Vitamín K2 (MK7) Kapky (WHOLDOHEALTH) - 50ml
 • Vitamín K2 (MK7) Kapky (WHOLDOHEALTH) - 50ml

Vitamín K2 (MK7) Kapky -50ml (WHOLDOHEALTH)

Vitamín K2 je v tucích rozpustný vitamín a potřebuje tuk nebo olej jako transportní médium, které tělo používá. Proto je základem těchto kapek MCT olej z kokosu. Kombinací s olejem se zvyšuje biologická dostupnost vitamínu pro organismus a velmi dobře vstřebává.


Tento produkt nabízí ohromné/velmi ekonomické množství dávek a vysoký obsah vitamínu K2 (20mcg v kapce/200mcg v denní dávce 10ti kapek) ve stabilní lahvičce z jantarového skla, chráněné proti světlu - s lékařskou pipetou.


Tyto laboratorně testované kapky jsou vyrobeny v Německu. Díky výrobě a certifikované jakosti v Hamburku jde o konstantní kvalitu každé šarže.


Původ: Německo.
Balení:
50ml.
Kategorie: 
Minerály a vitamíny.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  749 Kč
  s DPH

  668,75 Kč bez DPH

  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  Vitamín K2 v MCT oleji od WHOLDOHEALTH - 50ml


  VITAMÍN K2 v MCT oleji od WHOLDOHEALTH


  Tento produkt nabízí ohromné/velmi ekonomické množství dávek a vysoký obsah vitamínu K2 (20mcg v kapce/200mcg v denní dávce 10ti kapek) ve stabilní lahvičce z jantarového skla, chráněné proti světlu - s lékařskou pipetou. Tyto kapky mají vysokou biologickou dostupnost a přispívájí k udržení normálního stavu kostí, zubů, krevní srážlivosti a aktivaci osteokalcinu. 

  K2 je v tucích rozpustný vitamín a potřebuje tuk nebo olej jako transportní médium, které tělo používá. Proto je základem těchto kapek MCT olej z kokosu. Kombinací s olejem se zvyšuje biologická dostupnost  vitamínu pro organismus a velmi dobře vstřebává.

  Kapky jsou vegetariánsky přívětivé, přítomný vitamin K2 je extrahován metodami organické syntézy z rostlinných surovin geraniol a farnesol. Ty pocházejí z růží a citronové trávy.

  • Bez přísad
  • bez GMO 
  • bez želatiny
  • bez laktózy
  • bez lepku
  • bez příchutě
  • bez barviv a stabilizátorů
  • Vysoce kvalitní, mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem (MCT olej z kokosového ořechu) použity jako nosné oleje, pro optimální absorpci tohoto v tucích rozpustného vitaminu K2.

  Tyto laboratorně testované kapky jsou vyrobeny v Německu. Díky výrobě a certifikované jakosti v Hamburku jde o konstantní kvalitu každé šarže.

  Snadné dávkování kvalitní lékařskou pipetou, flexibilní aplikace, přímo do úst či do nápojů nebo studených jídel.


  VITAMÍN K2


  Vitální látka a hlavní hráč ve zdraví zubů, kostry a správném využití vápníku v těle. Tento vitamín K2 ve formě MK-7 (menachinon-7 rostlinného původu) má molekulovou strukturu, která může byt rychleji vstřebávána, a proto je okamžitě dostupná organizmu. 

  • zásadně ovlivňuje metabolismus vápníku a působí synergicky s vit. D
  • přispívá k normálnímu proudění krve
  • pomáhá udržovat cévy, zuby a kosti zdravé

  Epidemiologické studie provedené v posledním desetiletí u obyvatel střední Evropy ukázaly, že dostatečný příjem vitaminu K2 má velký význam pro kardiovaskulární a kostní zdraví. Studie v Japonsku prokázali tak silný efekt vit. K2 na osteoporózu, že se tam stalo běžnou praxí předepisování vitamínu K2 lékařem a jeho následné uhrazení pojištovnou. V Japonsku se uvádí podobné efekty vitamínu K1 jako u K2, avšak velký rozdíl ve vstřebatelnosti u lidí, která je u K1 do 10% a u K2 téměř 100%. 


  FORMY VITAMÍNU K2 (MK-7, MK-4)


  Pozor, forma MK-7 je ideální pro většinu osob avšak těhotným a kojícím ženám naléhavě doporučuji přijímat hlavně přírodní živočišnou formu MK-4(např. z Emu oleje a potravin na ni bohatých) zejm. protože MK-7 nepřekračuje bariéru placenty a nedostane se vůbec k plodu, MK-4 je klíčový pro optimální vývoj a šířku lebeční dutiny, pánevního dna a zbytku kostry a také protože MK-4 je jediný K2 v mateřském mléce a do něj přímo přecházející.


