close Zavřít
 • -100 Kč
 • Nové
SHILAJIT ČERNÉ ZLATO (Zlatá třída) - (AjemFiT) - 15g varianta
 • SHILAJIT ČERNÉ ZLATO (Zlatá třída) - (AjemFiT) - 15g varianta
 • SHILAJIT ČERNÉ ZLATO (Zlatá třída) - (AjemFiT) - 30g
 • SHILAJIT ČERNÉ ZLATO (Zlatá třída) - (AjemFiT)
 • SHILAJIT ČERNÉ ZLATO (Zlatá třída) - (AjemFiT)

SHILAJIT ČERNÉ ZLATO (Zlatá třída) - (AjemFiT)

Shilajit zlaté třídy z oblasti Khaplu Baltistán v Pakistánu. Tento shilajit prochází procesem filtrace a purifikace za pomocí 5-mikronových filtrů. Díky tomu má ultra jemnou strukturu, bez jakýchkoliv sedimentů a nečistot.


Surový shilajit je sklízený v Himalájích ve výškách 4800 - 5500m nad mořem. To zaručuje jeho mimořádnou čistotu. Unikátní geografické a environmentální podmínky této oblasti přispívají k jeho bohatému minerálnímu složení.


Shilajit se často používá v tradiční ájurvédské medicíně pro své zdravotní přínosy, které zahrnují zvýšení energie a sexuální energie, zlepšení kognitivních funkcí a homonálního systému, podporu zdraví kostí a kloubů, a podporu celkového zdraví a vitality.


Balení: 15g - 30g
Původ suroviny:
Pákistán z oblasti Khaplu Baltistán

Baleno: v České Republice


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  1 449 Kč
  1 349 Kč
  s DPH
  Ušetřete 100 Kč

  1 204,46 Kč bez DPH

  Varianty:
  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  SHILAJIT ČERNÉ ZLATO (Zlatá třída) - (AjemFiT)


  PŘÍBĚH AJEM-FIT SHILAJITU


  Dovolte mi abych vám představit můj 6 měsíční projekt. Jedná se o Shilajit, legenda čínské medicíny, která mi změnila život a proto jí nazývám tekuté vědomí. K tomuto adaptogenu mě pojí speciální pouto,jelikož na mě učínkuje jako žádný adaptogen s kterým jsem se doposud setkal. První má zkušenost přišla v roce 2021, kdy průkopník Adam Raw přivedl na trh IMMORTAL SHILAJIT.  Shilajit, který dle mého názoru určuje kvalitu shilajitů na trh vzhledem k jeho dostupnosti, čistotě a sílou účinků.Naprosto nesrovnatelná a pořád dostupná jakost zlaté třídy shilajitu s kterou se současný Československý trh nemůže srovnávat.

  Účinky tohoto adaptogenu mě přesvědčily natolik, že jsem začal mít bláhové přání, přivést ho někdy pod vlastní záštitou.Je nutno říci, že shilajit je velmi složitá surovina a neměl jsem záměr se do toho pouštět, bylo to spíš takové mé podvědomé přání. Jelikož shilajit byl schopný zdravotně pomoci, prakticky všem lidem z mého okolí a taky zákázníkům a klientům, kterým jsem shilajit doporučil.  Avšak osud měl jiný záměr a jednoho dne mě oslovil, teď už obchodní partner z Pákistánu, jestli mi nemůže poslat svůj shilajit k ochutnání. Nabídku jsem přijal, jakmile mi shlajit přišel věděl jsem, že je tám potenciál, ale spoustu práce bylo před náma. Od začátku jsem věděl, že já osobně nevydám nic, co bych sám bych nebyl ochotný užívat na denní bázi, a nebo produkt, před kterým bych upřednostnil jinou značku. Musím upřímně říct, že jsem zpočátku moc nevěřil, že bychom byly schopni něčeho takového docílit.

