TRANSCENDED CHAGA -50g (Primal Alchemy)
 • TRANSCENDED CHAGA -50g (Primal Alchemy)
 • TRANSCENDED CHAGA -50g (Primal Alchemy)
 • TRANSCENDED CHAGA -50g (Primal Alchemy)

TRANSCENDED CHAGA -50g (Primal Alchemy)

Transcended Chaga je silný koncentrovaný tonický prášek z 12:1 houbového extraktu pránicky nabité Sibiřské břízové Chagy. Pouze prvotřídní min. 10 let stará vzrostlá břízová Chaga divoká, jejíž plodnice je v souladu s principem Di Tao divoce a udržitelně sklizená z mystického pohoří Altaj na Sibiři.


Vmíchejte 1g prášku do teplé filtrované vody nebo přidejte do oblíbeného nápoje, čaje, smoothie či bylinného elixíru. Doporučuje se pít teplé.


Jediný výtažek z chagy na světě, který je navíc na 432 Hz a uložen v prémiovém fialovém mironovém skle. 


Balení: 50g (50 dávek).
Země původu: Sibiř, Altaj - Rusko.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  999 Kč
  s DPH

  891,96 Kč bez DPH

  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  TRANSCENDED CHAGA (PRIMAL ALCHEMY)


  Odborně extrahováno v souladu s moudrostí tradičních sibiřských bylinkářů a následně lyofilizováno (mrazem sušeno), pro maximální zachování cenného nativního složení chagy, pro které je ctěna jako silný adaptogen s unikátními vlastnostmi a nazývána královnou všech adaptogenních hub.


  Transcended chaga


  ∞ ZAŽIJTE ČAGU V JEJÍ TRANSCENDENTNÍ FORMĚ ∞


  Chaga je černou labutí z říše hub, která vypadá spíše jako kusy dřevěné kůry či perníku než jako typická houba. Životopis chagy napříč historií lidí nasbíral dost ohromující a široké spektrum funkčních vlastností. Není divu, že si od profesionálních mykologů, bylinkářů a milovníků hub z celého světa vysloužila titul „Královna medicinálních hub“.


  ČAGA UŽÍVÁNÍ


  Chaga se tradičně konzumuje jako horký čaj a výhody spojené s Chagou jsou založeny především (téměř výhradně) na vařených odvarech nebo extraktech z Čagy. Takže mírná tepelná úprava je tradičně považována za vhodnou (a nutnou). Extrakce horkou vodou produkuje další metabolity, o kterých se předpokládá, že poskytují biologickou aktivitu.


  Sibiřská chaga


  Zatímco chaga může růst jako houba a žít na bříze i desítky let, je to technicky parazit, který se živí stromem a nakonec ho zabije.


  Chaga primal alchemy.


  HISTORIE PŘEDKŮ A POUŽÍVÁNÍ ČAGY


  Čaga, uctívaná hl. v ruském bylinkářství a sibiřském lidovém léčitelství, hrála významnou roli při holistické optimalizaci vitality a odolnosti našich předků ve starověké severní Eurasii po celé věky. Traduje se, že ji jako první používali obyvatelé Khanty z oblasti Altaj na Sibiři. 


  Kolekce spisů přepsaných z ústní tradice Shennonga, mýtického mudrce a vládce starověké Číny, nazvaná „The Shennong Ben Cao Jing“, která se objevila kolem roku 200 n. l. popisovala mnoho důvodů konzumace čagy a jejího využití a nazývala ji „vzácným darem přírody“.

  ČAGA SILNÝ ANTIOXIDANT

  Asijští bylinkáři věří, že sibiřská čaga jako adaptogen zachovává mladistvost, podporuje vitalitu a odolnost. Je kategorizována jako tonikum Qi, jako např. houba Reishi. Je také považována za vynikající ledvinové tonikum. Ruští a skandinávští vědci provedli v posledních pár dekádách největší vědecký výzkum této mocné byliny. Sibiřská čaga je dle své hodnoty ORAC velmi silný antioxidant.


  Studie naznačují, že je to mnohem účinnější lapač volných radikálů než téměř všechny ostatní oblíbené dietní antioxidanty, včetně borůvek a acai. Tzv. antioxidační kapacita ORAC (oxygen radical absorbent capacity) se ve skutečnosti měří u většiny potentních potravin a dělají se srovnání a žebříčky. Čím je hodnota vyšší, tím silnější efekt související s oxidativním stresem daná potravina má. Chaga má více než 10 násobnou ORAC než například zmíněné a velmi antioxidačně známé borůvky. Chaga bývá také tradičně použita jako tonikum Shen a ve vztahu k imunitě.


