Vitamín D3 kapky (1000IU) - 50ml
 • Vitamín D3 kapky (1000IU) - 50ml

Vitamín D3 kapky (1000IU) -50ml (WHOLDOHEALTH)

Tyto laboratorně testované kapky jsou vyrobeny z MCT oleje z kokosu a vitamín D3 v nich z laolínu extrahovaného z ovčí vlny. Kapky jsou certifikované a vyrobeny v Německu, kapky jsou vegetariánsky přívětivé


Vitamín D3 pomáhá fyzicky i pocitově udržovat harmonický stav. Stará se o udržení zdravých kostí a svalů a je důležitý v procesu dělení buněk. Podporuje vitalitu těla a imunitní systém.


Užívejte dle potřeby a nebo doporučení lékaře, pomocí pipety z přírodního kaučuku můžete snadno a přesně dávkovat tento vitamín D3. Vitamín D3 můžete umístit přímo na jazyk nebo ho smíchat s nápojem či jídlem.


Původ: Německo.
Balení:
 1800 kapek (1kapka = 1.000IU vitamínu D3).
Značka:
WHOLDOHEALTH.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  359 Kč
  s DPH

  320,54 Kč bez DPH

  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  Vitamín D3 (1000ui) v MCT oleji (WHOLDOHEALTH)


  VITAMÍN D3 v MCT oleji od WHOLDOHEALTH


  Vitamín D3 je v tucích rozpustný vitamín a potřebuje tuk nebo olej jako transportní médium, které tělo používá. Proto je základem těchto kapek MCT olej z kokosu. Kombinací s olejem se zvyšuje biologická dostupnost a vitamín organismus velmi dobře vstřebává.

  • bez přísad
  • bez GMO 
  • bez želatiny
  • bez laktózy
  • bez lepku
  • bez příchutě
  • bez barviv a stabilizátorů
  • Vysoce kvalitní, mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem (MCT olej z kokosového ořechu) použity jako nosné oleje, pro optimální absorpci v tucích rozpustného vitaminu D3


  DÁVKOVÁNÍ VITAMÍNU D3


  Užívejte dle potřeby a nebo doporučení lékaře, pomocí pipety z přírodního kaučuku můžete snadno a přesně dávkovat tento vitamín D3. Vitamín D3 můžete umístit přímo na jazyk nebo ho smíchat s nápojem či jídlem.


  VITAMÍN D3


  Tento důležitý vitamín se v těle chová jako prohormon. Působí na mnoha úrovních organismu, kde pomáhá fyzicky i pocitově udržovat harmonický stav: díky vitamínu D jednoduše máme elán. Stará se o udržení zdravých kostí a svalů a je důležitý v procesu dělení buněk. Tím tedy podporuje vitalitu těla. A nejen to, blahodárně působí také na imunitní systém. 


  POVOLENÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ DLE NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012


  VITAMÍN D PŘISPÍVÁ 

  • normál­nímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu
  • normální hladině vápníku v krvi
  • udržení normálního stavu kostí
  • udržení normální činnosti svalů
  • udržení normálního stavu zubů
  • funkci imunit­ního systému
  • vitamín D se podílí na procesu dělení buněk

  Tento aktivní vitamín D3 je důležitý pro zdraví imunitního systému a zároveň pomáhá vstřebávání vápníku, podporujícího zdraví kostí a zubů.


  CO TO JE VITAMÍN D?


  VITAMÍN D2 A D3:

  VITAMÍN D2  

  nachází se v rostlinných zdrojích. Zvláště bohaté na vitamín D2 jsou hlavně houby vystavené slunečním paprskům, vitamín D2 má ale mnohonásobně nižší biologickou aktivitu, než vitamín D3

  VITAMÍN D3 

  najdeme v živočišných produktech, je to aktivnější forma vitamínu D

  Náš vitamín D je extrahován z lanolinu. Ten vzniká jako vedlejší produkt z ovčí vlny, která zůstane po nezbytném stříhání ovcí.


  VITAMÍN D – PODPORA VAŠEHO ZDRAVÍ


  Pravděpodobně dorazíte do práce, zatímco je slunce ještě nízko. Možná vyjdete ze své kanceláře do auta, abyste si zajeli na oběd, nebo jíte přímo u stolu a domů se pak dostanete až ke konci dne, kdy je slunce již daleko za svým vrcholem, natož aby ještě mohlo optimalizovat váš vitamín D.