  Avšak 9 šarže, ke které jsme se dostli za 6 měsíců práce mě naprosto přesvědčila a já Vám díky tomu, můžu prezentovat tento produkt ve fvé finální podobě. Na tento adaptogen jsem taky získal nejvíc zpětné vazby ze všech produktů, které mi e-shopem za 3 roky fungování prošly. Je to má srdcová záležitost a veřím, že může mnoha lidem zlepšit kvalitu života, tak jak tomu bylo u mne :)


  !!!POZOR!!! TRH SE STÁLE VÍCE ROZRŮSTA O NEKVALITNÍ SHILAJITU NEBO DOKONCE MUMIA VYDÁVÁNE ZA SHILAJITY. DOPORUČUJI DÁVAT SI POZOR NA ZDROJ ODKUD SHILAJIT BERETE JELIKOŽ KVALITA A ČISTOTA JE U TÉTO SUROVINY NAPROSTO KLÍČOVÁ. U NÁS NA WEBU NALEZNETE POUZE SHILAJITY NEJVYŠŠÍ KVALITY ZA KTERÉ JÁ OSOBNĚ RUČÍM.!!!


  SHILAJIT


  Shilajit je přírodní látka, která se nachází především v horských oblastech Himalájí, Tibetu a Bhútanu. Je to hustá, lepkavá hmota, která má tmavě hnědou až černou barvu. Shilajit je tvořen z organických materiálů, které se po tisíce let rozkládaly v těchto horských oblastech l

egenda o „Černém zlatě“


  ČERNÉ ZLATO - SHILAJIT


  Shilajit je často označován jako „Černé zlato“ kvůli jeho vzácnosti, hodnotě a nesčetným zdravotním přínosům. Tato přezdívka pochází nejen z jeho barvy a výjimečných vlastností, ale také z historie a legend, které ho obklopují.

  LEGENDA O ČERNÉM ZLATĚ:
  Jedna z populárních legend vypráví o tom, jak kdysi dávno horské oblasti Himálají byly obývány mudrci a askety, kteří hledali tajemství věčného mládí a neomezené energie. Tito mudrci pozorovali, že v určitých časech roku, z trhlin ve skalách začala vytékat černá, lepkavá látka. Po jejím ochutnání zjistili, že jim dodává ohromnou sílu, vitalitu a obnovuje jejich zdraví. Mudrci začali tuto látku nazývat „Černým zlatem“ kvůli jejímu vzhledu a neocenitelným přínosům.


  DÁVKOVÁNÍ SHILAJITU


  Naneste cca 0,5g shilajitu a nechte rozpustit, ideálně ve filtrované vodě. Doporučuji dávkovat ráno na lačno nebo před fyzickou/mentální aktivitou. Je možné užití na zklidnění organismu před spaním.


   


  Na obrázku můžete vidět reálné záběry našeho shilajitu zlaté třídy. Takto vypadá shilajit ve své původní raw podobě než se k vám dostane, filtrovaný shilajit, notifikovaný jako doplňek stravy.


  SCHVÁLENÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ DLE NAŘÍZENÍ EU


  SHILAJIT PODPORUJE:

  normální stav kostí a kloubů
  omlazení
  imunitní systém jako antioxidant 
  normální trávení
  menstruační komfort
  duševní a poznávací činnost
  normální funkce reprodukčního systému
  normální funkce močové soustavy
  kontrolu tělesné hmotnosti
  metabolismus sacharidů a lipidů  SPECIÁLNÍ VLASTNOSTI SHILAJITU


  Shilajit se často používá v tradiční ájurvédské medicíně pro své zdravotní přínosy, které zahrnují zvýšení energie a sexuální energie, zlepšení kognitivních funkcí a homonálního systému, podporu zdraví kostí a kloubů, a podporu celkového zdraví a vitality.

  1.PŘÍRODNÍ ADAPTOGEN:
  Shilajit je silný adaptogen, který pomáhá tělu lépe se vyrovnávat se stresem a zvyšuje jeho odolnost vůči fyzickému a mentálnímu stresu. Adaptogeny jsou vzácné látky, které posilují celkovou odolnost organismu.