  SLOŽENÍ ČAGY

  Sibiřská chaga obsahuje řadu důležitých aktivních složek včetně polysacharidů, beta-glukanů, fenolických sloučenin, esenciálních fosfolipidů, ergosterolů, bioaktivních fytosterolů, vitamínů, organicky vázaných minerálů, kyseliny betulinové, betulinu, bioaktivních flavonoidů, pteridinu, obliquolu, lanostanových triterpenoidů a melaninu.


  Chaga produkuje velké množství fenolických pigmentů s vysokou molekulovou hmotností, které byly kategorizovány jako melaniny. Tento celý melaninový „komplex“ se uvolňuje na povrch Chagy. Melanin je silný antioxidační pigment, který je přítomen a potřebný v celém lidském těle a má širokou škálu vlastností.


  ČAGA A ANTIOXIDAČNÍ AKTIVITA

  Antioxidační aktivita horkovodního extraktu z Chagy byla japonskými vědci přesně porovnána s jinými silnými tonizujícími houbami (Agaricus blazei Mycelia, Ganoderma lucidum a Phellinus linteus) a ukázalo se, že Chaga vykazuje nejsilnější antioxidační aktivitu mezi zkoumanými houbami, ať už šlo o aktivitu zachycující superoxidové, tak hydroxylové radikály.

  ČAGA A IMUNITA

  Výzkum sibiřské chagy se zaměřuje zejm. na imunomodulační aktivitu. Při požití vzniká řada sekundárních metabolitů, z nichž mnohé jsou vysoce aktivní ve vztahu k mikrobiomu a s ním spojenou imunitní reakcí. Chaga je bohatým zdrojem 1-3 β-glukanů, polysacharidů, které jsou základními živinami pro lidský imunitní systém.


  TČM a chaga.


  VĚDOMÉ ZÍSKÁVÁNÍ A TRADIČNÍ EXTRAKCE ČAGA


  Primal Alchemy divoká čaga je Di Tao získávaná a pochází z nedotčených lesů obklopujících kouzelné pohoří Altaj na Sibiři. Je udržitelně a divoce sklizená z 10 let starých + vzrostlých břízových stromů. Po sběru hub procházejí plodnice odborně provedenou extrakcí horkou vodou v souladu s tradiční moudrostí sibiřské lidové medicíny.


  Tento extrakční proces nám umožňuje plně extrahovat ve vodě rozpustné sloučeniny při zachování všech přirozeně se vyskytujících aktivních složek v jejich harmonických poměrech, jak příroda zamýšlela, což maximalizuje jejich synergické účinky a odemyká plný potenciál Chagy. Výsledný koncentrovaný roztok se poté lyofilizuje na krystalický prášek, čímž vznikne silný extrakt 12:1 s 52% chromogenním komplexem bohatým na melanin a beta glukany.


  Sběr chagy sibiřské v souladu s divokou a udržitelnou sklizní podle principu di tao.


  ZÍSKÁVÁNÍ NEJLEPŠÍ ČAGY NA PLANETĚ 


  Nejlepší čagy světa se údajně nacházejí na Sibiři, v Laponsku, v Himalájích a v Kanadě. Čaga je však vysoce ceněnou tonickou houbou dlouho používanou v tradičním sibiřském, korejském, čínském, severoevropském a skandinávském bylinářství a divoce roste ve starých lesích v chladnějších oblastech celé severní Asie, severní Evropy i Severní Ameriky. 


  Předpokládá se, že zcela nejlepší Čaga pochází ze subarktických březových lesů na Sibiři. Prémiová divoká sibiřská čaga se sbírá z odlehlých lesů v blízkosti arktické oblasti. V Rusku totiž získává černá beztvará houba status „Chaga“ až po deseti či patnácti letech parazitování na březových kmenech. Ve 20 letech je pak Chaga považována za plně zralou.

  Naprostá většina čagy používané k výrobě běžných doplňků stravy a houbových produktů je „chaga“, která ani nedosáhla zralosti, a proto dle sibiřského měřítka vlastně ani není skutečnou „Chagou“. Pro všechny tonické byliny by měl být zdroj jejich původní suroviny vybrán na základě tradice i moderní chemické analýzy, aby byl zajištěn ten nejlepší produkt a ideálně plně v souladu s Di Tao.