  DÁVKOVÁNÍ VITAMÍNU K2


  • Užívejte 10 kapek denně (anebo dle potřeby a doporučení lékaře).
  • Pomocí lékařské pipety, která je součástí balení můžete snadno a přesně dávkovat tento vitamín K2.
  • Kapky můžete umístit přímo na jazyk nebo je smíchat s nápojem či jídlem.


  VITAMÍN K2 A VÁPNÍK


  Vitamín K2 přispívá k normální srážlivosti krve. Zejm. však vitamin K2 aktivuje osteokalcin, díky vápníku je vázán a uložen v kostní hmotě. Navíc Vitamin K2 MK-7 pomáhá rozpouštět vápník z měkké tkáně. Ve zkratce je tedy K2 zodpovědný za to, aby se vápník dostal tam kam má a naopak nebyl v těle na místech kde nemá co dělat (ledvinové kameny, zavápenatění cév apod.) Příjem většího množství vápníku bez současného příjmu vit. K2(jako například z mléčných produktů a mléka od nepastvených zvířat nebo z vápníkových tablet apod.) je doslova nebezpečný. Stejně jako vitamín D3 tedy i K2 přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů a až společně pracují optimálně synergicky.

  Osteoporóza a cévní kalcifikace mají podobné etiopatogenetické mechanismy. Nedostatek vitaminu K2 může být zodpovědný za tzv. „vápníkový paradox“, tj. deficit vápníku v kostech a naopak jeho ukládání do cévních stěn. Nedostatek vitaminu K2 souvisí se sníženým příjmem v moderní stravě, s poruchou intestinální resorpce nebo se změnou střevní mikroflóry.

  Celoživotní riziko vzniku alespoň jedné zlomeniny je sníženo o 25 % při denním užívání 800 IU vitaminu D, 45 μg vitaminu K2 a 1200 mg vápníku. Kromě toho může vitamin K2 také zabránit tvorbě zubního kamene na vnějších horních stoličkách a za spodními předními zuby v důsledku vysokých hladin vápníku ve slinách. Vitamin K2 byl také spojen se zdravím ledvin, prevencí rakoviny a stabilizací hladiny cukru v krvi.


  SYNERGIE VITAMÍNU K2 A VITAMÍNU D3


  Vitamín K2, je velmi vhodné užívat také pokud je vitamín D3 užíván pravidelně a po delší dobu. Užíváním vitamínu D totiž tělo produkuje více proteinů závislých na vitamínu K2. Ty mají mnoho zdravotních přínosů, ale logicky pouze s dostatečným množstvím vitamínu K2 mohou být aktivovány.


  ROZDÍL MEZI VITAMÍNEM K1 A K2 


  Nejčastější otázka bývá - jaký je rozdíl mezi K1 a K2? K1 byl objeven v roce 1929 jako esenciální faktor pro koagulaci krve (odtud zkratka K). Nověji objevený vitamin K2 je důležitý pro kostní metabolismus. Zatímco K1 se nachází v rostlinách, jako je listová zelenina, K2 je přítomen ve fermentovaných potravinách, potravinách živočišného původu a dále je do určité míry a za určitých okolností vytvářen bakteriemi přítomnými v gastrointestinálním traktu. K1 je tedy v zásadě produkován rostlinami a používá se v lidském těle pro regulaci srážlivosti krve(koagulant).

  Důležité je, že lidské bytosti nemohou příliš efektivně vyrábět K2 z konzumace K1 z vegetace(a obzvláště v případě nabouraného mikrobiomu): to mohou udělat pouze býložravci se specifickým trávícím systémem typu kráva apod. Vitamin K2 je to, čemu říkáme „aktivátor“, což v jeho případě znamená, že mj. stimuluje produkci osteokalcinu - bílkoviny, která v zásadě uvádí minerály(zejm. vápník) tam, kam mají jít. Tento vitamin je produkován různými zvířaty ze spotřeby K1 v travnaté vegetaci.

