close Zavřít
Vitamíny D3 + K2 (kapky) v MCT - 2x(50ml/1800 kapek)
 • Vitamíny D3 + K2 (kapky) v MCT - 2x(50ml/1800 kapek)

Vitamíny D3 + K2 (kapky) v MCT - 2x(50ml/1800 kapek)

Vitamíny D3 a K2 jsou v tucích rozpustné vitamíny a potřebujou tuk nebo olej jako transportní médium, které tělo používá. Proto je základem těchto kapek MCT olej z kokosu. Kombinací s olejem se zvyšuje biologická dostupnost obou vitamínů pro organismus a velmi dobře vstřebává.


Tento produkt nabízí ohromné/velmi ekonomické množství dávek a vysoký obsah. Vitamínu D3 (1.000 IU v kapce) tak vitamínu K2 (200mcg v kapce) ve stabilní lahvičce z jantarového skla, chráněné proti světlu - s lékařskou pipetou.


Tyto laboratorně testované kapky jsou vyrobeny v Německu. Díky výrobě a certifikované jakosti v Hamburku jde o konstantní kvalitu každé šarže.


Země původu: Německo.
Balení: 2x 50ml
Značka: Wholdohealth.


 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  1 025 Kč
  s DPH

  915,18 Kč bez DPH

  Množství
  Skladem

 • Dotaz na zboží
 • Dotaz na zboží

  * Povinná pole

  Odpovíme vám co nejdříve, zpravidla během pár hodin.

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)

  Zavřít nebo  


  Vitamín D3 a K2 v MCT oleji od WHOLDOHEALTH

  Vitamíny D3+K2 v MCT oleji od WHOLDOHEALTH


  Tyto kapky mají vysokou biologickou dostupnost a přispívají k udržení normálního stavu kostí, zubů, svalových funkcí a imunitního systému. Kapky jsou vegetariánsky přívětivé: 

  • vitamín D3 - je vyroben z laolínu extrahovaného z ovčí vlny 
  • vitamín K2 -
  je extrahován metodami organické syntézy z rostlinných surovin geraniol a farnesol.
  Ty pocházejí z růží a citronové trávy.

  • bez přísad
  • bez GMO 
  • bez želatiny
  • bez laktózy
  • bez lepku
  • bez příchutě
  • bez barviv a stabilizátorů
  • Vysoce kvalitní, mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem (MCT olej z kokosového ořechu) použity jako nosné oleje, pro optimální absorpci v tucích rozpustného vitaminu D3

  Tyto laboratorně testované kapky jsou vyrobeny v Německu. Díky výrobě a certifikované jakosti v Hamburku jde o konstantní kvalitu každé šarže.

  Snadné dávkování kvalitní lékařskou pipetou, flexibilní aplikace, přímo do úst či do nápojů nebo studených jídel.


  SYNERGIE VITAMÍNU K2 A VITAMÍNU D3


  Vitamín K2, je velmi vhodné užívat také pokud je vitamín D3 užíván pravidelně a po delší dobu. Užíváním vitamínu D totiž tělo produkuje více proteinů závislých na vitamínu K2. Ty mají mnoho zdravotních přínosů, ale logicky pouze s dostatečným množstvím vitamínu K2 mohou být aktivovány.


  VITAMÍN K2


  Vitální látka a hlavní hráč ve zdraví zubů, kostry a správném využití vápníku v těle. Tento vitamín K2 ve formě MK-7 (menachinon-7 rostlinného původu) má molekulovou strukturu, která může byt rychleji vstřebávána, a proto je okamžitě dostupná organizmu. 

  • zásadně ovlivňuje metabolismus vápníku a působí synergicky s vit. D
  • přispívá k normálnímu proudění krve
  • pomáhá udržovat cévy, zuby a kosti zdravé
  Epidemiologické studie provedené v posledním desetiletí u obyvatel střední Evropy ukázaly, že dostatečný příjem vitaminu K2 má velký význam pro kardiovaskulární a kostní zdraví. Studie v Japonsku prokázali tak silný efekt vit. K2 na osteoporózu, že se tam stalo běžnou praxí předepisování vitamínu K2 lékařem a jeho následné uhrazení pojištovnou. V Japonsku se uvádí podobné efekty vitamínu K1 jako u K2, avšak velký rozdíl ve vstřebatelnosti u lidí, která je u K1 do 10% a u K2 téměř 100%.


  POVOLENÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ DLE NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012


  Vitamín D přispívá k:

  • normál­nímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu
  • 
  normální hladině vápníku v krvi
  • 
  udržení normálního stavu kostí
  • 
  udržení normální činnosti svalů
  • 
  udržení normálního stavu zubů
   funkci imunit­ního systému
   vitamín D se podílí na procesu dělení buněk

  Tento aktivní vitamín D3 je důležitý pro zdraví imunitního systému a zároveň pomáhá vstřebávání vápníku, podporujícího zdraví kostí a zubů.


  CO TO JE „VITAMÍN D“?


  Pod tímto názvem se skrývají dvě známé formy:

  D2 – nachází se v rostlinných zdrojích. Zvláště bohaté na vitamín D2 jsou hlavně houby vystavené slunečním paprskům, vitamín D2 má ale mnohonásobně nižší biologickou aktivitu, než vitamín D3

  D3 – nachází se v živočišných produktech, je to aktivnější forma vitamínu D

  Pozn.: Náš vitamín D je extrahován z lanolinu. Ten vzniká jako vedlejší produkt z ovčí vlny, která zůstane po nezbytném stříhání ovcí.


  VITAMÍN D – PODPORA VAŠEHO ZDRAVÍ


  Pravděpodobně dorazíte do práce, zatímco je slunce ještě nízko. Možná vyjdete ze své kanceláře do auta, abyste si zajeli na oběd, nebo jíte přímo u stolu a domů se pak dostanete až ke konci dne, kdy je slunce již daleko za svým vrcholem, natož aby ještě mohlo optimalizovat váš vitamín D.

  Dokonce, i když se dostanete přes poledne ven, může to být jen na pár chvil. Dále je rovněž pravděpodobné, že na sobě máte dlouhé rukávy i dlouhé kalhoty, bránící slunci proniknout k vaší pokožce.

  Zároveň je možné, že po dlouhé zimě a bez žádného pobytu na sluníčku vaše pokožka začíná letní sezónu s velmi podprůměrnou hladinou vitamínu D.

  Vitamín D podporuje váš celkový zdravotní stav. Nedávné objevy naznačují, že má podstatně rozsáhlejší účinky než jen pro zdraví našich kostí.


  PROČ JE VITAMÍN D TAK DŮLEŽITÝ PRO NAŠE TĚLO?


  Výzkumy naznačují, že až 85% lidí by mohlo trpět nedostatkem vitamínu D, aniž by o tom věděli. To znamená, že mají zhoršené zdraví. Ve skutečnosti někteří vědci vyžadují urgentní opatření. Proč?

  Protože současné vědecké výzkumy dokazují, že všechny buňky a tkáně v těle jsou receptory vitamínu D – a docházejí tak k závěru, že všechny buňky a tkáně potřebují ke svému správnému a bezvadnému fungování vitamín D.

  Nejen to, vitamín D je zodpovědný za regulaci více než 2000 genů v těle.

  Vitamín D ručí za velmi složité metabolické procesy. Vědci věří, že vitamin D nabízí širokou škálu základních biologických funkcí týkajících se mnoha aspektů našeho zdraví.


  VSTŘEBÁVÁNÍ VITAMÍNU D


  Při konstatním dávkování vitamínu D3 potřebujete přibližně 3 měsíce nepřetržitého dávkování, abyste dosáhli zvýšení a ustálení hodnoty v krvi. Optimální hodnota je stanovena v rozpětí 30-80 mcg/l.

  Názory na optimální hodnoty se liší v průměru je uváděno 40-60 mcg/litr (40-60 ng/ml).