  Čaga roste na mnoha místech (výše zmíněných), ale chemická analýza definitivně prokázala, že pravá a zralá divoká sibiřská čaga je nejúčinnější formou čagy. Divoká sibiřská čaga má speciální vlastnosti, které je nutné odborně extrahovat. Obsahuje stovky aktivních složek, které je třeba chránit.


  Chaga a její divoký sběr na Sibiři podle principů di tao


  DI TAO SBĚR


  DIA TAO ZÍSKÁVÁNÍ


  POUZE ŘÍZENÍ SE PŘÍRODNÍM ZÁKONEM

  V Primal Alchemy se klade maximální důraz na důležitost lokálního a sezónního stravování v harmonii s bezprostředním okolím. Tím, že jíme v souladu s přírodními cykly přírody a ročním obdobím, přijímáme vždy živiny potřebné k tomu, aby se nám také dařilo v těchto sezónních podmínkách a při nárocích, které si kladou.

  POCTA MOUDROSTI PŘEDKŮ

  V tradiční čínské medicíně existuje filozofie, která zahrnuje vše výše uvedené, ale v kontextu léčivých bylin a látek. DI TAO je tradiční čínský koncept získávání tonické byliny či adaptogenu z její duchovní vlasti, jejího autentického a skutečného zdroje a stanoviště. Pouze v této oblasti, kde je optimální původní prostředí, bude bylina růst tak, aby se stala fytochemicky nejbohatší, nejsilnější a s největším potenciálem.


  DITAO SYMBOL.


  Základní filozofií Di Tao je, že bylinky, které rostou a sbírají se v jedné oblasti, se budou vždy lišit od jiných, protože ze svého původního prostředí vycházejí. Po celou dobu životnosti byliny se berou v úvahu faktory, jako je voda, která ji napájí, půda, která ji živí, hmyz a mikroorganismy, které s ní žijí symbioticky, a také způsob pěstování a konečné úpravy aby se tím vším maximálně posílily její léčivé vlastnosti.


  Primal Alchemy získává všechny své suroviny ruku v ruce právě s touto filosofií jako určujícím kritériem a pokud je surovina nativní více místům na zemi, pak vybírá ta nejlepší pro chtěný obsah látky - bez ohledu na cenu.


  PRANA CHARGED™ - PŘIDANÁ HODNOTA PRODUKTŮ PRIMAL ALCHEMY


  PRANA CHARGED


  CO ZNAMENÁ PRÁNICKY NABITÉ?


  Jde o dokonalé sjednocení starověké moudrosti předků s vědou 21. století, které se značka Primal Alchemy rozhodla aplikovat na své nejlepší produkty. Revoluční proces infuze vitální orgonové energie do hmoty - infuze přesně té energie životní síly, kterou naši dávní předci z celého světa a historie napříč časem označovali mj. např. jako Čchi, Mana a Prána.

  Traduje se, že mnoho věků byla studována jak jejich podstata tak manipulace s nimi a zároveň aplikace těchto energií i jejich generování. Tato nauka však byla uchovávána v tajnosti v rámci královských kněžských a mystických řádů a alchymistů, aby byla jako posvátná energetická věda zachována a chráněna po celou historii lidí. Přestože kvantová fyzika se těší velkému uznání některých předních ikon, filozofů i vědců tak nauka a práce s orgonovou energií je tedy veřejnosti téměř neznámá.


  PRANA BANNER.


  Pránu dobíjecí zařízení je speciální orgonový generátor. Primal Alchemy má údajně technologii, kterou tyto silné energie izoluje, koncentruje a vlévá do svých produktů. Pomocí nejmodernějšího generátoru orgonské energie a dalších doplňkových kvantových technologií tedy vlastně nabíjejí své suroviny a dostávají obsah na vysokou vibraci.


  432 Hz ∞ NALADĚNÍ


  Primal Alchemy produkty jsou naladěny na 432 Hz, což je frekvence OM a zároveň posvátné číslo, které je v nauce o energiích známo, jako vedoucí rezonance přirozené harmonie živého vesmíru, kódující tajemství věčného života a osvícení. Je to snaha Primal Alchemy podpořit ještě více pozitivní efekty svých produktů a spojení fyzických, mentálních a duchovních těl konzumentů do vzájemné harmonie a proudu kvalitnějšího života.


