Viking Chimaera Monstrosa Oleum -50ml (ROSITA)
 • Viking Chimaera Monstrosa Oleum -50ml (ROSITA)

Viking Chimaera Monstrosa Oleum -50ml

Rosita Real Foods™ řemeslný extra panenský Vikingský olej z jater Chiméry Podivné je produkován v malých várkách z divokých Chimér (Ratfish anebo Chimaera Monstrosa) lovených udržitelně v nedotčených čistých Norských vodách.


Vyroben z kvalitních čerstvých jater použitím prastaré techniky extrakce - řemeslnou výrobou. Výsledný olej je tak čistý a autentický jako byl olej Severských předků před stovkami let.


Chiméry jsou velmi primitivní skupinou ryb, jejichž kostry se skládají z chrupavky namísto kosti a které se datují více než 300 milionů let dozadu. Jsou opravdovými a reálnými přeživšími z dob Dinosaurů a od této doby se velmi nezměnily. Jde o jednu z nejstarší a nejzajímavější skupiny ryb, které jsou dnes živé. 


Země původu: Norsko.
Balení: 50ml(10kapek denně)
Značka: ROSITA.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  2 220 Kč
  s DPH

  1 982,14 Kč bez DPH

  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  Viking Chimaera Monstrosa Oleum (extra virgin) -10ml


  Chimera Monstroza

  Vikingy nazýván jako "Zlato Oceánu" je toto jediný tradiční olej z jater Chiméry Podivné (Chimaera Monstrosa) na dnešním trhu.

  Viking Chimaera Monstrosa Oleum (olej z jater Chiméry Podivné) vyrobený dle staré Vikingské tradice a receptury je naprostý unikát. Pochází ze Severního Norska a jeho obsah je nejzajímavější hlavně množstvím tzv. ALKYGLYCEROLŮ, kterých obsahuje až 33% a tím silně přesahuje množství v jakémkoli jiném zdroji naší planety včetně žraloků z nichž se běžně oleje a výtažky extrahují právě kvůli získávání zdroje vzácných Alkyglycerolů, které jsou mj. studovány pro efekty, které si musíte bohužel sami dohledat na internetu...


  VIKING CHIMAERA MONSTROSA OLEUM (EXTRA VIRGIN)


  - 100% "Ratfish"(chiméra podivná) olej z fjordů Helgeland v Norsku.
  - Z divokých ryb, ručně vyráběný, minimálně zpracovaný a syrový.
  - S koncentrací alkylglycerolů až 33%, podle nezávislých laboratorních testů, překonává koncentraci oleje ze žraločích jater.
  - Obsahuje přírodní vitamin A a vitamín D. Vitamin A je v aktivní retinolové formě a vitamin D je D3, biologicky nejvýhodnější - forma cholekalciferolu. 
  - Obsahuje silný antioxidant, alfa-tokoferol (vitamin E), v biologicky a chemicky nejaktivnější formě.
  - Obsahuje celé spektrum zdravých tuků, včetně fytosterolů a mnohočetné formy omega 3, 4, 6, 7, 9 a 11 mastných kyselin. 
  - Nikdy nebyl ohřát nad pokojovou teplotu ani ošetřen chemikáliemi a bělidly.
  - 100% bez přísad. 100% natural.
  - Jemná máslová chuť - méně rybí než olej z tresčích jater.
  - Přirozeně vysoce odolný vůči oxidaci a žluknutí.

  Síla našeho imunitního systému se liší podle ročních období. Podle posledních výzkumů vykazuje přibližně čtvrtina lidských genů jasnou sezónní změnu. Tato sezónní změna v genové aktivitě významně mění imunitní funkci, a proto jsou např. některé zánětlivé stavy - jako ztuhlé klouby, revmatoidní artritida a srdeční choroby - v zimních měsících mnohem závažnější. Jedním ze způsobů, jak bojovat proti těmto sezónním změnám, je podpořit imunitní zdraví pomocí jaterního oleje Rosita Ratfish.