  Dokonce, i když se dostanete přes poledne ven, může to být jen na pár chvil. Dále je rovněž pravděpodobné, že na sobě máte dlouhé rukávy i dlouhé kalhoty, bránící slunci proniknout k vaší pokožce.

  Zároveň je možné, že po dlouhé zimě a bez žádného pobytu na sluníčku vaše pokožka začíná letní sezónu s velmi podprůměrnou hladinou vitamínu D.

  Vitamín D podporuje váš celkový zdravotní stav. Nedávné objevy naznačují, že má podstatně rozsáhlejší účinky než jen pro zdraví našich kostí.


  PROČ JE VITAMÍN D TAK DŮLEŽITÝ PRO NAŠE TĚLO?


  Výzkumy naznačují, že až 85% lidí by mohlo trpět nedostatkem vitamínu D, aniž by o tom věděli. To znamená, že mají zhoršené zdraví. Ve skutečnosti někteří vědci vyžadují urgentní opatření. Proč?

  Protože současné vědecké výzkumy dokazují, že všechny buňky a tkáně v těle jsou receptory vitamínu D – a docházejí tak k závěru, že všechny buňky a tkáně potřebují ke svému správnému fungování vitamín D.

  Nejen to, vitamín D je zodpovědný za regulaci více než 2000 genů v těle.

  Vitamín D ručí za velmi složité metabolické procesy. Vědci věří, že vitamin D nabízí širokou škálu základních biologických funkcí týkajících se mnoha aspektů našeho zdraví.


  VSTŘEBÁVÁNÍ VITAMÍNU D


  Při konstatním dávkování vitamínu D3 potřebujete přibližně 3 měsíce nepřetržitého dávkování, abyste dosáhli zvýšení a ustálení hodnoty v krvi. Optimální hodnota je stanovena v rozpětí 30-80 mcg/l.

  Názory na optimální hodnoty se liší v průměru je uváděno 40-60 mcg/litr (40-60 ng/ml).

  Institute of Medicine (IOM) v roce 2010 zvýšil horní limit denní dávky na 4000 IU pro dospělé nad 19 let. Pro děti stanovil horní limit mezi 1000 - 3000 IU denně v závislosti na věku.

  Co se týče koncentrace tak IOM stanovil 50 mcg/l jako dostačující koncentraci pro 97% populace pro normální vývoj.

  Hodnoty lze počítat podle následující tabulky: http://unitslab.com/node/224


  KOLIK JE DENNÍ POTŘEBA VITAMÍNU D?


  Příjem vitamínu D ze slunce je individuální záležitostí. Přibližně můžeme uvést, že 15-20 minutová expozice celého těla v červenci dodá cca 15 000 IU vitamínu D (lidé s tmavou pletí potřebují dvojnásobný čas).

  Opalování může být pro řadu lidí značně rizikové (pro osoby, které mají světlou pleť, málo pigmentu a důsledkem je spálení.) Opalování je o správném načasování a odhadnutí možností.

  Na obrázku č.1 můžeme vidět - graf, který ukazuje vztah mezi účastníky, kteří reportovali o 41% méně případů výskytu chřipky a o 15% méně případů výskytu nachlazení. Jednalo se o jedince s hodnotou vitamínu D nad 40 ng/ml v krvi.

  Výsledky studie vitamínu D3 a jeho vlivu na imunitu a celkové zdraví.

  Na obrázku č.2 - je znázorněn zase počet účastníků jiného průzkumu (1659 osob), z toho vybráno 17% nad 65 let. Ti, u kterých došlo ke zlomenině kosti, měli obsah vitamínu D v krvi ve většině pod 40 ng/ml. U účastníků pod 20 ng/ml byly výsledky zlomenin 3-krát častější než u skupiny nad 40 ng/ml. Obecně je potřeba dbát na optimální příjem vitamínu D, hořčíku, proteinů a vápníku, též udržovat optimální hodnoty vitamínu C a K2.


  PROČ SI HLÍDAT DOSTATEČNÝ PŘÍJEM VITMÍNU D?


  Příliš málo vitaminu D nemusí mít žádné zjevné příznaky navenek. Přesto vitamín D (konkrétně vitamín D3) podporuje neuvěřitelnou škálu systémů a funkcí v těle.

  Jak si můžete být jistí, že máte dostatek vitamínu D?

  U některých skupin obyvatelstva je více než pravděpodobné, že mají nižší hladiny vitamínu D než ostatní. Ale nezapomeňte, že se odhaduje, že 85% lidí trpí jeho nedostatkem. Patříte k oněm 85% nebo třeba do jedné z těchto skupin?

