní pryskyřicová substance, divoce sklízená přímo z...
  Skladem
  1 380 Kč Cena
  AUTHENTIC SHILAJIT (Gold Grade ) -10g (Indie)
  • AKCE
  • Dlouhověkost
  adaptogeny
  AUTHENTIC SHILAJIT -10g (GOLD GRADE)
  Lotus Blooming Herbs - Autentický Shilajit - je pravý himalájský shilajit zlaté třídy (GOLD GRADE) ve své 100% čisté a nejúčinnější formě – černé...
  Pravý himalájský shilajit zlaté třídy (GOLD GRADE) ve své 100% čisté a nejúčinnější formě.
  Skladem
  1 799 Kč Cena
  (A+) Pravý Divoký CORDYCEPS SINENSIS -5g (Bhután)
  • Dlouhověkost
  • Vytrvalost
  • Ledviny a plíce
  adaptogeny
  (A++) Pravý Divoký CORDYCEPS SINENSIS -5g (Bhután)
  Jedná se o ohrožený druh unikátní cizopasné houby vč. napadeného těla jejího hostitele (zj. ghost moth housenky) po přirozené metamorfóze v horské...
  Legenda a unikum Tradiční Tibetské a Čínské Medicíny i sféry vytrvalosti ve vrcholovém sportu.
  Skladem
  5 599 Kč Cena
  Divoký Cordyceps Sinensis (Bhután) -30 kapslí
  • Dlouhověkost
  • Vytrvalost
  • Ledviny a plíce
  adaptogeny
  Divoký Cordyceps Sinensis (Bhután) -30 kapslí
  Jedná se o ohrožený druh unikátní cizopasné houby vč. napadeného těla jejího hostitele (zj. ghost moth housenky) po přirozené metamorfóze v horské...
  Legenda a unikum Tradiční Tibetské a Čínské Medicíny i sféry vytrvalosti ve vrcholovém sportu.
  Skladem
  4 199 Kč Cena
  SARYU CORDYCEPS GOLD (Nepál) - Lektvar života
  • Dlouhověkost
  • Vytrvalost
  • Ledviny a plíce
  adaptogeny
  SARYU CORDYCEPS GOLD (Nepál) - Lektvar života
  Elixír života vyráběný z nejvyšších jakostí divokého cordycepsu sinensis, Heaven Fresh™ ženšenu, mateří kašičky a manukového medu na světě. Použité...
  Alchymický výtvor předních světových znalců jako nejdražší doplněk stravy současnosti.
  Skladem
  5 890 Kč Cena