  VZÁCNÉ ALKYLGLYCEROLY


  Játrový olej určitých druhů žraloků nebo ryb "Elasmobranch" byl v minulosti široce používán ve Skandinávské medicíně kvůli jeho efektům. Teprve nedávno však objevila Biochemie látky v oleji, které mohly způsobit jejich tradiční použití - zejména alkylglyceroly.

  Alkylglyceroly jsou etherové lipidy přítomné v orgánech produkujících krev, jako je kostní dřeň, slezina a játra; ale mohou se nacházet také v lidském mateřském mléce a v kolostrumech. Mezi mořské zdroje alkyglycerolů patří játrový olej určitých druhů žraloků a chimér. Bylo prokázáno, že alkylglyceroly mají příznivé účinky na homeostázi organizmu.


  CHIMÉRA- STARODÁVNÁ RYBA JINÉHO VĚKU


  Náš olej pochází z jater méně známé skupiny žraločích ryb známých jako Chiméry (Chimaera Monstrosa Linnaeus, běžný název: Ratfish nebo Rabbitfish - někdy se mylně zaměňuje se žralokem Ghost - Callorhinchus milii). Chiméra přebírá své jméno od Řecké chimaery - mytické monstrum s hlavou lva, kozím tělem a ocasem draka.

  Chiméry jsou velmi primitivní skupinou ryb, jejichž kostry se skládají z chrupavky namísto kosti a které se datují více než 300 milionů let dozadu. Jsou opravdovými a reálnými přeživšími z dob Dinosaurů a od této doby se velmi nezměnily. Jde o jednu z nejstarší a nejzajímavější skupiny ryb, které jsou dnes živé. Skutečně stará žijící fosílie.

  Chiméra je mimořádná ryba nacházející se ve všech oceánech světa, vždy v blízkosti dna, v hloubce 300-500 metrů, s hlášenou maximální hloubkou 1 663 metrů. Tyto ryby jsou napůl jako žralok, s hladkou kůží, velkými jiskřivými zelenými oči navrženými tak, aby viděly v temné hloubce. Králičí tvář a malá ústa obklopená velkými rty. Nos Chiméry je pokryt elektrickými senzory, které dokáží detekovat slabé elektrické signály vypouštěné těly kořistí - jako krabů, slimáků, hvězdic, mořských červů, ježků, škeblí, krevet a malých ryb, které všechny do jedné používají své svaly dostatečně a tak je možné detekovat jejich srdeční tep na dálku. Těla Chimér se nakonec zužují do mimořádně dlouhého závitového ocasu a společně s "krysími zuby", určenými k rozdrcení skořápky jejich kořisti, získali svůj společný název "ratfish".

  Tyto ryby nejsou oblíbeným zdrojem potravy protože i když jsou jedlé a jejich bílé maso je chutné, tak po odstranění jater, hlavy a všech vnitřností zbude k dispozici méně než 10% celkové váhy jako zdroj potravy. Hlavním důvodem je velikost jater, která tvoří obrovskou část celkové hmotnosti Chimér.

  Játra totiž tvoří přibližně 60% celkové tělesné hmotnosti a obsahují mimořádně vysoký podíl oleje. Obsah oleje je přibližně 60%, avšak v některých případech může dosahovat až 80% hmotnosti celých jater.

  Chimérský játrový olej je jedním z nejlepších známých antioxidačních maziv a proto byl používán pro zbraně a velmi jemné nástroje. Je extrémně stabilní a neoxidující ve srovnání s většinou rybích olejů a olejů z rybích jater a má společné znaky se semenným velrybím olejem, který byl používán jako mazivo pro nejkvalitnější a nejdražší kapesní hodinky na světě. NASA dokonce považuje olej z jater Chimér jako dobrou náhražku za semenný velrybí olej, který byl používán jako mazivo ve vesmírném programu.

  Oleje z Chimér však hl. byly po celá staletí používány topicky a konzumovány orálně Norskými Vikingy a Skandinávskými rybáři, kteří ho řadili nad všechny ostatní oleje z rybích jater.


  PROSTŘEDEK POUŽÍVANÝ NORSKÝMI VIKINGY


  Starověcí Vikingové a Skandinávští rybáři považovali olej získaný z velké olejnaté játry Chimér za drahocenný dar z moře. 