  2. ENERGETICKÝ BOOSTER:
  Shilajit je známý tím, že zvyšuje produkci energie na buněčné úrovni tím, že podporuje funkci mitochondrií, což jsou „elektrárny“ našich buněk. To vede k vyšší energii a vytrvalosti, což je ideální pro sportovce a fyzicky aktivní jedince.

  3. ANTI-AGING VLASTNOSTI:
  Díky vysokému obsahu antioxidantů, shilajit pomáhá bojovat proti volným radikálům a zpomaluje proces stárnutí. Podporuje regeneraci buněk a zlepšuje vzhled pokožky.

  4. PODPORA KOGNITIVNÍCH FUNKCÍ:
  Shilajit zlepšuje paměť, soustředění a kognitivní funkce díky svým neuroprotektivním vlastnostem. To je zvláště užitečné pro lidi, kteří hledají způsob, jak zlepšit své mentální schopnosti a bojovat proti únavě.

  5. POSÍLENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU:
  Pravidelné užívání shilajitu posiluje imunitní systém, což pomáhá tělu lépe se bránit proti infekcím a nemocem. Je to díky jeho schopnosti modulovat imunitní reakce těla.

  6. DETOXIKACE TĚLA:
  Shilajit pomáhá při detoxikaci těla tím, že vylučuje toxiny a těžké kovy. Podporuje zdraví jater a ledvin, které jsou klíčové pro proces detoxikace.

  7.PODPORA ZDRAVÍ KLOUBŮ A KOSTÍ:
  Shilajit je bohatý na minerály, které jsou nezbytné pro zdraví kostí a kloubů. Pomáhá zmírňovat záněty a bolest spojenou s artritidou a dalšími kloubními problémy.  SLOŽKY A ŽIVINY OBSAŽENÉ V SHILAJITU


  1. KYSELINA FULVOVÁ:
  Organicka kyselina, která pomáhá při přenosu minerálů a dalších živin do buněk, což zvyšuje jejich vstřebatelnost.

  2. KYSELINA HUMINOVÁ:
  Podporují detoxikaci těla a zlepšují imunitní systém.

  3.MINERÁLY:
  Shilajit obsahuje více než 84 minerálů v iontové formě, jako je železo, zinek, měď, hořčík, mangan, draslík a další.

  4.DIBENZO-α-PYRONY:
  Antioxidační složky, které pomáhají chránit buňky před poškozením volnými radikály.

  5. VITAMÍNY:
  Shilajit obsahuje vitamíny B-komplexu a vitamín C.

  6. AMINOKYSELINY:
  Shilajit obsahuje různé esenciální i neesenciální aminokyseliny, které jsou stavebními kameny bílkovin.


  KYSELINA FULVOVÁ


  CO JE KYSELINA FULVOVÁ:
  Kyselina fulvová je typ humické látky, která je přirozeně přítomná v půdě, kompostu, mořských sedimentech, sladkovodních zdrojích a v shilajitu. Je výsledkem tisíciletého rozkladu organických látek a je důležitou složkou humusu. Má jedinečné chemické vlastnosti, které jí umožňují vázat se s minerály a dalšími živinami, což z ní činí klíčový prvek pro zdraví půdy i lidské zdraví.

  CHEMICKÉ VLASTNOSTI:
  Kyselina fulvová je známá pro svou schopnost chelatovat, což znamená, že může vázat a transportovat minerály a živiny do buněk. Má velmi nízkou molekulovou hmotnost, což jí umožňuje snadno pronikat buněčnými membránami. Díky tomu je velmi účinná při zvyšování vstřebávání živin v těle.


  HLAVNÍ PŘÍNOSY KYSELINY FULVOVÉ


  1. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN:
      * Kyselina fulvová zvyšuje biologickou dostupnost minerálů a živin. Chelatuje minerály, což znamená, že je váže na sebe a transportuje je do buněk, kde mohou být snadno vstřebány a využity.