  BODY CHARGED.


  „ZDRAVÍ JE BOŽÍ DAR A PÉČE O TĚLO JE POSVÁTNÁ POVINNOST, JEJÍŽ ZANEDBÁVÁNÍ, JE SKUTEČNÝ HŘÍCH“ -EUGEN SANDOW


  Doplněk stravy. Transcended Chaga je silný koncentrovaný tonický prášek z 12:1 houbového extraktu pránicky nabité Sibiřské břízové Chagy. Jediný výtažek z chagy na světě, který je navíc pránicky nabitý nejmodernějším generátorem kvantové orgonové energie na 432 Hz a uložen v prémiovém fialovém mironovém skle. 

  SLOŽENÍ: Divoká sibiřská čaga (Inonotus Obliquus) plodnice 12:1 extrakt  (52% chromogenní komplex)* lyofilizované
  *Di Tao získávání (původní oblast vzniku) a divoký sběr

  Obsah: 50g
  Velikost porce: 1g 
  Celkový počet porcí v balení: 50

  Doporučené dávkování: Vmíchejte 1g prášku do teplé filtrované vody nebo přidejte do oblíbeného nápoje, čaje, smoothie či bylinného elixíru. Doporučuje se pít teplé.
  Země původu: Sibiř, Altaj - Rusko
  Výrobce: Primal Alchemy Ltd, 4 Anson Court Barns, Staffordshire, ST20 0JS, UK
  Distributor v ČR: Adam Raw, Metylovice 552.
  Minimální trvanlivost: dle data na dně obalu
  Skladujte v temnu, suchu a chladu. 
  Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Pokud jste těhotná, kojíte, užíváte léky nebo jste pod lékařským dohledem, poraďte se před použitím s lékařem. Není určeno pro osoby mladší 18 let.


  Datový list

  Typ
  Pránicky nabité
  Část těla
  játra, žlučník
  ledviny
  srdce a cévy
  Dle účelu
  na imunitu
  na stres a nervy
  na trávení
  na únavu

  Specifické odkazy

  chat Recenze (1)
  Známka

  Související produkty

  IMMORTAL SHILAJIT (Zlatá třída) - PRIMAL ALCHEMY -15g
  aminokyseliny
  IMMORTAL SHILAJIT (Zlatá třída) - PRIMAL ALCHEMY
  Immortal Shilajit - je vzácná, na minerály bohatá temná přírodní pryskyřicová substance, divoce sklízená přímo z himalájských hor. Ze všech...
  Vzácná, na minerály bohatá temná přírodní pryskyřicová substance, divoce sklízená přímo z...
  Skladem
  1 380 Kč Cena
  TRANSCENDED ASHWAGANDHA -40g (Primal Alchemy)
  adaptogeny
  TRANSCENDED ASHWAGANDHA -40g (Primal Alchemy)
  Nejkvalitnější, pránicky nabitý extrakt z plnospektrálního kořene Indické ashwagandhy. Pouze prvotřídní KSM-66® Ashwagandha, mnohonásobně oceňovaný...
  Nejkvalitnější, pránicky nabitý extrakt z plnospektrálního kořene Indické ashwagandhy. Pouze...
  Skladem
  899 Kč Cena
  TRANSCENDED PINE POLLEN -100g (Primal Alchemy)
  • Vyprodáno
  pranicky-nabite
  TRANSCENDED PINE POLLEN -100g (Primal Alchemy)
  Prášek z pylu divoké borovice divoce a udržitelně sklizen z magického jezera Qiandao v Číně, národního a scénického místa bez znečišťujících látek...
  Prášek z pylu divoké borovice. Prvotřídní borovicový pyl, který je v souladu s principem Di Tao...
  Vyprodáno
  799 Kč Cena
  ZEN WARRIOR -160 kapslí (Velká Británie)
  adaptogeny
  ZEN WARRIOR -160 kapslí (Primal Alchemy)
  Zen Warrior je účinná bylinná předtréninková receptura navržená tak, aby kultivovala a povzbuzovala pravé a silné úrovně energie životní síly...
  Účinná bylinná před-tréninková receptura navržená tak, aby kultivovala a povzbuzovala pravé a...
  Skladem
  1 499 Kč Cena