  S industrializací potravinového systému a příchodem krmení zvířat převážně zrninami, granulátem, semeny apod. namísto pastvy/senáže se tento vitamin téměř ztratil z naší moderní stravy, která je chudá na živočišnou produkci skutečně pastvených a přirozeně krmených zdravých zvířat a jejich produktů. Už v roce 1945 právě Dr. Weston A. Price(asi nejlepší zubař všech dob) popsal „nový vitamínový aktivátor“, který hrál významnou roli při využívání minerálů, ochraně před zubním kazem, růstu a vývoji, reprodukci, ochraně před srdečními chorobami a na správnou funkci mozku. Chemickým testem zjistil, že se tato sloučenina, kterou nazval aktivátor X, vyskytuje např. v másle, orgánech a tuku zvířat, které konzumují zelenou trávu, a také v některých mořských potravinách, jako jsou rybí vejce(kaviár).

  Pro mnohé tradiční kultury byly tyto potraviny posvátné a hráli klíčovou roli v reprodukci, výživě a udržení silného rodu. I proto byly v tradičních kulturách, které dr. Price navštívil po celém světě minimální znaky degenerace kostry, lebeční dutiny a zubů, vývoje pánevního dna apod. jako je tomu bohužel v moderních kulturách se silným deficitem mj. vit. K2 a celkově kvalitní stravy. Moderní kultury jsou naopak zahlceny zpracovanými potravinami, cukrem, moukou, rostlinnými pro-zánětlivými oleji a všelijakými polotovary, které ještě více prohlubují degeneraci a deficity těla. 


  Doplňkové parametry
  Kategorie: Vitamíny a minerály
  Přísady: MCT olej, Vitamín K2 (MK-7)
  Objem: 50 ml ( cca 1800 kapek )
  Balení: Dávka na 180 dní
  Doporučené dávkování pro dospělé: Užívejte 10 kapek denně (= 1 denní dávka). Jedna denní dávka (10 kapek) obsahuje 200 μg vitamínu K2 (MK-7)
  Obsah účinných látek: v 10 kapkách Vitamín K2 200 μg (267% denní referenční hodnoty příjmu)
  Výrobce: WoldoHealth by Woldoshop GmbH, Oehleckerring 9a- 11, 22419 Hamburg
  Upozornění: Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.

  Upozornění:
  Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.


  Datový list

  Část těla
  ledviny
  plíce
  srdce a cévy
  Dle účelu
  na hormonální rovnováhu
  podpora metabolismu

  Specifické odkazy

  chat Recenze (4)
  Známka

  Související produkty

  Vitamín D3+K2 Kapky -50ml (Německo)
  vitaminy-antioxidanty
  Vitamín D3+K2 (kapky) v MCT -50ml (WHOLDOHEALTH)
  Vitamíny D3 a K2 jsou v tucích rozpustné vitamíny a potřebujou tuk nebo olej jako transportní médium, které tělo používá. Proto je základem těchto...
  Kombinace vitamínu D3 (1.000 IU) a vitamínu K2 (20mcg) v jedné kapce v MCT oleji. Tento produkt...
  Skladem
  989 Kč Cena
  Australský Emu Olej -100 kapslí
  • Vyprodáno
  superpotraviny
  Australský Emu Olej - 100 kapslí
  Vitamín K2 jehož je EMU olej zdrojem zejména, byl něco, co naši předci zcela přirozeně hojně konzumovali, avšak z našeho moderního jídelníčku...
  Jde o nejkvalitnější a nejlepší přírodní živočišný zdroj vitamínu K2(MK-4) na světovém trhu.
  Vyprodáno
  1 690 Kč Cena
  ROSITA Olej z tresčích...
  • imunita
  • Hormony
  • -60 Kč
  morske-produkty
  ROSITA Olej z tresčích jater - kapsle (Norsko)
  Praktická kapslová verze nejčerstvějšího a nejkvalitnějšího oleje z tresčích jater na dnešním trhu. Ideální balení při cestování nebo jiné situaci,...
  Raw extra panenský olej z čistých vod Severního Norska, dle staré Vikingské tradice a receptury.
  Skladem
  1 089 Kč Běžná cena -60 Kč 1 149 Kč Cena
  Vitamín D3 kapky (1000IU) - 50ml
  vitaminy-antioxidanty
  Vitamín D3 kapky (1000IU) -50ml (WHOLDOHEALTH)
  Tyto laboratorně testované kapky jsou vyrobeny z MCT oleje z kokosu a vitamín D3 v nich z laolínu extrahovaného z ovčí vlny. Kapky jsou...
  Laboratorně testované kapky jsou vyrobeny z MCT oleje z kokosu a vitamín D3 v nich z laolínu...
  Skladem
  359 Kč Cena