  Institute of Medicine (IOM) v roce 2010 zvýšil horní limit denní dávky na 4000 IU pro dospělé nad 19 let. Pro děti stanovil horní limit mezi 1000 - 3000 IU denně v závislosti na věku.

  Co se týče koncentrace tak IOM stanovil 50 mcg/l jako dostačující koncentraci pro 97% populace pro normální vývoj.

  Hodnoty lze počítat podle následující tabulky: http://unitslab.com/node/224


  KOLIK JE DENNÍ POTŘEBA VITAMÍNU D?


  Příjem vitamínu D ze slunce je individuální záležitostí. Přibližně můžeme uvést, že 15-20 minutová expozice celého těla v červenci dodá cca 15 000 IU vitamínu D (lidé s tmavou pletí potřebují dvojnásobný čas).

  Opalování může být pro řadu lidí značně rizikové (pro osoby, které mají světlou pleť, málo pigmentu a důsledkem je spálení.) Opalování je o správném načasování a odhadnutí možností.

  Na obrázku č.1 můžeme vidět - graf, který ukazuje vztah mezi účastníky, kteří reportovali o 41% méně případů výskytu chřipky a o 15% méně případů výskytu nachlazení. Jednalo se o jedince s hodnotou vitamínu D nad 40 ng/ml v krvi  Na obrázku č.2 - je znázorněn zase počet účastníků jiného průzkumu (1659 osob), z toho vybráno 17% nad 65 let. Ti, u kterých došlo ke zlomenině kosti, měli obsah vitamínu D v krvi ve většině pod 40 ng/ml. U účastníků pod 20 ng/ml byly výsledky zlomenin 3-krát častější než u skupiny nad 40 ng/ml. Obecně je potřeba dbát na optimální příjem vitamínu D, hořčíku, proteinů a vápníku, též udržovat optimální hodnoty vitamínu C a K2.

  NEDOSTATEK VITAMINU D


  Příliš málo vitaminu D nemusí mít žádné zjevné příznaky navenek. Přesto vitamín D (konkrétně vitamín D3) podporuje neuvěřitelnou škálu systémů a funkcí v těle.

  Jak si můžete být jistí, že máte dostatek vitamínu D?
  U některých skupin obyvatelstva je více než pravděpodobné, že mají nižší hladiny vitamínu D než ostatní. Ale nezapomeňte, že se odhaduje, že 85% lidí trpí jeho nedostatkem. Patříte k oněm 85% nebo třeba do jedné z těchto skupin?

  Lidé s omezenou expozicí slunečnímu záření
  Během dlouhých šedivých zimních měsíců budete možná muset doplnit svůj vitamín D3, pokud nemáte přístup k bezpečnému soláriu.

  Nicméně, dokonce i v létě jsou mnozí z nás jako novodobí ‚jeskynní lidé‘. Většina lidí se i v letním období jen velmi málo vystavuje pobytu na slunci. Důvodem může být práce uvnitř budovy během doby vrcholného slunečního světla, aby se zabránilo horku, nebo také kulturní zvyklosti v odívání.

  Dokonce i o víkendu, když je deštivo, můžete postrádat sluneční záření. Jestli je to váš případ, tak pravděpodobně nemáte dostatek vitamínu D, který potřebujete.

  A věděli jste, že vaše auto, okna v domě i v kanceláři blokují většinu sluneční vlnové délky, kterou vaše pokožka potřebuje, aby mohla vyrobit vitamín D? Takže se nespoléhejte na to, že jej získáte uvnitř – nebo v autě.

  Dále, pokud žijete v průmyslové oblasti se znečištěným ovzduším s vysokým obsahem síry (kyselé deště), které blokují sluneční paprsky, vaše hodnoty vitamínu D jsou pravděpodobně rovněž nízké.

  Vaše holá pokožka potřebuje být každý den alespoň na 10–15 minut vystavena přímému slunečnímu světlu, aby mohla produkovat vitamín D, který potřebujete. Stejně jako okna, také bundy a dlouhé kalhoty blokují hodnotné sluneční vlnové délky.