  2. DETOXIKACE
      * Má schopnost vázat toxiny a těžké kovy, čímž podporuje jejich odstranění z těla. To může pomoci snížit toxické zatížení organismu a zlepšit celkové zdraví.

  3. ANTIOXIDAČNÍ VLASTNOSTI:
      * Kyselina fulvová je silným antioxidantem, což znamená, že pomáhá chránit buňky před poškozením volnými radikály. To může přispět k prevenci mnoha chronických onemocnění a zpomalit proces stárnutí.

  4. PODPORA IMUNITNÍHO SYSTÉMU:
      * Má imunomodulační účinky, což znamená, že může pomoci regulovat a posilovat imunitní systém. To může vést ke zlepšení odolnosti vůči infekcím a nemocem.

  5. PROTIZÁNĚTLIVÉ ÚČINKY:
      * Studie ukazují, že kyselina fulvová má protizánětlivé vlastnosti, což může pomoci zmírnit záněty v těle a přispět k léčbě různých zánětlivých onemocnění.

  6. PODPORA ZDAVÍ STŘEV:
      * Kyselina fulvová může podporovat zdraví střevní mikroflóry a zlepšovat funkci trávicího traktu. Pomáhá udržovat rovnováhu prospěšných bakterií ve střevech, což je klíčové pro správné trávení a vstřebávání živin.  HISTORIE POUŽITÍ SHILAJITU A ÁJURVÉDSKÉ A ČÍNSKÉ MEDICÍNĚ


  LEGENDA O SHILAJITU:
  Podle starobylé indické legendy, shilajit je známý jako „krev hor“ a jeho vznik je opředen mnoha mýty a pověstmi. Jedna z nejznámějších legend vypráví o mudrcích, kteří pozorovali, jak zraněná zvířata, zejména opice, žvýkala zvláštní černou hmotu, která vytékala z trhlin v horách. Po konzumaci této látky se zvířata rychle zotavovala a byla plná energie. Mudrci následně shromáždili tuto látku, analyzovali její vlastnosti a objevili její neobyčejné léčivé schopnosti. Tato látka se stala známou jako shilajit, což v sanskrtu znamená „dobytý z hory“ nebo „skála, která přemáhá slabost“.


  HISTORIE POUŽITÍ V ÁJURVÉDSKÉ


  Ájurvéda, tradiční indický systém medicíny, má dlouhou historii používání shilajitu, která sahá tisíce let do minulosti. Shilajit je v ájurvédské medicíně považován za rasajánu, což je termín pro látky, které podporují dlouhověkost, vitalitu a celkové zdraví. Některé z hlavních historických aspektů zahrnují:

  1. RASAJÁNA:
  Shilajit je klasifikován jako rasajána, což jsou substance, které mají omlazující účinky a jsou používány k prevenci stárnutí a podporě dlouhověkosti.

  2. TRADIČNÍ TEXTY:
  Shilajit je zmíněn v klasických ájurvédských textech, jako je Charaka Samhita a Sushruta Samhita, kde je popisován jako silný prostředek pro léčení různých onemocnění, zlepšování zdraví a zvýšení vitality.

  3. LÉČBA:
  V ájurvédě se shilajit tradičně používá k léčbě širokého spektra zdravotních problémů, včetně poruch trávení, cukrovky, močových problémů, impotence, nervových poruch a artritidy. Je také považován za adaptogen, což znamená, že pomáhá tělu přizpůsobit se stresu.  HISTORIE POUŽITÍ V ČÍNSKÉ MEDICÍNĚ


  V tradiční čínské medicíně (TCM) má shilajit také dlouhou historii použití, i když není tak výrazně zdokumentován jako v ájurvédské medicíně. Nicméně, některé klíčové aspekty zahrnují:

  1.POUŽITÍ JAKO TONIKUM:
  Shilajit je v TCM považován za silné tonikum, které zlepšuje energii (Qi), podporuje krevní oběh a posiluje ledviny. Ledviny jsou v TCM považovány za zdroj vitální energie těla.