  Legenda říká, že Vikingové zavěšeli Chiméry a za určitou dobu játrový olej začal sám kapat od konce velmi dlouhého ocasu až po čumák ryby. Vikingové pak sbírali tento velmi speciální olej. Na rozdíl od tresek jsou Chiméry omezeny hlavně na hluboké vody a jako takové nebyli nikdy v zásobách Vikingů v bohatých množstvích. Proto považovali olej z jater Chimér za velmi vzácný dar z moře, nazvaný "Gold of the Ocean - Zlato oceánu. " Rosita dodnes používá tento starý ruční postup.


  PROČ JE OLEJ ROSITA VÝJIMEČNÝ ?


  Jeden z přírodních vzácných zázraků, náš celý a nerafinovaný extra panenský játrový olej z Chiméry je vyroben v malých dávkách ručně, s velkou péčí a respektem konečného produktu. Olej se extrahuje z nejkvalitnějších divokých ryb během krátké doby po ulovení. Proces těžby se provádí ručně, založený na starých řemeslných principech, které samy o sobě stojí na základě při výrobě nikdy nepoužívat žádné chemikálie, topení, páru ani mechanický tlak. Výsledkem je, že náš nezpracovaný olej si uchovává své enzymy a úplný výživový profil; je to skutečně olej v jeho přirozeném stavu.

  Mnohé velké kultury lidské historie pokládaly olej z jater různých ryb jako posvátnou potravinu pro vitalitu a sílu všech úrovní lidské bytosti. Sparťané i Římští vojáci jedli příděly rybích tuků. Vikingové uchovávali spíže a sudy s rybími orgány a játry a vyráběli oleje z rybích jater jako tzv. poklad oceánu pro sílu svou i jejich potomků.

  Rosita Real foods vyrábí i v dnešní moderní a v mnoha směrech nemocné a od přírody a tradic odkloněné společnosti oleje stále podle starého Vikingského řemesla a postupu, jehož výsledkem je jedinečná čistota a hl. čerstvost oleje a jeho složení. 

  Tento olej je vyráběn v malých várkách. Může být čas od času vyprodán a nedostupný na různá časová období.

  - Divoký a Syrový.
  - Z čerstvých jater.
  - Vyrobeno za studena a bez chemie.
  - Schváleno jako doplňek stravy.

  Rosita Real Foods™ řemeslný extra panenský Vikingský olej z jater Chiméry Podivné je produkován v malých várkách z divokých Chimér (Ratfish anebo Chimaera Monstrosa) lovených udržitelně v nedotčených čistých Norských vodách. Je vyroben z kvalitních čerstvých jater použitím prastaré techniky extrakce - řemeslnou výrobou. Výsledný olej je tak čistý a autentický jako byl olej Severských předků před stovkami let.

  Skladování: V temnu a suchu (Lednice není díky vysokému obsahu Alkyglycerolů nutná, ale po otevření se doporučuje 4-6°C). Neotevřená balení mohou být uchovávána v mrazáku pro prodloužení doby trvanlivosti.

  Po otevření spotřebujte do 3 měsíců. Může ztuhnout a zakalit se pokud je v lednici nebo zmrazen: lehce protřepejte před použitím.

  Ručně vyráběný extra panenský olej z jater chiméry (Rosita Ratfish Liver Oil™) si plně uchovává svoji nutriční hodnotu a chuť po dlouhou dobu po výlovu, obzvláště pokud je řádně skladován. ROSITA zaručuje, že vaše lahvička oleje z jater chiméry bude při zakoupení čerstvá, jelikož se olej plní do lahviček ve velmi malých várkách.

  Světlo zrychluje míru oxidace, čímž dochází k rychlejšímu žluknutí oleje, proto je olej balen v malých tmavých skleněných lahvičkách. Lahvičky by měly být nejlépe uchovávány na studeném, tmavém a suchém místě bez přímého zdroje tepla a světla. Lahvička musí být po každém použití řádně uzavřena. Otevřené lahvičky by měly být uchovávány při teplotě méně než 4-6°C. Olej lze na dlouho dobu zmrazit. Při opětovném uchovávání v ledničce nebo mrazničce může olej zhoustnout a zakalit se. Před použitím olej lehce protřepejte.