  Lidé s omezenou expozicí slunečnímu záření

  Během dlouhých šedivých zimních měsíců budete možná muset doplnit svůj vitamín D3, pokud nemáte přístup k bezpečnému soláriu.

  Nicméně, dokonce i v létě jsou mnozí z nás jako novodobí ‚jeskynní lidé‘. Většina lidí se i v letním období jen velmi málo vystavuje pobytu na slunci. Důvodem může být práce uvnitř budovy během doby vrcholného slunečního světla, aby se zabránilo horku, nebo také kulturní zvyklosti v odívání.

  Dokonce i o víkendu, když je deštivo, můžete postrádat sluneční záření. Jestli je to váš případ, tak pravděpodobně nemáte dostatek vitamínu D, který potřebujete.

  A věděli jste, že vaše auto, okna v domě i v kanceláři blokují většinu sluneční vlnové délky, kterou vaše pokožka potřebuje, aby mohla vyrobit vitamín D? Takže se nespoléhejte na to, že jej získáte uvnitř – nebo v autě.

  Dále, pokud žijete v průmyslové oblasti se znečištěným ovzduším s vysokým obsahem síry (kyselé deště), které blokují sluneční paprsky, vaše hodnoty vitamínu D jsou pravděpodobně rovněž nízké.

  Vaše holá pokožka potřebuje být každý den alespoň na 10–15 minut vystavena přímému slunečnímu světlu, aby mohla produkovat vitamín D, který potřebujete. Stejně jako okna, také bundy a dlouhé kalhoty blokují hodnotné sluneční vlnové délky.

  LIDÉ S NADVÁHOU 

  Jedinci, kteří mají nadváhu, mívají často podstatně vyšší potřebu vitamínu D, protože vitamín D je rozpustný v tucích a skrytý v jejich tuku.

  TĚHOTNÉ ŽENY

  Nové důkazy naznačují, že hladina vitamínu D během těhotenství může být zásadně důležitá pro vás a vaše dítě.

  STARŠÍ LIDÉ

  Jste ve věku, kdy vaše pokožka ztrácí schopnost vytvářet vitamín D. Navíc mají starší lidé tendenci trávit více času doma.

  LIDÉ TMAVÉ PLETI

  Lidé s tmavší barvou pleti mají vyšší hodnotu melaninu, který blokuje UVB záření a omezuje schopnost těla produkovat vitamín D3. A co víc, vitamín D se velmi vzácně vyskytuje v potravinách a je k dispozici pouze ve velmi omezeném množství např. ve vejcích, játrech, orgánech, kaviáru a tučných rybách.


  Doplňkové parametry
  Kategorie: Vitamíny a minerály
  Objem: 50 ml ( cca 1800 kapek )
  Balení: Dávka na 3600 dní
  Forma: Kapky
  Upozornění: Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

  Upozornění:
  Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.


  Datový list

  Část těla
  ledviny
  srdce a cévy
  Dle účelu
  na hormonální rovnováhu
  na imunitu
  příprava na početí
  Pro koho
  pro děti

  Specifické odkazy

  chat Recenze (2)
  Známka

  Související produkty

  LIPOSOMÁLNÍ VITAMÍN D3 (5000IU) - KAPSLE (DR. MERCOLA)
  vitaminy-antioxidanty
  LIPOSOMÁLNÍ VITAMÍN D3 (5000IU) - KAPSLE (DR. MERCOLA)
  Vitamín D liposomální forma pro větší biodisponibilitu vitamínu D3 (cholecalciferol, zdroj: lanolin cholesterol z ovčí vlny). Zpracován inovativní...
  Liposomáln Vitamín D pro větší biodisponibilitu vitamínu D3 (cholecalciferol, zdroj: lanolin...
  Skladem
  515 Kč Cena
  Vitamín D3+K2 Kapky -50ml (Německo)
  vitaminy-antioxidanty
  Vitamín D3+K2 (kapky) v MCT -50ml (WHOLDOHEALTH)
  Vitamíny D3 a K2 jsou v tucích rozpustné vitamíny a potřebujou tuk nebo olej jako transportní médium, které tělo používá. Proto je základem těchto...
  Kombinace vitamínu D3 (1.000 IU) a vitamínu K2 (20mcg) v jedné kapce v MCT oleji. Tento produkt...
  Skladem
  989 Kč Cena