  2.PROSPÍVÁNÍ KOSTEM A KLOUBŮM:
  Shilajit je často používán k podpoře zdraví kostí a kloubů a k léčbě revmatických a artritických problémů.

  3. DETOXIKACE A DLOUHOVĚKOST:
  Stejně jako v ájurvédě, i v TCM je shilajit ceněn pro své detoxikační vlastnosti a schopnost podporovat dlouhověkost a celkovou vitalitu.  SOUČASNÉ POUŽITÍ A VÝZKUM


  Dnes je shilajit stále populární v obou systémech tradiční medicíny a je také předmětem moderního vědeckého výzkumu. Studie potvrzují některé z tradičních tvrzení o jeho zdravotních přínosech, včetně antioxidačních, protizánětlivých a imunomodulačních účinků. Moderní výzkum také zkoumá jeho potenciální využití při léčbě chronických onemocnění, jako je cukrovka a srdeční choroby.


  Shilajit tedy zůstává důležitou součástí tradiční ájurvédské a čínské medicíny, kde je používán pro široké spektrum léčebných účelů a celkové zlepšení zdraví.


  NÁVOD K POUŽÍTÍ SHILAJITU


  JAK DÁVKOVAT A JAKÝM ZPSŮOBEM UŽÍVAT SHILAJIT ?
  Naneste na dřívko cca 0,5g shilajitu a nechte rozpustit ideálně ve filtrované vodě. Dávku je možné navyšovat dle potřeb. Je možné taky aplikovat přímo pod jazyk.

  Doporučuji dávkovat ráno na lačno nebo před fyzickou/mentální aktivitou. A je možné taky na zklidnění organismu před spaním. Pro ty, kteří budou mít problém s chutí, doporučuji si dochutit shilajit medem.

  JAK ZAJISTIT ABY VÁM SHILAJIT NEVYTEKL MIMO SKLENIČKU ?
  Před užitím nechat shilajit ustát v klidné poloze, alespoň 1 hodinu, aby se vám pryskyřice nelepila na víčko a shilajit tak neunikal a nedostal mimo lahvičku.

  JAK ZAMEZIT VYSCHNUTÍ SHILAJITU?

  Velmi důležitou součástí balení je plomba. Doporučuji nevyhazovat z balení a používat při každém zavření skleničky. Zamezíte tak odpaření vody z shilajitu a zamezíte tak tím jeho ztuhnutí.


  SHILAJIT JE ULOŽEN V PRÉMIOVÉM MIRRON GLASS


  SHILAJIT je uložen a balen v prémiovém Miron Glass pro maximální zachování výživných látek. Na obrázku níže lze vidět pažitku po 3 měsících skladování. Je jasně vidět jak moc je fialové sklo zásádní pro udržení čerstvosti suroviny. A proto každý produkt vydaný pod mou značkou bude vždy v mirron glass, protože zachování čerstvosti výsledného produktu vnímám, jako naprosto zásadní.


  FIALOVÉ SKLO PRO ZACHOVÁNÍ MAXIMÁLNÍ ČERSTVOSTI SUROVINY  divoká ambrosia divokými včelami fermentovaný plastový pyl květový himalájský fermentovaný včelí pyl divokých defenzivních včel z indie mirron glass fialové sklo pro maximální zachování čerstvosti


  HISTORIE MIRRON GLASS


  Historie mirron glass


  MIRRON GLASS - BIOFOTINICKÉ SKLO  SHILAJIT ČERNÉ ZLATO (Zlatá třída) - (AjemFiT)  SHILAJIT ČERNÉ ZLATO (Zlatá třída) - (AjemFiT)

  Shilajit zlaté třídy z oblasti Khaplu Baltistán v Pakistánu. Surový shilajit je sklízený v Himalájích ve výškách 4800 - 5500m nad mořem. To zaručuje jeho mimořádnou čistotu. Tento shilajit prochází procesem filtrace a purifikace za pomocí 5-mikronových filtrů, což zajišťuje jeho ultra jemnou strukturu, bez jakýchkoliv sedimentů a nečistot. 