  Testování ukázalo, že na vitamíny a další látky v oleji obsažené nemá zmrazování žádný vliv. Aby se zabránilo znečištění a snížení kvality oleje, nedotýkejte se kapátka, ani se kapátkem nedotýkejte jiných předmětů.


  OLEJ Z JATER CHIMÉRY ROSITA A OMEGA 3 MASTNÉ KYSELINY


  - CELKEM n-3 PUFA: 54,7 mg na gram
  - EPA (20:5 n-3): 24,4 mg na gram
  - DHA (22:6 n-3): 15,7 mg na gram

  Jelikož jde o přírodní produkt, tyto hodnoty se mohou lišit.
  Experti v současné době poukazují na to, že není důležité množství omega-3, ale hl. jejich forma.


  Banner rodinné firmy rybářů Rosita


  VŠECHNY ROSITA REAL FOODS™ PRODUKTY JSOU TESTOVÁNY 


  Analytické testy byly provedeny nezávislými institucemi třetích osob, laboratořemi a universitami.

  - Národní ústav pro výživu a výzkum potravin mořského původu, Norsko (National Institute of Nutrition and Seafood Research, NIFES)
  - Laboratoř pro testování potravin a farmaceutických výrobků ALS FOOD & Pharmaceutical, Velká Británie
  - Eurofins Food Testing, Lucembursko (nadnárodní společnost testující potraviny a krmiva)
  - BioDetection Systems, Nizozemí (společnost zabývající se bezpečností a kvalitou potravin, zdraví a životního prostředí)
  - Služba pro analýzu výživy při Ústavu pro akvakulturu na Univerzitě ve Stirlingu, Skotsko
  - Project no (C3937). Extra panenský olej byl také testován (15.7.2011) výrobcem u neziskové organizace ECO Marine za použití BiolaboratořE ústavu Nofima (neboli Výzkumného ústavu pro potraviny, rybolov a akvakulturu v Norsku), která se specializuje na mořské raw materiály a produkty. Projekt č. (C3937).


  Doba použitelnosti NEOTEVŘENÝCH lahviček:

  V mrazničce (-19 °C) - 3-5 let.
  V ledničce (4 °C) - 1-3 roky.
  Na tmavém chladném místě (15 °C) - 1 rok. 
  Na tmavém teplém místě (30 °C) - 3-6 měsíců.

  SLOŽENÍ: 100% syrový ručně vyráběný Extra-Panenský Olej z jater Chimaera Monstrosa (Ratfish).
  Balení: 10ml


  NUTRIČNÍ FAKTA 


  Kyselost méně než 0,3 %. Široké spektrum přirozeně se vyskytujících mastných kyselin, živin rozpustných v tucích a antioxidantů. Je to neobyčejně bohatý zdroj přirozeně se vyskytujících biologicky aktivních alkylglycerolů. Laboratorní testy ukázaly, že tento olej obsahuje více než 33 % alkylglycerolů (měřeno jako procento hmotnosti).

  Neobsahuje: lepek, kvasnice, mléčné deriváty, umělá barviva a příchutě. Absolutně nic přidáno UMĚLE.

  Nutriční hodnoty se mohou mírně lišit výlov od výlovu, a to v závislosti na přírodních sezónních a geografických změnách.

  Je velmi pravděpodobné, že náš čistý a přírodní extra panenský olej z jater chiméry (Extra-Virgin Rosita Ratfish Liver Oil™) je jediný nezpracovaný olej bez přísad na této planetě.

  Olej z jater chiméry Rosita 50 ml: 

  Počet dávek v lahvičce: Přibližně 100

  Množství v dávce:
  Kalorie: 5,6 Kalorie z tuku: 5,2 % denní dávky*
  Tuky celkem 0,5 g 0,8 %
  Nasycené tuky 0,1 g 0,5 %
  Trans-tuky 0 g 0 %
  Cholesterol 0,9 mg 0,3 %
  Sodík 76 µg 0,003 %
  Sacharidy celkem 19,6 mg 0,007%
  Vláknina 0 g 0 %
  Cukry 0 g 0 %
  Bílkoviny 2 mg 0,04 %


  UPOZORNĚNÍ


  Užívání tohoto produktu by měli se svým lékařem konzultovat ti, kteří chtějí užívat výrazně vyšší než doporučené množství produktu a dále tyto osoby: těhotné a kojící ženy; diabetici; osoby alergické na ryby nebo jód; osoby, které užívají přípravky na ředění krve; osoby, u nichž se očekává chirurgický zákrok nebo jimž byla diagnostikována kardiovaskulární choroba, krvácivost či porucha imunitního systému.