  Lidé s nadváhou
  Jedinci, kteří mají nadváhu, mívají často podstatně vyšší potřebu vitamínu D, protože vitamín D je rozpustný v tucích a skrytý v jejich tuku.

  Těhotné ženy
  Nové důkazy naznačují, že hladina vitamínu D během těhotenství může být zásadně důležitá pro vás a vaše dítě.

  Starší lidé
  Jste ve věku, kdy vaše pokožka ztrácí schopnost vytvářet vitamín D. Navíc mají starší lidé tendenci trávit více času doma.

  Lidé tmavé pleti
  Lidé s tmavší barvou pleti mají vyšší hodnotu melaninu, který blokuje UVB záření a omezuje schopnost těla produkovat vitamín D3. A co víc, vitamín D se velmi vzácně vyskytuje v potravinách a je k dispozici pouze ve velmi omezeném množství např. ve vejcích, játrech, orgánech, kaviáru a tučných rybách.


  DAVKOVÁNÍ 


  Užívejte 1 kapku denně (anebo dle potřeby a doporučení lékaře).
  Pomocí lékařské pipety, která je součástí balení můžete snadno a přesně dávkovat tuto kombinaci vitamínu D3 a K2.
  Kapky můžete umístit přímo na jazyk nebo je smíchat s nápojem či jídlem.


  Doplňkové parametry
  Kategorie: Vitamíny a minerály
  Přísady: MCT olej, Vitamín D3 (Cholecalciferol), Vitamín K2 (MK-7)
  Objem: 50 ml ( cca 1800 kapek )
  Balení: Dávka na 1800 dní
  Forma: Kapky
  Obsah účinných látek: v 1 kapce
  Vitamín D: 25 μg ( 25 μg vitamínu D je 1000 IU)
  Vitamín K: 20 μg 
  Upozornění: Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.

  Upozornění:
  Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.


  Datový list

  Část těla
  klouby, kosti
  Dle účelu
  příprava na početí

  Specifické odkazy

  chat Recenze (3)
  Známka

  Související produkty

  Vitamín K2 (MK7) Kapky (WHOLDOHEALTH) - 50ml
  vitaminy-antioxidanty
  Vitamín K2 (MK7) Kapky -50ml (WHOLDOHEALTH)
  Vitamín K2 je v tucích rozpustný vitamín a potřebuje tuk nebo olej jako transportní médium, které tělo používá. Proto je základem těchto kapek MCT...
  Přispívá k udržení normálního stavu kostí, zubů, krevní srážlivosti a aktivaci osteokalcinu.
  Skladem
  749 Kč Cena
  Vitamín D3+K2 Kapky -50ml (Německo)
  vitaminy-antioxidanty
  Vitamín D3+K2 (kapky) v MCT -50ml (WHOLDOHEALTH)
  Vitamíny D3 a K2 jsou v tucích rozpustné vitamíny a potřebujou tuk nebo olej jako transportní médium, které tělo používá. Proto je základem těchto...
  Kombinace vitamínu D3 (1.000 IU) a vitamínu K2 (20mcg) v jedné kapce v MCT oleji. Tento produkt...
  Skladem
  989 Kč Cena
  MCT olej -500ml
  oleje
  MCT olej -500ml
  MCT tuk je nejlepší a nejrychlejší zdroj stabilní energie. V ketóze se pak tento efekt ještě násobí. MCT olej je čistý olej se středně dlouhými...
  MCT tuky, mastné kyseliny se středním řetězcem jsou nejlepší a nejrychlejší zdroj stabilní energie.
  Skladem
  499 Kč Cena
  Vitamín D3 kapky (1000IU) - 50ml
  vitamin-d3
  Vitamín D3 kapky (1000IU) -50ml (WHOLDOHEALTH)
  Tyto laboratorně testované kapky jsou vyrobeny z MCT oleje z kokosu a vitamín D3 v nich z laolínu extrahovaného z ovčí vlny. Kapky jsou...
  Laboratorně testované kapky jsou vyrobeny z MCT oleje z kokosu a vitamín D3 v nich z laolínu...
  Skladem
  359 Kč Cena