  Unikátní geografické a environmentální podmínky této oblasti přispívají k jeho bohatému minerálnímu složení. Což činí z tohoto doplňku stravy ideální volbu pro ty, kteří hledají nejvyšší kvalitu přírodních doplňků stravy.

  Doplněk stravy.
  Složení: 100% purifikovaný Himalájský shilajit.
  Doporučené dávkování: Naneste cca 0,5g shilajitu a nechte rozpustit, ideálně ve filtrované vodě. Doporučuji dávkovat ráno na lačno nebo před fyzickou/mentální aktivitou. Je možné užití na zklidnění organismu před spaním.
  Obsah: dle varianty ( uvedeno na obalu )
  Skladování: Na stinném místě do 25%, mimo dosah dětí.
  Minimální trvanlivost: do data na uvedeného na dně obalu.
  Distributor: AF-MK Ventures s.r.o. l www.AjemFiT.cz
  Původ suroviny: Pákistán z oblasti Khaplu Baltistán.
  Vyrobeno: v České Republice.
  Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Pokud jste těhotná, kojíte, užíváte léky nebo jste pod lékařským dohledem, poraďte se před použitím s lékařem. Není určeno pro osoby mladší 18 let.


  V7

  Datový list

  Část těla
  játra, žlučník
  klouby, kosti
  ledviny
  mozek
  nehty
  plíce
  srdce a cévy
  Dle účelu
  na dlouhověkost
  na hormonální rovnováhu
  na imunitu
  na regeneraci
  na spaní
  na stres a nervy
  na trávení
  na únavu
  podpora metabolismu
  podpora sportovního výkonu
  příprava na početí
  Pro koho
  pro děti
  pro muže
  pro seniory
  pro sportovce
  pro ženy

  Specifické odkazy

  chat Recenze (0)

  Související produkty

  IMMORTAL SHILAJIT (Zlatá třída) - PRIMAL ALCHEMY -15g
  aminokyseliny
  IMMORTAL SHILAJIT (Zlatá třída) - PRIMAL ALCHEMY
  Immortal Shilajit - je vzácná, na minerály bohatá temná přírodní pryskyřicová substance, divoce sklízená přímo z himalájských hor. Ze všech...
  Vzácná, na minerály bohatá temná přírodní pryskyřicová substance, divoce sklízená přímo z...
  Skladem
  1 380 Kč Cena
  AUTHENTIC SHILAJIT (Gold Grade ) -10g (Indie)
  shilajit-mumio
  AUTHENTIC SHILAJIT -10g (GOLD GRADE)
  Lotus Blooming Herbs - Autentický Shilajit - je pravý himalájský shilajit zlaté třídy (GOLD GRADE) ve své 100% čisté a nejúčinnější formě – černé...
  Pravý himalájský shilajit zlaté třídy (GOLD GRADE) ve své 100% čisté a nejúčinnější formě.
  Skladem
  1 799 Kč Cena
  SARYU SHILAJIT (Nepál) -50g (Pure Himalayan)
  adaptogeny
  SARYU SHILAJIT (Nepál) -50g (Pure Himalayan)
  Nejdražší královská (Royal) jakost a nejvyšší kvalita čistého Shilajitu na trhu. Ayurvédsky čištěný, purifikovaný speciální patentovanou metodou...
  Z Nepálských Himalájí, podle staletí střeženého receptu vyhrazen pouze pro královskou rodinu.
  Skladem
  11 990 Kč Cena
  DAKINI SHILAJIT (Bhútán)
  • -500 Kč
  shilajit-mumio
  DAKINI SHILAJIT (Bhútán)
  Nejdražší a nejvyšší kvalita purifikovaného Shilajitu na světě. Zlatá třída (GOLD GRADE) z království Bhútánu v tekuté super-koncentrované podobě...
  Nejvyšší kvalita purifikovaného Shilajitu na světě z království Bhútánu super-koncentrované podobě.
  Skladem
  6 499 Kč Běžná cena -500 Kč 6 999 Kč Cena