  Pokud jste vy nebo vaše dítě nikdy nekonzumovali rybu či rybí olej nebo pokud máte podezření na potravinovou alergii, konzultujte se svým lékařem užívání rybího tělového oleje/oleje z rybích jater ještě před jeho prvním užitím. Jako dodatečnou pojistku můžete také vyzkoušet malé množství oleje na malém místě na kůži, například ve spodní části dolní končetiny. Pokud vám kontakt s olejem způsobí alergickou reakci, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Uchovávejte mimo dosah dětí.

  Před použitím extra vyšších dávek tohoto oleje konzultujte prosím s lékařem, nebo pokud plánujete užívání a jste těhotná, kojíte, máte cukrovku, alergii na ryby nebo jód, používáte léky na tlak, máte kardiovaskulární nemoc, krvácení nebo poruchu imunitního systému. Udržujte mimo dosah dětí.

  Pokud kontakt s olejem způsobuje alergické reakce, konzultujte se svým osobním lékařem.

  Tento výrobek není určen k diagnostikování, léčbě nebo prevenci jakékoli nemoci nebo zdravotního stavu.

  Obsah této stránky slouží pouze pro referenční účely a nemá za cíl nahrazovat radu či doporučení praktického lékaře, farmaceuta nebo jiného zdravotního pracovníka s licencí. 


  Datový list

  Část těla
  ledviny
  oči
  pleť
  srdce a cévy
  Dle účelu
  na hormonální rovnováhu
  na imunitu
  Pro koho
  pro děti
  pro ženy

  Specifické odkazy

  chat Recenze (0)

  Související produkty

  Australský Emu Olej -100 kapslí
  • Vyprodáno
  superpotraviny
  Australský Emu Olej - 100 kapslí
  Vitamín K2 jehož je EMU olej zdrojem zejména, byl něco, co naši předci zcela přirozeně hojně konzumovali, avšak z našeho moderního jídelníčku...
  Jde o nejkvalitnější a nejlepší přírodní živočišný zdroj vitamínu K2(MK-4) na světovém trhu.
  Vyprodáno
  1 690 Kč Cena
  ROSITA Olej z tresčích...
  morske-produkty
  ROSITA Olej z tresčích jater - kapsle (Norsko)
  Praktická kapslová verze nejčerstvějšího a nejkvalitnějšího oleje z tresčích jater na dnešním trhu. Ideální balení při cestování nebo jiné situaci,...
  Raw extra panenský olej z čistých vod Severního Norska, dle staré Vikingské tradice a receptury.
  Skladem
  1 149 Kč Cena
  ROSITA RAW Olej z tresčích jater (Norsko)
  • -231 Kč
  morske-produkty
  ROSITA RAW Olej z tresčích jater (Norsko)
  Extra panenský olej z tresčích jater - vyrobený dle staré Vikingské tradice a receptury. Jedná se o jediný Raw Extra panenský olej ze skutečně...
  Raw extra panenský olej z čistých vod Severního Norska, dle staré Vikingské tradice a receptury.
  Skladem
  1 149 Kč Běžná cena -231 Kč 1 380 Kč Cena
  Viking Chimaera Monstrosa Oleum -10ml
  morske-produkty
  Viking Chimaera Monstrosa Oleum -10ml
  Rosita Real Foods™ řemeslný extra panenský Vikingský olej z jater Chiméry Podivné je produkován v malých várkách z divokých Chimér (Ratfish anebo...
  Vikingský extra panenský olej z jater Chiméry podivné, lovený udržitelně z nedotčených Norských vod.
  Skladem
  820 Kč Cena